Mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės išmoksta tam tikrų dalykų dar negimę arba būdami motinos įsčiose. Kokie tai dalykai?
Skonis
Belfasto Karalienės universiteto profesorius Peteris Hepperis ištyrė, ar įmanoma tapti priklausomu nuo maisto dar negimus. Jis į eksperimentą įtraukė moteris, kurios buvo labai arti gimdymo, ir pavaišino jas česnaku. Rezultatai buvo labai įdomūs, o tyrime dalyvavusių motinų vaikai česnakus pamėgo po gimdymo arba sulaukę 8–9 metų.
Panašus tyrimas buvo atliktas su morkų sultimis. 5-6 mėnesį nėščios moterys gėrė morkų sultis, o vėliau, gimus ir užaugus vaikams, jie taip pat pamėgo morkų sultis. Profesorius Hepperis daro išvadą, kad tai yra panašu į tai, kaip vaikai atpažįsta savo tėvus, t. y. jų skonis yra toks pat kaip jų motinos įsčiose.
Klausytis garsų
Suomių mokslininkų grupė nėščias moteris suskirstė į dvi grupes, iš kurių viena klausėsi lopšinių. Lopšines girdėjusių motinų įsčiose kūdikiai sureaguodavo. Dėl to mokslininkai padarė išvadą, kad kūdikiai išmoksta klausytis lopšinių dar būdami motinos įsčiose.
Atpažinti kalbą
Niujorko universiteto psichologė Athena Voulomanos palygino naujagimių reakcijas į žmonių kalbą. Jie atsakė stipriau ir jautriau, kai išgirdo motinos kalbą. Tyrimo metu padaryta labai svarbi išvada: aplinkiniai šalia dar negimusio vaiko turi kalbėti švaria kalba, o jei dar negimęs kūdikis negirdi pakankamai žmonių kalbos, jis gimsta turėdamas kalbos sutrikimų.
Ar būtumėte pagalvojęs, kad šie trys dalykai tokie svarbūs dar negimusiam kūdikiui?