„Dabar tik noriu, kad kiti nepatirtų tokio skausmo.“ Šie žodžiai priklauso mažo vaiko mamai Jenny Bennett. Ji yra ligoninės slaugė iš JAV, patyrusi visus įmanomus tėvų košmarus. Ji negyvą savo sūnų rado šeimos baseine.
Įtraukiančiame įraše „Yahoo“ kanale, mažo vaiko mama pasakojo, kas atsitiko ir kuo turi pasirūpinti kiti mažų vaikų tėvai.
„Mano vardas Jenny Bennett. Jau 13 metų dirbu slaugytoja greitosios medicinos pagalbos skyriuje. Taip pat esu keturių vaikų mama, iš kurių vieno netekau dėl didžiausios grėsmės sveiko vaiko gyvybei – jis nuskendo. Dabar stengiuosi visus informuoti, kad kiti savo gyvenime nepatirtų tokio pat skausmo“, – rašė Jenny.
Ji taip pat papasakojo apie savo rūpestį, nes daugelis žmonių šiltuoju laiku daugiau laiko praleidžia ne namuose, o sodo baseine.
„Visoje socialinėje žiniasklaidoje, darbe, net ir kalbėdama telefonu su draugais girdžiu, kaip tėvai lengviau atsikvepia, kad vaikams negresia didelė COVID-19 rizika. Nepaisant to, aš jaučiu didesnę baimę, nes žinau, kad karantino sąlygos sustiprino pavojingiausią mažiems ir sveikiems vaikams pavojų – skendimą baseine”.
Jenny papasakojo mums apie lemtingą dieną prieš ketverius metus, konkrečiai 2016 m. liepos 9 dieną.
„Mano sūnui Jacksonui buvo 18 mėnesių. Maniau, kad jis viršuje žaidžia su savo vyresniąja seserimi. Paaiškėjo, kad jis išėjo iš kambario. Tai buvo tik kelių minučių be priežiūros laiko tarpas. Persigandusi išbėgau, kai supratau, kad jis neatsiliepia. Lauke radau jį baseine. Jis plūduriavo su drabužiais. Kaip medicinos slaugytoja, aš iš karto puoliau jį gaivinti. Savo sūnų. Savo vienintelį sūnų! Po kelių dienų ligoninėje jam buvo konstatuota smegenų mirtis.“
Penkios minutės
„Norwegian Health Informatics“ duomenimis, tyrimų skaičiai rodo, kad dauguma baseine nuskendusių vaikų tėvų neprižiūrėjo savo vaikų mažiau nei penkias minutes.
Jenny papasakojo, kaip jaučiasi būdama šios statistikos dalimi.
„Statistika liūdina. Visame pasaulyje skendimas yra didžiausia nelaimių priežastis, kodėl sveiki vaikai miršta dar nepradėję lankyti darželio. Vaikai skęsta dažniausiai tada, kai tėvai to nesitiki ar nežino, kur jie yra. Tai įvyksta per penkias minutes be tėvų priežiūros. Mano sūnus yra šios statistikos dalis. Jis buvo su šeima, kuri jį myli, ir kuri niekada nepamatys jo užaugančio.“
Dabar ji nori, kad jos pačios sūnaus istorija padėtų informuoti ir įspėti kitus tėvus.
„Kai matau nuotraukas, kuriose vaikai maudosi vieni, būna baseine, kol tėvai nueina ką nors atsinešti, negaliu išsivaduoti nuo minties, kad jie gali greitai nuskęsti. Aš tiek daug sužinojau apie skendimą po to, kai žuvo mano sūnus, ir niekada nesiliausiu savęs klausti „O kas, jeigu būtų buvę kitaip?
Niekas negali sugrąžinti Jackson. Darbas, kurį dabar darau, skirtas jums ir jūsų vaikams. Nuskęsta net prižiūrimi vaikai. Taip atsitinka vaikams, kurie turi gerus tėvus. Taip gali nutikti vaikui ir jūsų šeimoje“.
Kaip užkirsti kelią skendimo nelaimėms
Pasak sveikatos apsaugos ministerijos, yra keletas svarbių dalykų, kuriuos suaugusieji gali padaryti, kad išvengtų vaikų skendimo. Svarbiausi yra:
- Atsakingas suaugęs asmuo visada turi prižiūrėti vaikus, kurie yra vonioje, paplūdimyje, baseine, sūkurinėje vonioje ar kitaip žaidžia vandenyje ar šalia vandens.
- Būkite dėmesingi. Jei esate atsakingi už besimaudančius vaikus, tuo pačiu metu nedarykite kitų darbų. Pavyzdžiui, nežiūrėkite į telefoną ar neskaitykite knygos. Gali pakakti ir vienos minutės jūsų neatidumo.
- Nelaikykite žaislų baseine, kai jų nenaudojate. Gali būti, kad būtent dėl šių žaislų vaikas gali eiti į baseiną jų pasiimti.
- Visada išlaikykite saugų atstumą iki vaiko, kai vaikas yra vandenyje.
- Išmokykite vaiką plaukti.
Jenny istorija yra tragiška, tačiau ji taip pat primena mums, kaip greitai gali įvykti nelaimingi atsitikimai. Nors paprasti baseinai daugelyje namų ūkių nėra tokie dažni, tačiau šalia mūsų namų pripučiamų baseinų atsiranda vis daugiau.
Dalinkitės straipsniu su savo draugais ir šią vasarą pasirūpinkite savo vaikais!