Penktadienis, 17 sausio, 2025

Naujausi

Testas: sulaikykite kvėpavimą ir sužinokite, ar esate sveikas

Laikas, kurį žmogus gali išbūti sulaikęs kvėpavimą, yra tiesiogiai proporcingas jo sveikatos būklei. Todėl sulaikęs kvėpavimą galite sužinoti savo sveikatos būklę.

Buteyko kvėpavimo sulaikymo testas

Atsisėskite ant kėdės krašto, kad nespaustumėte kojų arterijų. Ištiesinkite pečius ir kilstelėkite pilvą, normaliai kvėpuodamas, atpalaiduokite visus kūno raumenis. Pakelkite akis aukštyn (galite būti užsimerkęs) ir šiek tiek papūskite lūpas.

„Kvėpavimo raumenų atpalaidavimas reiškia natūralų, nepriverstinį iškvėpimą,“ – aiškina Konstantinas Buteyko. „Pasibaigus iškvėpimui, reikia dviem pirštais sugniaužti nosį, užfiksuoti pradžios laiką ir nekvėpuoti iki pirmojo sunkumo jausmo (kai šiek tiek trūksta oro), kuris nulems lengvą (kontrolinę) kvėpavimo sulaikymo dalį.“

Laikas, kurį žmogus gali išbūti sulaikęs kvėpavimą, yra tiesiogiai proporcingas jo sveikatos būklei. Todėl sulaikęs kvėpavimą sužinosite apie savo sveikatą:

  • mažiau nei 20 s – prasta sveikatos būklė;
  • 30 s – atkreipkite dėmesį į savo sveikatą;
  • 60 s – esate sveikas;
  • 90 s ir daugiau – esate puikios sveikatos.

Šis testas yra geras simuliatorius. Jį atliekant kiekvieną dieną, pailgėja laikas, kurį galite išbūti nekvėpavęs.

REKOMENDACIJOS

Kontrolinę pauzę geriausia matuoti tuščiu skrandžiu. Priešingu atveju kraujas sutekės į skrandį, o kvėpavimo centras gaus mažiau deguonies ir, patyręs jo badą, duos komandą įkvėpti anksčiau ir pauzė bus trumpesnė.

Testo metu reikia stebėti širdies ritmo pokytį: kaip dažnai jis padidėja giliai kvėpuojant ir retėja fizinio krūvio metu. Jei pulsas pagreitėja arba tampa vangus, sumažėja kraujospūdis, tyrimą reikia nutraukti, kad būtų išvengta ligos paūmėjimo ar apalpimo.

Anglies dioksido kiekis organizme priklauso nuo pauzės trukmės. Tai apskaičiuoti yra paprasta:

  • su 60 sekundžių pertrauka CO2 lygis yra 6,5 %;
  • su 15 sekundžių pertrauka CO2 lygis yra 4 %.

Padalinkime 60 iš 15 ir gausime 4. Tai reiškia, kad kvėpavimas yra 4 kartus gilesnis nei turėtų būti.

Pulso rodmenys skirti suaugusiems žmonėms:

  • 70 dūžių per minutę yra patenkinama;
  • 60 dūžių per minutę yra gerai;
  • 50 dūžių yra puiku.

1 įspėjimas: pasiruoškite sunkumams

Nėra lengva gydytis Buteyko metodu. Tai yra didelis darbas tiek pacientui, tiek gydytojui. Reikia ne tik, kad pacientas suvoktų savo ligos priežastis, puoselėtų norą pasveikti, bet ir reikia nemažos valios ir kantrybės. Pirmosiomis gydymo dienomis pacientai lieja prakaitą, bandydami įveikti norą giliai įkvėpti. Kartais kvėpavimą pagal normą įmanoma pritaikyti tik specialių korsetų pagalba. Atsižvelgiant į ligos sunkumą, kasdien reikia mankštintis nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

2 įspėjimas: pasiruoškite nemaloniai patirčiai

Pradėjęs praktikuoti taisyklingo kvėpavimo techniką, turite būti pasiruošęs nemaloniems pojūčiams, kylantiems pirmaisiais pratimo etapais. Gali atsirasti baimė, noras vengti sportuoti, ligos paūmėjimas ir skausmo pojūtis, taip pat galimi tokie simptomai kaip sumažėjęs apetitas, pasunkėjęs kvėpavimas ir dusulio priepuoliai. Pagrindinis dalykas yra nenustoti praktikuoti. Tada po kurio laiko prasidės sveikimas ir diskomfortas praeis.

3 įspėjimas: nevartokite vaistų

Geriau nevartoti vaistų, tačiau jei nedrįstate jų atsisakyti, tai bent perpus ar mažiau įprastos dozės. Sunkius pacientus reikia stebėti.

Konstantinas Buteyko teigė, kad plačiai vartojant įvairius vaistus ligoms gydyti, pasireiškia rimtas šalutinis poveikis. Kartu jis pabrėžė, kad dauguma vartojamų vaistų sukelia organizmo alergiją, medžiagų apykaitos sutrikimus, apsinuodijimą ne tik virškinamajame trakte, bet ir visame organizme. Be to, nepaisant nuolatinio vaisto vartojimo, ligos progresuoja, mirtingumas nuo jų nuolat didėja. Nežinant pagrindinės ligos priežasties, galima atlikti tik simptominę terapiją, kuri vis dar dominuoja klasikinėje medicinoje.

Tradicinis gydymas tik laikinai palengvina ligos simptomus, tačiau sukelia papildomą žalą šalutiniu poveikiu.

Vaistai

4 įspėjimas: nustokite taikyti kitus gydymo būdus

Valingo gilaus kvėpavimo pašalinimo metodo negalima taikyti kartu su kitais gydymo metodais.

Prieš pradėdamas taikyti šį metodą, įsitikinkite, kad jis jums tikrai reikalingas. Pasitarkite su savo gydytoju.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Krovininių mikroautobusų nuoma: lankstus sprendimas jūsų poreikiams

Krovininių mikroautobusų nuoma tampa vis populiaresne paslauga, nes tai lankstus ir patogus būdas pervežti krovinius. Tokios paslaugos yra aktualios tiek asmeniniams, tiek verslo poreikiams...

Jauninančios šukuosenos: stilistai atskleidė, kokie kirpimai tinka vyresnio amžiaus moterims

Nesvarbu, ar jūsų plaukai trumpi, ilgi ar vidutinio ilgio, vienas iš šių būdų tikrai pakeis jūsų įvaizdį ir padės atjaunėti bent dešimtmetį. Efektyvūs patarimai,...
---