Pirmadienis, 21 balandžio, 2025

Naujausi

Šie du produktai mažina kraujospūdį efektyviau nei atsisakymas druskos

Druskos ribojimas jau seniai laikomas pagrindiniu būdu sumažinti arterinį kraujospūdį. Tačiau nauji tyrimai rodo, kad kai kurie produktai gali būti dar efektyvesni ir juos lengva įtraukti į racioną.

Kokie produktai mažina kraujospūdį?

Žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, dažnai patariama sumažinti druskos vartojimą iki 5 g per dieną.

Kanados Vaterlo universiteto daktarė Anita Layton sukūrė matematinį modelį, kuris parodė, kad kalio ir natrio vartojimo santykio didinimas maiste gali būti efektyvesnis kraujospūdžiui mažinti nei vien tik natrio vartojimo mažinimas.

Didelio kiekio druskos vartojimas gali sukelti vandens susilaikymą organizme, o tai sukelia papildomą spaudimą kraujagyslių sienelėms. Tai taip pat gali pažeisti kraujagysles inkstuose.

Tyrimas parodė, kad į racioną įtraukus daugiau kalio turtingų produktų, tokių kaip bananai ar brokoliai, jūsų kraujospūdžiui gali būti didesnis teigiamas poveikis nei vien tik sumažinus druskos kiekį.

Kalis ir natris yra elektrolitai – medžiagos, kurios padeda organizmui siųsti elektrinius signalus raumenims susitraukti, veikia vandens kiekį organizme ir atlieka kitas svarbias funkcijas.

Negydomas aukštas kraujospūdis gali padidinti rimtų sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas, insultą ir inkstų pažeidimus, riziką.

kraujospūdį ir jo mažinimas

Kas gali staigiai padidinti kraujo spaudimą?

Staigų arterinio kraujospūdžio padidėjimą (hipertenzinę krizę) gali sukelti keli veiksniai. Dažniausi iš jų:

  • Stresas arba stiprus emocinis susijaudinimas – stresas aktyvina simpatinę nervų sistemą, kuri skatina kraujagyslių susiaurėjimą ir kraujospūdžio padidėjimą.
  • Alkoholis, kofeinas arba narkotikai – stimuliatoriai gali žymiai padidinti arterinį kraujospūdį.
  • Fizinis pervargimas – intensyvus fizinis krūvis gali provokuoti kraujospūdžio kilimą, ypač žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.
  • Inkstų veiklos sutrikimai – inkstai atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant kraujospūdį, o jų patologija gali prisidėti prie jo šuolių.
  • Hormoniniai sutrikimai – pavyzdžiui, sergant feochromocitoma (antinksčių naviku) arba turint skydliaukės problemų.
  • Skausmas – stiprus skausmo sindromas taip pat gali sukelti staigų kraujospūdžio padidėjimą.

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Pirmadienio Juokų Horoskopas (Balandžio 21 d.): Meilės Bombos Laukia Trijų Zodiako Ženklų—Jaučiatės Sėkmingi, Bičiuli?

Ką visata jums šiandien suplanavo? Gaukite išskirtinį žvilgsnį į savo likimą ir priimkite artėjančias galimybes! 🌺 Detalės jūsų laukia žemiau. ♒ Vandenis (sausio 20...

Kada sėti agurkus į atvirą dirvą pavasarį 2025: Mėnulio kalendorius ir daržininkų patarimai

Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvos daržuose, tačiau norint sulaukti gausaus derliaus, labai svarbu žinoti, kada sėti agurkus. Sodinimo sėkmė priklauso nuo oro sąlygų,...
---