Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Valgote ir negalite sustoti? Jums padės 10 paprastų patarimų

Nuolatos persivalgote, ir nieko negalite dėl to padaryti? Mes turime paruošę net 10 patarimų, kurie jums padės paprasčiau kovoti su pagundomis. Pamirškite alinančias dietas ir kovą su savo valia!

1. Valgykite vieni

Jei valgome kartu su savo šeimos nariais ar draugais, dažnai nė nepastebime, kaip sušlamščiame gerokai daugiau nei planavome. Pasistenkite valgyti vieni, arba tą darykite visiškoje tyloje: pamirškite įdomius pokalbius ar televizijos laidas. Jei valgymo metu mus kas nors blaško, dažniausiai nė nepastebime, kad jau esame sotūs.

2. Įprastų maisto produktų atsisakykite ne iš karto

Kardinalus mitybos įpročių keitimas visuomet kelia stresą, todėl pirmiausia galite atsisakyti vos vieno mėgstamo maisto produkto, kuris yra labai kaloringos ir nenaudingas (pavyzdžiui, bandelių). Palaipsniui atsisakykite ir kitų menkaverčių maisto produktų.

3. Valgykite daug skaidulų turinčius maisto produktus

Į mitybos racioną  naudinga įtraukti nekrakmolingas daržoves ir vaisius, kuriuose yra daug maistinių skaidulų. Puikiu pasirinkimu gali būti greipfrutai, lapinės daržovės, įvairių rūšių kopūstai, agurkai, pomidorai, paprikos. Daug skaidulų turintys vaisiai ir daržovės padės greičiau pajusti sotumą.

4. Nevalgykite iš originalios pakuotės

Jei atsidarysite ledų dėžutę, ir valgysite tiesiai iš jos, nė nepastebėsite, kaip ji liks tuščia. Įsidėkite į puodelį ar lėkštutę tiek ledų, kiek planuojate suvalgyti. Tikėtina, kad tiek jums tikrai užteks.

5. Streso valdymas

Lėtinis stresas didina apetitą ir sukelia norą valgyti kaloringą maistą. Streso hormonai prisideda prie riebalų kaupimosi pilvo ir juosmens srityje. Kaip išmokti valdyti savo emocinę būseną? Gali padėti kvėpavimo pratimai, joga, ar bet koks fizinis aktyvumas.

6. Maisto dienoraštis

Svarbu užsirašyti viską, kas buvo suvalgyta per dieną (į šį sąrašą turi būti įtraukti ir gėrimai). Maisto dienoraštis leidžia  paprasčiau pastebėti, kada ir kokių maisto produktų suvartojate daugiausiai, todėl tai leidžia koreguoti savo mitybos įpročius.

7. Daug baltymų turintis maistas

Maistas, kuriame yra didelė baltymų koncentracija, gali padėti kontroliuoti apetitą. Baltyminiai pusryčiai padės ilgiau palaikyti sotumo jausmą.

8. Maisto produktai su žemu glikemijos indeksu (GI)

Maistas, kuriame yra daug angliavandenių, padidina gliukozės kiekį kraujyje. Maistas su aukštu GI slopina sotumo jausmą, todėl tai gali sukelti persivalgymą. Reikėtų vengti kvietinių produktų, įvairių konditerijos gaminių, baltos duonos, makaronų ir bulvių.

9. Venkite gėrimų su cukrumi

Saldinti gėrimai didina apetitą, todėl vietoj jų rinkitės vandenį be jokių priedų (jei norite, galite pagardinti vandenį citrinos griežinėliu).

10. Angliavandenius pakeiskite riebalais

Maistas, kuriame yra daug riebalų, užtikrina ilgesnį sotumo jausmą. Be to, maistas, kuriame yra nesočiųjų riebalų, yra labai naudingas  sveikatai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---