Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Mokslininkai atskleidė, kokio amžiaus geriausia susilaukti vaiko: tai gali jus nustebinti

Daugybė žmonių klausia, kada geriausia planuoti šeimos pagausėjimą. Daugumai porų tai yra labai svarbus gyvenimą keičiantis sprendimas. Sužinokite, kokio amžiaus geriausia susilaukti vaikų.

Vaikas yra didelis džiaugsmas, bet kartu ir atsakomybė. Laikas, kada nusprendžiama susilaukti vaiko, yra ypatingai svarbus, nes tai lemia kūdikio sveikatą. Įprastai manoma, kad kuo jaunesnė moteris nusprendžia susilaukti vaiko, tuo geriau, bet kaip yra iš tiesų?

Labai dažnai nėštumas apibrėžiamas kaip palaiminga būsena, kai po motinos širdimi užsimezga nauja gyvybė. Dėl šios priežasties moters organizme įvyksta nemažai pokyčių. Būtent todėl šeimos pagausėjimo planavimas turėtų būti gerai apgalvotas sprendimas. Būtina atsižvelgti į materialinius ir sveikatos klausimus. Budapešto universiteto mokslininkai „International Journal of Obstetrics & Gynaecology“ paskelbė tyrimą, kuris rodo, kad  optimalus amžius, kada moterims rekomenduojama susilaukti vaiko, yra nuo 23 iki 32 metų.

Ką mokslininkai sako apie vėlyvą ar ankstyvą nėštumą?

Mokslininkai ištyrė maždaug 31 000 moterų, kurios turėjo nechromosominių nėštumo komplikacijų. Remdamiesi surinkta medžiaga, mokslininkai ištyrė, kad mažiausiai vaikų raidos defektų atsiranda tada, kai moterys gimdo 23-32 metų amžiaus. Jei moterys susilaukia vaikų vėliau nei sulaukusios 30 metų amžiaus, vaikų apsigimimų rizika padidėja net 15 proc. Kita vertus, jaunesnės nei 23 metų moterys gali pagimdyti vaiką, kuris turės centrinės nervų sistemos ar širdies vystymosi sutrikimų. Taip gali būti dėl to, kad organizmui trūksta tam tikrų medžiagų, pvz., folio rūgštis. Be to, vaikų ligos gali atsirasti dėl aplinkos veiksnių, pvz., stimuliatorių, taršos ar netinkamos mitybos.

Kaip pasiruošti nėštumui?

Medicininiai tyrimai yra būtini, nes jie parodys, kokia yra būsimos motinos organizmo būklė. Rekomenduojami šie tyrimai:

  • kraujo ir šlapimo tyrimai;
  • kraujo grupės nustatymas;
  • hormonų lygio tyrimas;
  • infekcinių ligų, tokių kaip ŽIV, hepatitas B, raudonukė ir toksoplazmozė, tyrimai;
  • ginekologiniai ir citologiniai tyrimai.

Be to, turėtumėte  visiškai atsisakyti alkoholio ir tabako. Pradėkite vartoti folio rūgštį. Laikykitės subalansuotos dietos, kurioje gausu vitaminų, baltymų, Omega-6 ir 3 riebalų rūgščių bei skaidulų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Ketvirtadienio astronominis susidūrimas (sausio 9 d.): Ar Avinas ir Ožiaragis gali pakilti aukščiau savo kosminių išbandymų ir atrasti gilią harmoniją?

🔮 Atraskite savo zodiako ženklo paslaptis! Braukite, kad sužinotumėte, ką kosmosas jums šiandien paruošė. 🌌✨ Šiais metais jūsų romantiška kelionė gali būti kiek įtempta,...

10 įpročių, kurie padės numesti svorio per savaitę

Paprastas ir išbandytas būdas per savaitę numesti nuo vieno kilogramo be skausmo ir ilgam laikui. 10 įpročių, kurie padės numesti svorio per savaitę Dietos dažnai suteikia...
---