Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Strijos: kaip jų atsikratyti be specialisto pagalbos? Sužinokite!

Visi mano, kad strijos ant odos yra dažna moterų problema, tačiau jos gali atsirasti ir vyrams. Moterims skiria joms daug daugiau dėmesio ir pradeda kompleksuoti dėl jų atsiradimo, o tarp stipresnės lyties atstovų jos yra mažiau pastebimos vien dėl to, kad vyrai jų nesureikšmina. Be to, vyrams nėra būdinga skirti tiek daug dėmesio savo išvaizdai, kiek tą daro moterys. Daugelis mano, kad strijų gali atsikratyti tik pasitelkę kosmetologo pagalbą, tačiau yra ir paprastesnių bei prieinamesnių priemonių. Verta paminėti, kad namuose naudojamos priemonės negarantuoja visiško odos atstatymo, tačiau reguliariai naudojant ji gali tapti lygesnė, o strijos tampa mažiau matomos.

strijos

Kas yra strijos ir kodėl jos atsiranda?

Strijos atsiranda dėl per didelės odos įtampos. Nors oda yra gana elastinga, esant didelei apkrovai, kolageno gamyba sumažėja, o būtent jis užtikrina odos elastingumą ir galimybę grįžti į pradinę padėtį ir būseną. Tiesą sakant, strijos yra randai, nes tose vietose, kur jos atsiranda, oda yra pažeista. Vizualiai jos primena ilgas plonas juosteles, kurios gali būti išdėstytos skirtingomis kryptimis ir net kirsti viena kitą.

Tiesą sakant, yra keletas strijų rūšių:

  1. Paviršinės arba filiformos yra plonos linijos (iki 1 mm), kurios nesudaro griovelių ar iškilimų ant odos paviršiaus.
  2. Seklios atrofinės strijos jau yra labiau pastebimos, nes jos patenka į dermos sluoksnį maždaug 1–1,5 mm gylyje. Jų plotis kintamas ir gali svyruoti nuo 1 mm iki kelių centimetrų.
  3. Gilios atrofinės strijos atsiranda, kai pažeidžiamas apatinis odos sluoksnis. Odos paviršiaus atžvilgiu, jos gali būti 3–8 mm gylyje.

strijos

Jos taip pat išsiskiria spalva:

  • raudonos ir net sodrios violetinės spalvos strijos yra „šviežesnės“. Jų spalva rodo, kad po odos paviršiumi veikia kraujagyslės;
  • baltos ir sidabrinės strijos yra atitinkamai senesnės, todėl jų sunkiau atsikratyti.

Ne visada įmanoma visiškai atsikratyti strijų, tačiau kai kurioms moterims jos išnyksta savaime be išorinio įsikišimo. Sąžiningai pasakome, kad šie atvejai yra gana reti. Todėl, jei pastebėjote strijas ant savo kūno, nesinervinkite iš anksto, tačiau nepamirškite: kuo anksčiau pradėsite kovą su jomis, tuo didesnė tikimybė atkurti odos grožį ir elastingumą.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Strijos nėra pavojingos fizinei sveikatai, tačiau gali paveikti savęs vertinimą ir pabloginti gyvenimo kokybę. Dažniausiai jie atsiranda šiose kūno vietose:

  • klubų srityje;
  • ant šonų;
  • ant krūtinės;
  • ant pilvo;
  • ant rankų;
  • ant sėdmenų.

Strijos gali atsirasti bet kuriame amžiuje, susiklosčius aplinkybėms, taip pat esant tam tikroms ligoms, pavyzdžiui:

  • laukiantis ir vykstant natūraliems fiziologiniams pokyčiams organizme;
  • brendimo metu, kai vaikai greitai auga;
  • sergant kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, Kušingo sindromu, Marfano sindromu, diabetu, endokrininės sistemos sutrikimais, hipotiroze, odos dishidroze ir kt;
  • vartojant kortikosteroidus ir hormoninius vaistus.

strijos

Rizikos veiksniai

Tiksli strijų atsiradimo priežastis vis dar nėra nustatyta ir neapsiribojama jokiu sąrašu, tačiau yra veiksnių, kurie gali išprovokuoti jų atsiradimą:

  • antsvoris;
  • paveldimumas;
  • staigūs kūno svorio svyravimai;
  • gimus dvyniams ar kūdikiams su dideliu svoriu;
  • plona oda;
  • sunkumai grįžus į formą po vaiko gimimo;
  • lėtinės ligos.

