Prailginti gyvenimą ir išlaikyti gerą sveikatą galima ne vien sportuojant ar sveikai maitinantis. Mūsų savijautą lemia daugybė veiksnių. Štai, ką daryti ir ko nedaryti pataria rytietiškos medicinos išmintis tam, kad kuo ilgiau būtume sveiki, energingi ir, žinoma, laimingi.
Nuoširdžiai šypsokitės
Nepamirškite visada nuoširdžiai šypsotis bent jau akimis ir pripildyti savo širdį meile. Tai yra geriausia visų ligų prevencija. Kai esate liūdnas, piktas, prislėgtas, kai verkiate ar nervinatės, organizmas išskiria lyg ir tam tikrus nuodus. Tačiau jei esate laimingas ir šypsotės, jis gamina į medų panašų gydomąjį skystį.
Šiais laikais gyvename chaoso kupiną gyvenimą. Daugeliui tapo įprasta darbo dieną baigti skaudančia galva. Kai jaučiate spaudimą, kuris auga aplink jus ir jūsų viduje, reikia ką nors daryti.
Kaip bebūtų keista, viskas, ką reikia padaryti, yra nieko nedaryti. Tiesiog nusišypsokite. Toks paprastas veiksmas keičia pasaulį ir tai, kas grėsė tapti dideliu nepatogumu, niekada neišsipildys.
Iš pradžių gali būti labai sunku įvertinti vidinės šypsenos poveikį, tačiau, laikui bėgant, jei tai darysite pakankamai dažnai, ji taps neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi. Kad ir kur būtumėte, ar stovėtumėte, eitumėte ar sėdėtumėte, šypsokitės, atsipalaiduokite, pripildykite širdį meile ir leiskite meilės bangoms užlieti visą jūsų kūną.
Mažiau kalbėkite
Mažiau kalbėkite ir atidžiai rinkitės, ką sakote, kada ir kaip sakote. Tinkamai ištartas žodis yra pats vertingiausias.
Mažiau nerimo ir daugiau veiksmo
Mažiau galvokite apie ateitį ir praeitį, nes jos kelia nerimą, o nerimas lemia stresą. Verčiau pabandykite susikaupti. Susikaupimas ilgainiui turėtų kilti savaime, be specialių metodų, lavinant sugebėjimą padėti ir atleisti.
Ugdykite proto galią
Daugelyje rytų kalbų, taip pat ir kinų kalboje, sąvokos „protas“ ir „širdis“ yra išreikštos vienu žodžiu. Pasiekęs tokį lygį, kai nebesijaudini dėl asmeninių ambicijų, kai gali pamiršti save ir išplėsti savo širdį, gauni priemonę išsilaisvinti nuo ligos.
Gerbkite galvą ir šiltai laikykite kojas
Gydykite galvą su didžiausia pagarba. Yra taisyklė, kurios svarbu laikytis: „Laikykite galvą šaltą, o kojas – šiltas“. Tai neleis jums nesukaupti per daug energijos galvoje, dėl ko galite jaustis nemaloniai ar net pykinamas.
Jei į galvą patenka per daug energijos, gali pakilti kraujospūdis. Nukreipdamas energiją į kojas, galite sumažinti kraujospūdį, o palaikydamas kojas šiltas – užkirsti kelią širdies priepuoliui. Tad patrinkite kojas ir jas pašildykite.
Laikykite kaklą šiltą
Kakle yra daugybė kraujagyslių ir nervų, einančių link labai svarbios jūsų kūno dalies – galvos (arba iš jos). Todėl jam taip pat reikia skirti labai daug dėmesio: pasirūpinti, kad jis būtų šiltas, kad nebūtų streso, šypsotis.
Stenkitės nereikšti savo jausmų per daug intensyviai. Nežiūrėkite ir neklausykite per stipriai ar per ilgai. Jei jutimai yra pernelyg aktyvūs, gali atsirasti liga.
Maitinkitės išmintingai
Nepersivalgykite, kad nereikėtų per ilgai sėdėti ar gulėti po valgio, nes tai sutrumpina jūsų gyvenimą. Atsistokite nuo stalo prieš pajausdamas pilną sotumą ir lengvai pasivaikščiokite. Niekada nevalgykite prieš miegą.
Valgykite mažiau, bet dažniau. Taip užtikrinsite gerą virškinimą ir neperkrausite penkių svarbių organų. Aštresnį maistą valgykite pavasarį, rūgštesnį – vasarą, aštresnį – rudenį ir mažiau sūrų – žiemą, tačiau nepersistenkite.
Viską darykite su saiku
Per ilgai vaikščiojant pažeidžiami raiščiai. Per ilgas sėdėjimas kenkia raumenims. Per ilgas stovėjimas kenkia kaulams. Per ilgas gulėjimas kenkia gyvybinei energijai. Per ilgas susimąstymas kenkia kraujui.
Pyktis, liūdesys, apgailestavimas ir melancholija yra kenksmingi, kaip ir per didelis džiaugsmas ar malonumas. Trumpai tariant, žalinga yra nepaisyti saikingumo.
Džiaukitės
Didelis džiaugsmas padidina qi energiją. Didelis liūdesys sustabdo qi galią.
Paisykite metų laikų
Žiemą kojas laikykite šiltai, o galvą – vėsiau. Pavasarį ir rudenį leiskite galvai ir kojoms būti vėsesnėms. Pavasarį ir vasarą orientuokitės į rytus, o rudenį ir žiemą – į vakarus. Vasarą eikite miegoti gana anksti ir kelkitės anksti. Žiemą eikite miegoti anksti, o kelkitės vėlai. Pavasarį eikite miegoti, kol dar šviesu, o kelkitės anksti.
Pritaikykite šiuos patarimus pagal savo poreikius ir džiaukitės gera sveikata bei nuotaika!