Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Nesuvaldytos emocijos kenkia ir organams – štai ką reikėtų daryti

Daugelis žmonių yra labai emocionalūs ir jiems per didelis nerimas dažnai sukelia diafragmos spazmus ir jausmą, kad prie kojų tarsi pririšti sunkūs akmenys, kurie tempia žemyn. Tačiau ilgainiui galima išmokti kontroliuoti savo emocinę būseną ir neleisti jausmams jūsų užvaldyti. Tai padaryti galima į pagalbą pasitelkiant jogą ir specialius atsipalaidavimo pratimus.

Stengtis suvaldyti savo emocijas yra labai svarbu, nes per didelis emocionalumas gali turėti pasekmių. Tradicinėje kinų medicinoje iki šiol manoma, kad kiekviena emocija tiesiogiai paveikia ir mūsų kūną. Iš viso kinų medicinoje yra išskiriamos septynios pagrindinės emocijos: džiaugsmas, pyktis, liūdesys, susimąstymas, sielvartas, baimė ir nerimas. Įprastai džiaugsmas ir liūdesys padeda žmogui adekvačiai reaguoti į įvairius įvykius, tačiau pasidavus šiems jausmams rizikuojama rimtai susirgti.

Pavyzdžiui, per dažnas pyktis ar dirglumas yra pavojingas kepenims, kadangi tai išprovokuoja aukštą kraujospūdį ir migrenas. Be to, emocijos ne tik paveikia organus, bet ir juose „gimsta“. Pavyzdžiui, džiaugsmas prasideda širdyje, pyktis – kepenyse, liūdesys – plaučiuose. Blužnyje kyla sielvartas, o baimė ir nerimas – inkstuose.

Anot kinų medicinos, kai negalime susitvarkyti su savo emocijomis, pirmiausia nukenčia mūsų skrandis ir žarnynas. Viskas, ko nesugebame ramiai priimti, tiesiogine prasme „nusėda“ skrandyje. Taigi, kai pajusite, kad jus užvaldo emocijos, stenkitės joms nepasiduoti ir pirmąsias 12 sekundžių susikoncentruokite į ramų ir tolygų kvėpavimą. Manoma, kad po to emocija praranda savo destruktyvumą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---