Įperkamos namų odos priežiūros priemonės

Kadangi strijos atsiranda dėl odos elastingumo praradimo, pirmasis būdas jomis atsikratyti yra atstatant elastingumą. Mūsų siūlomi produktai yra prieinami kiekvienam ir didelė tikimybė, kad jau turite juos namuose, o jų naudojimas nereikalauja specialių įgūdžių ar kokių papildomų sąlygų.

1. Šveitikliai 

Reguliarus odos šveitimas padeda sumažinti vizualias baltųjų strijų apraiškas pašalinant negyvas ląsteles ir stimuliuojant kraujo tekėjimą į problemines odos vietas.

2. Kokosų aliejus

Kokosų aliejaus priešuždegiminės savybės prisideda prie gilesnių odos sluoksnių pagerėjimo ir strijų pašalinimo. Masažą su juo geriausia daryti kiekvieną dieną 8–12 savaičių.

3. Cukrus

Birus cukrus taip pat yra puiki alternatyva kovojant su strijomis. Sumaišykite jį iki purumo su migdolų ar kokosų aliejumi bei trupučiu citrinos sulčių ir kelis kartus per savaitę naudokite kaip šveitiklį.

4. Alavijas

Alavijo drėkinamosios ir antiseptinės savybės leidžia jam įsitvirtinti kaip puiki, natūrali odos priežiūros priemonė, padedanti palaikyti odos švarą ir sveikatą.

5. Vitaminas A

Tai efektyvus retinoidas, prisidedantis prie odos struktūros pagerinimo ir jos išlyginimo. Jūs galite jo gauti pakankamai iš maisto produktų (morkų, moliūgų, saldžiųjų bulvių, džiovintų abrikosų) ar įvairių kosmetikos produktų.

6. Vitaminas C

Vitamino C turintys vaisiai ir daržovės taip pat labai naudingi odai. Šis vitaminas turi antioksidacinių savybių, padeda atstatyti epidermio ląsteles ir neleidžia atsirasti opiniams pažeidimams.

7. Vitaminas E

Neatsitiktinai vitaminas E yra daugelio odos priežiūros priemonių dalis. Jis padeda išlyginti odą, padidinti jos elastingumą, absorbuoti vitaminą A, normalizuoti lipidų balansą ir sulėtinti senėjimo procesą.

Kaip išvengti strijų atsiradimo?

Strijų atsiradimo ne visada įmanoma išvengti, tačiau riziką galite sumažinti pasinaudoję šiais paprastais patarimais:

  1. Stenkitės išlaikyti sveiką svorį.
  2. Venkite greito svorio metimo dietų.
  3. Stenkitės subalansuoti mitybą taip, kad praturtintumėte ją mineralais, kurie būtini sveikai odai, įskaitant silicį ir cinką bei vitaminus.
  4. Nėštumo metu pasikonsultavę su jus stebinčiu gydytoju šiuo klausimu įsitikinkite, kad kūno svoris auga palaipsniui, o ne per greitai.
  5. Gerkite daugiau vandens (bent 6-8 stiklines per dieną).
  6. Neatmeskite kosmetinių odos priežiūros priemonių.
  7. Reguliariai sportuokite.

Strijos yra daugiausia estetinė problema, tačiau daugelis moterų praneša apie gyvenimo kokybės pablogėjimą būtent dėl išvaizdos. Geriausias būdas su jomis susidoroti yra užkirsti kelią jų atsiradimui. Jei tai nebuvo įmanoma, nenusiminkite: išbandykite mūsų siūlomus odos būklės korekcijos metodus. Taip pat rekomenduojama pasitarti su endokrinologu, nes strijos gali būti antinksčių hiperfunkcijos simptomas, kurį reikia gydyti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---