Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Naujausi

Maisto produktai, kurių geriau vengti prieš miegą

Mityba vaidina svarbų vaidmenį mūsų sveikatai, o tai, ką valgome prieš miegą, gali turėti didelę įtaką poilsiui. Netinkamai pasirinkti maisto produktai gali sukelti nemigą, sunkumo jausmą skrandyje, rėmenį ar net trikdyti hormonų balansą, atsakingą už kokybišką miegą.

Jei norite gerai išsimiegoti ir atsibusti pailsėję, būtina vengti tam tikrų maisto produktų prieš einant į lovą.

Kofeino turintys produktai – ne tik kava

Kofeinas yra vienas pagrindinių miego trikdžių. Jis stimuliuoja nervų sistemą ir ilgai išlieka organizme, todėl gali neleisti užmigti. Daugelis žino, kad prieš miegą nereikėtų gerti kavos, tačiau kofeino taip pat yra ir kituose produktuose:

  • Juodojoje ir žaliojoje arbatoje – nors žalioji arbata laikoma sveika, ji vis tiek turi kofeino, kuris gali veikti kaip stimuliatorius.
  • Energetiniuose gėrimuose – jų sudėtyje esantis kofeinas ir cukrus sukelia staigų energijos pliūpsnį, bet vėliau – išsekimą.
  • Šokolade – ypač juodajame šokolade yra kofeino ir teobromino, kurie gali sutrikdyti miego ritmą.

Jei vakare norite atsigerti šilto gėrimo, rinkitės žolelių arbatas, tokias kaip ramunėlių ar mėtos, kurios padeda atsipalaiduoti.

Maisto produktai vakarienei

Riebus ir sunkus maistas – virškinimo sistema dirba naktį

Sunkiai virškinami patiekalai, tokie kaip kepta mėsa, greitasis maistas ar per daug riebalų turintys produktai, gali sukelti skrandžio diskomfortą. Naktį organizmas turėtų ilsėtis, o ne virškinti sunkų maistą.

Jei prieš miegą suvalgysite riebaus maisto, gali kilti rėmuo, sunkumo jausmas ir netgi sutrikti miego fazės.

Aštrūs produktai – skrandžio dirgiklis

Čili pipirai, aitriosios paprikos ar aštrūs padažai gali sukelti skrandžio rūgštingumo padidėjimą, kuris gali būti ypač nemalonus gulint lovoje. Be to, tyrimai rodo, kad aštrus maistas gali pakelti kūno temperatūrą, o tai neigiamai veikia miego kokybę.

Cukrumi prisotinti produktai – energijos pliūpsnis prieš miegą

Jei prieš miegą valgote saldumynus, organizmas gauna didelį kiekį cukraus, dėl kurio gliukozės lygis kraujyje staiga pakyla, o vėliau – krenta. Tai gali sukelti nemalonų budrumo jausmą ir net trukdyti užmigti.

Be to, per didelis cukraus vartojimas vakare skatina svorio augimą.

Alkoholis – klaidingas požiūris į atsipalaidavimą

Daugelis mano, kad alkoholis padeda atsipalaiduoti, tačiau iš tikrųjų jis kenkia miego kokybei. Alkoholis gali padėti greičiau užmigti, tačiau trukdo gilaus miego fazėms, todėl ryte galite jaustis neišsimiegoję.

Rūgštūs produktai – galimi rėmens sukėlėjai

Citrusiniai vaisiai, pomidorai, rūgščios uogos gali dirginti skrandį ir sukelti rėmenį, ypač jei esate jautrūs rūgštiniams produktams. Jei norite užkandžiauti vakare, geriau rinkitės bananą ar jogurtą.

Per didelis vandens kiekis – naktiniai prabudimai

Gerti vandenį būtina visą dieną, tačiau jei prieš miegą išgersite per daug skysčių, gali tekti keltis į tualetą keletą kartų per naktį. Tai sutrikdys miego ritmą ir neleis pilnai pailsėti.

Ką valgyti vietoje to?

Norėdami užtikrinti gerą miegą, galite rinktis lengvus ir sveikus produktus, kurie padeda atsipalaiduoti:

  • Bananas – turi magnio ir kalio, kurie padeda atpalaiduoti raumenis.
  • Jogurtas arba varškė – turi triptofano, kuris skatina melatonino (miego hormono) gamybą.
  • Avižinė košė – padeda stabilizuoti cukraus lygį kraujyje ir sukelia sotumo jausmą.

Mityba daro didelę įtaką miego kokybei. Norėdami gerai išsimiegoti, prieš miegą venkite kofeino, riebaus, aštraus, rūgštaus maisto, cukraus ir alkoholio. Vietoje jų rinkitės lengvus, baltymais turtingus produktus, kurie padės atsipalaiduoti ir pasiruošti ramiai nakčiai.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---