Galvosūkiai su degtukais – nesenstanti klasika. Tokių galvosūkių sąlygos yra paprastos ir aiškios, o jų sprendimui tenka pasitelkti kūrybiškumą ir loginį mąstymą. Tiesa, tokie galvosūkiai turi ir vieną trūkumą. Daugumai žmonių iš pirmo žvilgsnio jie atrodo pernelyg paprasti. Mūsų šiandienos galvosūkis taip pat atrodo gana paprastas, tačiau statistika rodo, kad daugiau nei 70% mokytojų šį galvosūkį sprendžia valandą ar dar ilgiau!
Išradimo istorija
Sunku patikėti, kad prieš 200 metų mūsų protėviai dar neturėjo degtukų. Šiais laikais nėra nieko geriau pažįstamo už medinių degtukų dėžutes. Vis dėlto, pirmuosius degtukų prototipus mokslininkai sukūrė tik 1805 m. Tuomet degtukai buvo tik šiek tiek panašūs į tuos, kuriuos naudojame šiandien.
Prancūzų chemiko Jeano Chanselio išrastas degtukas užsidegė tik tada, kai medžiagos, sudarančios galvutę, sureagavo su sieros rūgštimi. Vėliau britai sugalvojo cheminius sieros degtukus, kuriuos uždegdavo trinant galvutę į švitrinį popierių. Vienu metu degtukų galvutės buvo gaminamos net iš itin pavojingo baltojo fosforo!
Nuo pavojingo iki puikiai pažįstamo
Fosforo degtukai buvo itin nestabilūs ir degūs. Be to, baltasis fosforas yra itin toksiška medžiaga! Laimei, 1903 m. tarptautinis kongresas uždraudė gaminti baltojo fosforo degtukus. Kaip matote, pirmuosius degtukus naudoti kaip mokymo priemonę būtų buvę labai neprotinga.
Šiuolaikiniai degtukai naudojami ne tik laužui kurti. Įdomu tai, kad egzistuoja daugybė degtukų muziejų, kuriuose eksponuojami ir patys degtukai, ir jų dėžutės.
Nuo mokslininkų iki mokytojų
Degtukai kaip mokymo priemonė pradėta naudoti daug vėliau, tačiau populiarumą jie įgijo tiesiog žaibišku greičiu. Mūsų šiandienos galvosūkis taip pat buvo sukurtas naudojant degtukus. Jums reikia perkelti tik du degtukus, kad ši lygybė taptų teisinga!
Galvosūkio sprendimas
Pagal pirminį sumanymą, šio galvosūkio sprendimui turėjo būti skirtos tik penkios minutės. Vis dėlto, pastebėjęs, kad išspręsti šį galvosūkį nėra taip paprasta, šio galvosūkio autorius panaikino tokį apribojimą. Jei net mokytojai nesugeba išspręsti šio galvosūkio per penkias minutes, ko galima tikėtis iš paprastų žmonių?
Kaip matote, mūsų galvosūkio sprendimas pasirodė gana paprastas. Atlikus paprastą veiksmą penketas virsta trejetu, o vienetas tampa septynetu. Dėl to gauname: 3 x 7 = 21. Štai ir viskas! Jei jums pavyko išspręsti šį galvosūkį vos per penkias minutes, sveikiname! Jūs įveikėte šią užduotį gerokai greičiau už daugumą žmonių.