Pagirios – sunki būsena bet kuriame amžiuje, nes tai aiškus signalas, kad organizmas gavo nuodingą alkoholio dozę. Tačiau tam tikrame amžiuje pagirios tampa sunkiausios, ir, remiantis tyrimo rezultatais, tai visai ne vidutinis amžius.
Utrechto universiteto Nyderlanduose mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie per daug vartoja alkoholį nuo 18 iki 35 metų, kitą rytą patiria stipriausius pagirių simptomus.
Pagirios ir žmonių amžius
Žmonės nuo 46 iki 65 metų ryte patiria galvos skausmą, pykinimą ir išsekimą po alkoholio vartojimo, tačiau visi simptomai pasireiškia dvigubai lengviau nei tiems, kurie yra jaunesni nei 35 metų.
Ekspertai mano, kad žmogus su amžiumi išsiugdo „toleranciją“ sunkiems pagirių simptomams ir juos suvokia mažiau tragiškai. Tuo pačiu metu vyrai kenčia labiau nei moterys, beveik visose amžiaus grupėse, išskyrus vyresnius nei 66 metų žmones.
Šio tyrimo išvados prieštarauja daugelio ankstesnių tyrimų įrodymams, kurie teigė, kad pagirios senstant organizmui tampa blogesnės.
Pavyzdžiui, ankstesniuose tyrimuose buvo nurodyta, kad senėjimas mažina kepenų veiksmingumą, o tai gali sulėtinti alkoholio metabolizmą, pailgindama jo buvimą kraujyje.
Tačiau Nyderlandų mokslininkai teigia, kad pagirių sunkumas ir dažnumas ne tik mažėja su amžiumi, bet ir žmonės su amžiumi jaučiasi „mažiau girti“, nepaisant to, kad išgeria tą patį alkoholio kiekį.
Tyrimo metu visi savanoriai atsakė į klausimus, susijusius su alkoholio vartojimu per du mėnesius iki karantino dėl COVID-19. Jų taip pat buvo paprašyta užrašyti, kiek alkoholinių gėrimų jie vidutiniškai suvartojo per savaitę ir kiek dienų per savaitę jie vartojo alkoholį.
Tada dalyviai turėjo įvertinti savo pagirias pagal sunkumo skalę – nuo 0 iki 10. Ir taip pat nurodyti, kiek pagirių atvejų jie patyrė per du mėnesius. Tada mokslininkai atliko analizę, kad palygintų skirtingų amžiaus grupių dalyvius ir ieškojo skirtumų pagirių sunkume.
„Analizė parodė, kad su amžiumi pagirios tampa mažiau sunkios“, – sako tyrimo autoriai.
Jie pridūrė, kad priežastis taip pat gali būti tas faktas, kad su amžiumi sumažėja jautrumas skausmui.

Kodėl mes jaučiame pagirias?
Pagirios yra organizmo bandymo atsikratyti toksiško alkoholio rezultatas. Medžiagos, susidarančios kaip šio proceso šalutiniai produktai, sukelia uždegimą ir laikinus imuninės sistemos pokyčius.
Viena iš šių medžiagų yra acetaldehidas – šalutinis produktas, kuris iš dalies atsakingas už svaigulio pojūtį.
Dehidratacija yra dar viena rimta pagirių priežastis. Ir jei žmogus dažnai eina į tualetą, o skysčių lygis mažėja ir neatsistato, pagirios tikrai bus.
Situaciją gali pabloginti miego trūkumas, ir ne tik todėl, kad vėlai nuėjote miegoti. Alkoholis sutrikdo miegą, o „girtu“ miegu nepakankamai greitai juda akys (REM), o tai yra svarbi miego stadija, kad žmogus jaustųsi žvalus.
Papildomi faktai:
- Tyrimas parodė, kad vyrai dažniau kenčia nuo pagirių nei moterys.
- Su amžiumi žmonės gali tapti tolerantiškesni pagirių simptomams.
- Pagirias gali sukelti ne tik dehidratacija, bet ir uždegimas bei imuninės sistemos pokyčiai.
Svarbu:
- Per didelis alkoholio vartojimas kenkia jūsų sveikatai.
- Jei patiriate sunkias pagirias, kreipkitės į gydytoją.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis: https://www.realsimple.com/

Demo text