Tėvai buvo įspėti, kad Callie ir Carteri tikriausiai ilgai neišgyvens. Vis dėlto, dabar Siamo dvynės pradėjo lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą.
Kai 2017 metais gimė dvynės Callie ir Carter, gydytojai nemanė, kad jos ilgai išgyvens. Tikimybė, kad Siamo dvynės išgyvens, siekė vos penkis procentus.
Dabar dvynukėms iš Aidaho yra šešeri metai, ir jos pradeda naują gyvenimo etapą. Dvi mergaitės, kurios dalijasi kūnu nuo krūtinkaulio žemyn, pradėjo lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Nors abi mergaitės turi savo širdį ir skrandį, jos dalijasi kepenimis, žarnynu ir šlapimo pūsle. Kiekviena jų gali valdyti vieną koją ir dvi rankas.
„Callie ir Carter anatomija yra tarsi dvi bangos, kurios susitrenkia“, – interviu KTVB aiškino jų motina Chelsea Torres, rašoma „Daily Mail“.
Dvi labai skirtingos asmenybės
Anot Chelsea, jos dukros yra kaip bet kurios kitos mažos mergaitės, kurių nuomonės ne visada sutampa.
„Tiesiog noriu, kad žmonės žinotų, jog tai – tik du normalūs vaikai. Nors jų išvaizda daugumai atrodo neįprasta, tačiau su jomis reikia elgtis lygiai taip pat, kaip ir su bet kuriais kitais vaikais. Dabar jos mokosi ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, lanko kineziterapiją, užsiima įprasta veikla, važinėja dviračiu“, – aiškina dvynukių mama.
Nors Callie, kaip ir dauguma kitų mergaičių, mėgsta rožinius princesiškus daiktus, tačiau Carter to nemėgsta. Jų nuomonės kartais yra visiškai skirtingos.
„Stengiamės joms skirti daug dėmesio, tačiau kartais jos nori nuo visko pailsėti. Jos užsideda ausines ir žiūri televizorių planšetiniuose kompiuteriuose, jei sako, kad joms reikia ramybės. Nors Callie ir Carter yra Siamo dvynės, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jos yra du skirtingi vaikai“.
Nors tada, kai mergaitės gimė, jų perspektyvos buvo labai miglotos, tačiau dabar mergaitės yra visiškai sveikos. Dabar jos su kineziterapeutu mokosi, kaip koordinuoti judesius, kad galėtų vaikščioti savarankiškai.
Daug kas turi būti pritaikyta dvynių poreikiams
Mama Chelsea sako, kad bene didžiausias iššūkis yra rasti mergaitėms tinkančius drabužius. Įprastai ji nukerpa dvi drabužių dalis, o paskui jas susiuva.
Be to, yra nemažai dalykų, kurie turi būti specialiai pagaminti – pavyzdžiui, automobilio kėdutė. Dabar Callie ir Carter išaugo savo turėtą automobilinę kėdutę ir vis dar laukia, kol gaus naują. Chelsea pripažįsta, kad šios specialios adaptacijos gali būti šiek tiek varginančios. Vis dėlto, dvynukių motina yra užtikrinta, kad joms viskas pavyks.
„Taip, joms teks susidurti su iššūkiais. Vis dėlto, aš esu užtikrinta, kad jos puikiai susitvarkys, nes turi viena kitą, – sako mama.
Nors tėvai dabar labai atvirai pasakoja savo dukterų istoriją, tačiau prireikė šiek tiek laiko, kol jiems tapo patogu apie tai kalbėti.
Kodėl gimsta Siamo dvyniai?
Tai yra įgimtas apsigimimas, kuriam būdingas dvynių kūnų susijungimas.
Šis apsigimimas gali pasireikšti ir tarp žmonių, ir tarp gyvūnų. Kodėl susijungę dvyniai vadinami būtent Siamo dvyniais? Susijungę broliai Chango ir Engo gimė 1811 m. Siame, dabartiniame Tailande. Užaugę jie išgarsėjo įvairiose JAV parodose. Būtent nuo tada šis apsigimimas yra vadinamas Siamo dvynių vardu.
Rizika, kad dvyniai bus susijungę, atsiranda tada, kai apvaisinta kiaušialąstė visiškai nepasidalija, kaip įprastu identiškų dvynių atveju. Susijungę dvyniai gali būti atskiriami, tačiau tik tada, kai kiekvienas vaikas turi visus gyvybiškai svarbius organus.
Kadangi ši būklė nėra dažna, susijungusių dvynių atskyrimas gydytojams nėra kasdienis reiškinys, o pačios operacijos visada yra rizikingos.
Jei Siamo dvyniai nėra atskiriami, taip pat kyla įvairių pavojų. Daugumos Siamo dvynių gyvenimo trukmė yra trumpa. Jei Siamo dvyniai yra atskiriami operuojant, iškyla didelė grėsmė, kad vienas iš dvynių neišgyvens. Tikimybė, kad Siamo dvyniai sulauks dvejų metų amžiaus, siekia vos dvidešimt procentų.