Labai svarbus priminimas, kad vasara yra ne tik nuostabi – bet ir pavojinga. Liamo motina kelis kartus tepė jį specialu kremu nuo saulės su UV indeksu 50. Vis dėlto, vaikas atrodė taip… Jennifer Sayers sako, kad imdama savo vaiką į paplūdimį, ji pasiėmė ir apsaugos priemonių nuo saulės.
Ir savo sūnų Liamą, ir jo brolį ji patepė kremu nuo saulės SPF 50 iš „Banana Boat“ prekės ženklo asortimento. Remiantis informacija, esančia ant buteliuko, šį kremą nuo saulės išbandė ir rekomendavo pediatrai ir Amerikos odos vėžio asociacija bei Odos vėžio fondas.
Ji kelis kartus per dieną tepė vaikus, jiems išėjus iš vandens, pasakojo moteris „WTVR“. Kremas buvo purškiamame buteliuke ir ji pirmiausia purškė į savo ranką, prieš tepdama Liamo ir brolio veidą.
„Norėjau būti tikra, kad visą veidą dengia kremas nuo saulės“, – sako Jennifer Sayers.
Vis dėlto Liamas galų gale atrodė taip…
Pediatras dr. Ericas Freemanas sako, kad niekada nėra jokių garantijų, kad vaikai nenudegs saulėje, net jei tėvai elgiasi teisingai. Todėl jis rekomenduoja nusipirkti įvairių tipų apsauginių kremų kūnui ir veidui.
„Turite ieškome apsaugos nuo saulės priemonių, kuriose būtų cinko oksido ar titano dioksido, ypač jautrioms vietoms“, – sako pediatras. Jennifer Sayers naudotas kremas nuo saulės šių ingredientų neturėjo.
Saulės produktuose veikiantis apsauginis poveikis yra vadinamieji UV filtrai. Juos galima suskirstyti į UVA ir UVB filtrus, nors daugelis apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių nuo saulės.
Fiziniai filtrai gali būti, pavyzdžiui, titano dioksidas arba cinko oksidas. Abu jie taip pat naudojami kaip kosmetikos dažikliai, tačiau tikimasi, kad jie bus patvirtinti ir kaip UV filtras.
Taip pat svarbu nepamiršti kitų apsaugos nuo saulės formų. Tai gali būti marškiniai, kepurės, skėčiai, akiniai nuo saulės – arba tiesiog norint išvengti tiesioginės saulės, reikia nebūti joje dienos viduryje.