Vaikystės patirtys atmintyje išlieka visą gyvenimą, be to, gana dažnai tai tampa nerimo priežastimi. Įvairios vaikystėje patirtos traumos padidina psichologinių problemų atsiradimo riziką: psichologai išskiria 5 tokias patirtis, kurios turi neigiamą poveikį suaugusių žmonių psichologinei būklei.
1. Patyčios
Nesvarbu, ar iš jūsų buvo tyčiojamasi, ar jūs patys tyčiojotės iš kitų, tai gali lemti ilgalaikes neigiamas pasekmes. Vaikystėje patirtos patyčios gana dažnai siejamos su įvairiomis psichikos problemomis: depresija, nerimu, panika, ir t.t.
2. Tėvų psichologinės problemos
zodiako ženklai, kuriems reikia skirti daugiau dėmesio nei kitiems" width="1920" height="1275" />
Jei augama tokioje aplinkoje, kurioje suaugusieji nuolatos nerimauja, tikėtina, kad tai persiduos ir vaikui.
3. Apsauga nuo visų pavojų
Kartais suaugusieji patys to nesuprasdami padaro „meškos paslaugą“: jie nuolatos nerimauja, kad vaikui gali kas nors nutikti, todėl neleidžia jam džiaugtis nerūpestinga vaikyste. Žinoma, kartais iš tiesų vertėtų pasirūpinti vaikų saugumu, tačiau tikrai nereikia nuolatos baimintis, kad žaidimų su bendraamžiais metu vaikas gali nukristi ir susižeisti.
2011 m. atliktas tyrimas parodė, kad rizikingi žaidimai vėliau gali padėti susidoroti su potencialiai pavojingomis situacijomis. Jei vaikystėje neįgaunama tokios patirties, bet kokios sunkios situacijos gali kelti didelį nerimą.
4. Stresinės situacijos
Psichologai pastebi, kad ilgą laiką patiriamas stresas taip pat gali sukelti nerimą. Jei vaikystėje nuolat patyrėte stresą, tai gali lemti nerimo sutrikimus.
5. Meilės trūkumas
Jei augote šeimoje, kurioje nebuvote apsuptas meilės, pasekmės gali būti rimtesnės nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Suaugusieji, kuriems vaikystėje trūko meilės, psichologiniais sutrikimais skundžiasi gerokai dažniau.