Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Maža mergaitė Batya (1 m) dėl savo išvaizdos yra aptarinėjama internete

Kai gimė mažoji Batya, ji neturėjo didelių šansų išgyventi. Ji gimė su spina bifida, Pfeifferio sindromu ir Atnley-Bixler sindromu, dėl kurių ji yra kurčia ir akla, todėl jai reikia pagalbos atliekant pačias pagrindines gyvybiškai svarbias funkcijas, tokias kaip kvėpavimas. Tačiau tai nėra blogiausia – baisiausi yra visi komentarai, kurių tėvai sulaukė socialiniuose tinkluose apie Batya išvaizdą ir prigimtį.

„Jie sakė, kad turėjome ją nužudyti,“ – sakė tėvas Naffi Goldman Švedijos laikraščiui „Expressen“.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Jau nėštumo pradžioje gydytojai manė, kad mažylė gimdymo neišgyvens – bet Batya buvo stipri.

Iškart po gimdymo nustojus kvėpuoti, ji greitai buvo perkelta į reanimaciją, kur gavo reikiamą pagalbą. Dėl to jai pavyko išgyventi. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne viskas yra taip, kaip turėtų būti.

„Ji turėjo didesnę galvą nei įprasti vaikai, o akys buvo išsprogusios. Iš karto pamatėme, kad jos stuburas netiesus. Supratome, kad mums bus sunku“, – sakė jos tėvas.

Tačiau tėvų meilė ką tik gimusiai dukrytei buvo didesnė nei rūpestis praktiškomis smulkmenomis, tačiau tai, kas jų laukė iš aplinkinės bendruomenės, jie toli gražu nebuvo tam pasiruošę. Ypač, kai jie internete paskelbė šeimos nuotraukas.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli Moyal Goldman (@helpbatya)

Tada jie sulaukė visko – nuo ​​grasinimų mirtimi iki kurstymo su ja susidoroti, o keli Batya pavadino „pabaisa“. Vienas net parašė taip: „Ar tikrai manote, kad teisinga išsaugoti šį padarą gyvą?“

„Kai pamatėme komentarus po mūsų nuotraukomis, buvome šokiruoti! Nemanėme, kad yra žmonių, kurie taip elgiasi,“ – sako mergaitės tėvas.

„Jie rašė, kad turėtume ją nužudyti. Tai, ką jie teigė, yra baisu, tai sudaužė mūsų širdis.“

Laimei, Batya turi abu tėvus, kurie ją myli. Nuotraukos socialiniuose tinkluose parodė, kad jiems mažylė yra princesė, kaip ir visi kiti vaikai.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Funkofobija yra išankstinio nusistatymo apie žmones su negalia ir fiziniais iššūkiais apibrėžimas. Funkofobiją turintys žmonės taip pat prieštarauja ypatingam neįgaliųjų traktavimui ir nori juos pašalinti iš visuomenės.

Švedijos mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad žmonės su negalia turi didesnę riziką patirti smurtą, prievartą ir grasinimus nei kiti. Iki 49% apklaustųjų teigia per pastaruosius metus susidūrę su vienu ar daugiau įžeidinėjimų.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Bet koks smurtas ir prievarta yra visiškai nepriimtini dėl bet kokių priežasčių, tačiau tiesiogiai pasakyti vienerių metų mergaitės tėvams ją tiesiog nužudyti yra taip neįtikėtina, kad trūksta žodžių!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---