Kai kurios moterys, susilaukusios kūdikio, nusprendžia visam laikui likti namie su savo mažyliu, o kitos – pradeda dirbti. Kurios iš jų yra laimingesnės?
Mamos ir profesinė veikla
Vašingtone įsikūrusi Amerikos psichologų asociacija nutarė apklausti pagimdžiusias moteris. Nuo 1991 m. tyrėjai jau daugiau kaip 10 metų apklausinėja neseniai vaikų susilaukusias moteris. Pagrindinis klausimas buvo apie jų požiūrį į darbą. Jie klausė, ar tapusios motinomis jos tęsė karjerą, ar nusprendė likti namuose su kūdikiais.
Stebinantys tyrimų rezultatai
- Laimė
Moterys, grįžusios į darbą pilnu etatu arba ne visu etatu, jautėsi laimingesnės nei mamos likusios namuose.
- Geresnė psichikos sveikata
Dirbančių moterų sveikata ir psichinė būklė buvo geresnė nei moterų, kurios atsidavė vaikų auginimui. Be to, dirbančios rečiau sirgo depresija.
- Sveikata
Dirbančios moterys, sulaukusios 40 metų, pareiškė esančios geresnės sveikatos nei jų bendraamžės, kurios po gimdymo negrįžo į darbą.
- Jautrumas
Ne visą darbo dieną dirbančios motinos labiau domėjosi savo vaikų ugdymu (ir labiau atsižvelgė į jų poreikius) nei visą darbo dieną dirbančios moterys.
- Kantrybė
Aktyvios motinos geriau susidoroja su stresu, yra kantresnės ir stipresnės.
Mokslininkai išsiaiškino, kad mamų laimė persiduoda mažiesiems. Jei moteris nekovoja su depresija ir yra patenkinta savo darbu, vaikai būna linksmesni ir ramesni.
Ar esate dirbanti mama, ar likote su vaiku namuose?