Jei staiga pastebėjote, jog, vos peržengus namų slenkstį, jus užpuola nenugalimas nuovargis, bėda gali slypėti nebūtinai prastame ore ar dideliame darbo krūvyje. Prie nuovargio gali prisidėti daug dalykų, tačiau jei, grįžus namo, išgaruoja visas anksčiau buvęs jūsų žvalumas, galbūt metas atkreipti dėmesį į namų aplinką.
Kokie namų aplinkos elementai gali skatinti nuovargį?
Šaltas sienų atspalvis
Spalva, kuria padabintos namų sienos, taip pat gali paveikti nuotaiką ir sukelti nuovargį. Pastebėta, kad pilki, mėlyni, žalsvai mėlyni, žydri ir kiti šalti atspalviai veikia raminamai, lėtina širdies ritmą ir mažina kraujospūdį. Todėl tokioje aplinkoje jaučiamės mieguisti. O jei norite jaustis linksmesni, perdažykite kambario sienas šiltesnėmis spalvomis.
Nuolat veikiantis televizorius
Informacinis triukšmas taip pat blogai veikia mūsų psichiką, kaip ir spengianti tyla. Todėl, jei turite įprotį, vos įžengę į namus, apsikabinti nuotolinio valdymo pultelį, nenustebkite, kad jums dažnai skauda galvą, ir, kad bet kokia balta šviesa erzina. Be to, mėlynasis matomos radiacijos diapazonas slopina hormono melatonino gamybą, todėl miegas tampa neramus ir jūs negalite pailsėti.
Nešvarūs ir išmėtyti daiktai
Netvarka, šiukšlės ir nešvarumai taip pat nepagerina mūsų nuotaikos. Netvarka sukelia mūsų smegenims nuolatinį stresą ir įtampą bei neleidžia mums susikaupti. Tai net gali sukelti nervinį išsekimą ir energingumo stoką. Jei norite pagerinti savijautą ir nebesijausti pavargęs, tada tiesiog susiimkite ir sutvarkykite namus.
Greitas maistas ir alkoholis
Greitas maistas, maistas iš parduotuvės, taurė stipriojo gėrimo prieš miegą taip pat nėra geriausia idėja. Greitas maistas, praturtintas paprastaisiais angliavandeniais ir cukrumi, išprovokuoja cukraus kiekio kraujyje šuolį. Tai gali būti energijos pokyčių priežastis.
Kvapiosios žvakės
Ypač levandų kvapu. Šis kvapas yra labai gera, kai reikia nusiraminti ir atsipalaiduoti. Tačiau jei norite namuose būti žvalesni, geriau rinkitės mėtas ir citriną. Tik nepersistenkite. Didelė kvapų koncentracija kambaryje gali sukelti galvos skausmą.
Sandariai užtrauktos užuolaidos
Užtrauktos užuolaidos ir visada žemyn nuleistos žaliuzės sukelia depresiją. Normaliam kūno funkcionavimui būtinas pakankamas šviesos kiekis. Kai trūksta šviesos, mūsų nuotaika pradeda blogėti ir kyla neigiamos mintys. Todėl rekomenduojama dieną atitraukti užuolaidas ir jas užtraukti tik prieš pat miegą.
Šaltis kambaryje
Per žema temperatūra kambaryje taip pat gali sukelti nuovargį. Ji verčia mūsų kūną pereiti į žiemojimo režimą, o tada bus sunku ką nors veikti. Todėl kad geriau jaustumėtės, užtenka pravėdinti kambarį 5 min. prieš miegą. Nebūtina laikyti jį vėsų visą laiką.
Mobilusis telefonas ant naktinio staliuko
Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be išmaniųjų telefonų ir kitų įtaisų. Tačiau jie nėra tokie nekenksmingi, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pvz., įprotis laikyti telefoną šalia lovos yra bloga mintis. Mirksintis ekranas ar pypsinčios žinutės neleis tinkamai išsimiegoti. Taip pat galime tapti psichologiškai nuo jų priklausomi. Todėl geriau prietaisus palikti kituose kambariuose.
Netinkama patalynė
Lovatiesės, pagamintos iš sintetinių audinių, neprisideda prie gero poilsio: jos sušyla karštyje, atvėsta šaltyje ir nesugeria drėgmės. Dėl to mes susierziname ir einame miegoti dar prastesnės nuotaikos. Medvilnė, linas idealiai tinka miegui. Jums taip pat reikia patogios pagalvės, vidutiniškai šiltos antklodės ir tinkamo čiužinio. Tuomet poilsis bus geras, o lėtinis nuovargis išgaruos iš jūsų gyvenimo.
Nuovargis apsunkina gyvenimą, nes trukdo mums nuveikti tai, ką norėtume. Todėl pasistenkime pašalinti visus elementus, kurie gali jį skatinti.