Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Patogi ir kokybiška avalynė mūsų mažiesiems

Ar pastebėjote, kad augimo šuolis vaikams įvyksta iškart po to, kai tik nuperkate jiems naują batų porą? Žinoma, tai tik juokelis, tačiau vaikų pėdutės iš tiesų labai greitai auga, todėl būtina pasirūpinti jų pėdų sveikata, aprūpinant juos kokybiška ir pėdas apsaugančia avalyne.

Ar egzistuoja universali vaikiška avalynė?

Tokio dalyko, kaip universali vaikiška avalynė nėra. Specialistai vieningai sutinka, kad vaikas turėtų turėti nuo 4 iki 5 skirtingų batų porų, kurios skiriasi savo funkcionalumu bei sezoniškumu. Vaikas turėtų turėtų batų porą, skirtą aktyvioms veikloms. Tokie batai turėtų būti tvirti ir gerai fiksuoti kulną. Kita vaiko batų pora turėtų būti skirta ramesnei veiklai, pavyzdžiui pasivaikščiojimams. Tokia avalynė turėtų būti kaip įmanoma lankstesnė, lengvesnė, o patys batai plonesni. Šokio pamokoms, jeigu jūsų vaikas jas lanko, turėtų būti skirti batai, kurie stipriai priglunda prie vaiko pėdų ir yra pakankamai lankstūs. Sporto užsiėmimas vaikas turėtų turėti dar kitą batų porą. Sportui skirta avalynė sukurta taip, kad įtvirtintų vaiko pėdas ir apsaugotų jas nuo traumų. Berniukams ir mergaitėms skirti kasdieniniai, sportiniai, laisvalaikio ir kiti batai yra spalvingi, gražūs ir traukiantys akį. Didelį vaikiškų batų pasirinkimą rasite adresu https://www.batuskveras.lt/35-batai-vaikams.

Ar verta pirkti vaikiškus batus „išaugimui“?

Nupirkti vaikiškų batų porą, kuri tarnautų kelerius metus, žinoma, ekonomine prasme būtų labai puiku, tačiau specialistai tokį taupumą vertina neigiamai, nes tai reiškia, kad vaikui perkate gerokai per didelius batus, kurie negali tinkamai atlikti pagrindinės savo funkcijos, t. y., apsaugoti vaiko pėdos nuo žalingų aplinkos veiksnių. Vaikui avint netinkamo dydžio avalynę, padas dažniau „slidinėja“ ir nepakankamai sukimba su paviršiumi, ko pasekoje nebelieka tinkamo pėdos palaikymo. Pažymėtina, kad vienintelė laisvesnė zona vaikiškuose batuose yra pirštų zona. Pirštų zona turėtų būti tokia, kad vaikas galėtų lengvai ištiesti ir suriesti kojų pirščiukus, o tuščia erdvė neturėtų užimti daugiau kaip 1 cm plotį.

Kodėl mažesnieji vaikai neturėtų nešioti vyresnių brolių ir seserų avalynės?

Kiekvienas vaikas yra unikalus, o tai reiškia, kad ir jo pėdutės yra unikalios. Kiekvieno vaikučio pėdutės turi skirtingus linkius ir formas, o, atsižvelgiant į tai, kad batai „turi atmintį“ nederėtų vyresnių brolių ir seserų „išaugtų“ batų auti jaunėliams, nes jo pėdai gali netikti dėvėto bato konfiguracija, o ir deformacijos, atsiradusios pagal brolių ir seserų, kurie tą avalynę nešiojo anksčiau, pėdą mažyliui nėra į gerą: netinkamos avalynės dėvėjimas vaikystėje yra glaudžiai susijęs su nugaros, kelių, klubų skausmais suaugus.

Į ką atkreipti dėmesį, renkant batus vaikams?

Vaikiška avalynė, pirmiausia, neturi trukdyti formuotis vaiko pėdoms. Renkantis avalynę vaikams, didžiausią dėmesį reikėtų skirti batų padui. Anot specialistų, vaikiškų batų padas turėtų būti minkštas, neslystantis ir lankstus, nes būtent toks padas užtikrina, kad nebus varžomi vaiko judesiai ir bus galima išvengti skaudžių traumų vaikui paslydus ir nugriuvus. Batų vidpadis taip pat turėtų būti minkštas ir amortizuojantis. Patartina rinktis batus, kurie leistų pėdoms kvėpuoti ir, kaip jau buvo minėta ankščiau, reikėtų vengti per didelių ir per mažų batų pirkimo.

Koks sekantis žingsnis, nupirkus tinkamus batus savo atžaloms?

Atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas. Tada, kai jau pasirūpinote savo mažyliais, ateina laikas pasirūpinti ir savimi, nes jūsų pėdos taip pat nusipelno „pasilepinti“ ir „atsipalaiduoti“, o tam pasiekti puikiai tinka šlepetės iš www.miestomada.lt.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---