Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Ligos prasideda nuo emocijų. Stenkitės būti laimingi!

Ką mes žinome apie save? Taip, mūsų supratimas apie kūno struktūrą ir jame vykstančius procesus per pastaruosius kelis šimtus metų labai išaugo. 

Bet tai nesuteikia jokios teisės tvirtinti, kad pažįstame save. Mus supa daugybė gamtos paslapčių, kurių tik mažą dalį mes sugebėjome atrasti. 

Tačiau iš tikrųjų didžiausia Visatos paslaptis yra pats žmogus. 

Kaip jau seniai žinoma, ligos vystymuisi labai svarbi centrinės nervų sistemos funkcija – žmogaus protinė veikla. Dėl to galima teigti, kad ligos prasideda nuo emocijų, žinoma, neigiamų.

Bet kokias neigiamas emocijas lydi raumenų įtampa. Viena vertus, tai yra normali psichofiziologinė organizmo reakcija. Kita vertus, tai nesugebėjimas suvaldyti savo emocinės būsenos. 

Kuo dažniau mes patiriame nekontroliuojamą emocinį stresą, tuo greičiau raumenys pripranta būti nuolat įsitempę. Tokiu atveju žmonės net nepastebi savo streso, nes tai jiems tampa įprasta.

Kodėl taip svarbu, kad raumenys būtų atsipalaidavę? Pirmas dalykas, kurį turi žinoti kiekvienas žmogus, yra tai, kad nuolatinė kūno raumenų įtampa gali būti liga.

Pabandykite pasivaikščioti apie 20 minučių su įtemptais kaktos raumenimis ir pajusite galvos skausmą.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, 80% žmonių pasaulyje kenčia nuo galvos skausmo būtent dėl ​​nuolatinės kaktos raumenų įtampos.

Pavyzdžiui, jaudinatės, kūno raumenys įsitempia, kraujagyslės automatiškai suspaudžiamos, o kraujo, kuris turi patekti į ląsteles, kiekis žymiai sumažėja. 

Taigi lygiųjų raumenų spazmai sutrikdo visus vidaus organus, o tai savo ruožtu gali sukelti įvairias ligas.

Tam, kad imunitetas visada būtų pasirengęs mus apsaugoti nuo įvairių ligų, jis turi būti maitinamas vitaminais. Vis dėlto, kad ir kiek jų suvartotume, vitaminų virškinimas bus susilpnėjęs, jei jaudinsimės. 

Kita vertus, jei raumenys yra atsipalaidavę, tada automatiškai atsipalaiduoja ir lygieji vidaus organų raumenys – kapiliarų siena tampa praeinama.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų emocinė būsena tiesiogiai priklauso nuo mūsų raumenų būklės. Pabandykite šypsotis, kai jums sunku. Net jei jūsų šypsena bus įtempta ir dirbtinė, pajusite vidinį palengvėjimą. 

Be to, veido raumenų įtampa gali sukelti konfliktus. Faktas yra tas, kad vieno žmogaus stresas neigiamai veikia kito asmens emocinę ir nervinę būseną. 

Išeitis iš konfliktinės situacijos yra gana paprasta – atpalaiduokite raumenis, smegenys pradės veikti logiškai, o emocijos netrukdys jūsų sąmonei blaiviai mąstyti. Arba tiesiog – šypsokitės.

Atsipalaidavę raumenys yra jaunystės, vikrumo, pasitikėjimo savimi išsaugojimas. Kokia panika gali kilti, kai raumenys yra atsipalaidavę? Ramioje būsenoje kyla noras ne teisti, o pateisinti kitų žmonių elgesį, džiaugtis gyvenimu. 

Malonumas yra pati stipriausia emocija, kurios dėka žmogus gali gyventi laimingai. Žinoma, dirbdamas fiziškai, žmogus negali visiškai atsipalaiduoti, tačiau veido ir ypač kaktos raumenys visada turi būti atsipalaidavę. 

Be abejo, mūsų veiduose turi atsispindėti ir nepasitenkinimas ar kitos neigiamos emocijos, tačiau jos turėtų būti trumpalaikės.

Psichinė astenija yra psichinių procesų silpnumas, kurie, viena vertus, yra apsauginė smegenų reakcija, kita vertus, pasireiškia dirglumu, nuovargiu, nuotaikos pablogėjimu. 

Psichinė astenija silpnina žmogų, daro jį nelaimingu, veda prie vidaus organų ligų, sutrikdo kraujotaką, medžiagų apykaitos procesus ir yra viena iš prasto miego priežasčių.

Kaip padėti pavargusioms ląstelėms atsipalaiduoti ir atsigauti? Geriausia yra pakeisti savo veiklą ar mąstymo kryptį. Mes įpratę daugiau dėmesio skirti problemoms, ligoms, skausmams, jausmams, kai kuriems žodžiams, kitų žmonių poelgiams ir pan. 

Tai nėra teisinga. Jei pastebite ar jaučiate bent keletą psichinės astenijos simptomų, turite sunerimti ir pasistengti pakeisti savo veiklą. Užsiimkite hobiu ir atsipalaiduokite.

Viena dažniausių astenijos rūšių – miego sutrikimas. Jis apima:

paviršutinišką miegą,

trikdančius sapnus,

naktinius pabudimus,

sunkumą užmigti,

ankstyvą pabudimą,

dienos miegą.

Miego sutrikimas yra simptomas tokių ligų kaip neurozė ir neurastenija. Neurozės atveju gali būti psichogeninės kilmės neurotiniai miego sutrikimai. Jie yra susiję su smegenų žievės ląstelių nuovargiu, sunkumais užmigti ir kitais aukščiau aprašytais simptomais.

Žinoma, miego sutrikimus gali sukelti ne tik astenija, bet ir skausmas. Galų gale, kai kažką skauda, ​​jums sunku užmigti. Tačiau pakanka pašalinti skausmą – ir žmogus užmiega. 

Apsvarstykite paviršutinišką miegą. Tai yra jautrus miegas, kai žmogus greitai atsibunda dėl kažkokių nereikšmingų išorinių trukdžių. Toks miegas tiesiogiai rodo ląstelių pervargimą, kuris atsiranda dėl nuolatinio emocinio nestabilumo.

Tačiau kiekvienam žmogui retkarčiais ar net kiekvieną dieną gali kilti stresinių situacijų, kurios sukelia šį nestabilumą. Stenkitės nesijaudinti, o verčiau problemą išspręskite.

Tam, kad žmogus galėtų gerai išsimiegoti, visi jo raumenys turi būti atsipalaidavę. Todėl, jei manote, kad jums sunku užmigti, pasakykite sau: „Pakanka! Reikia atsipalaiduoti“.

Norėdami tai padaryti, jūs jau turite gulėti lovoje tokioje padėtyje, kurioje paprastai esate įpratę užmigti, tai yra labai svarbu, nes kitoje pozoje jums gali būti sunku atsipalaiduoti.

Užmerkite akis ir būtinai atkreipkite dėmesį į kvėpavimą: leiskite jam pasidaryti tolygiam ir ramiam. Raumenų atpalaidavimas turėtų prasidėti iš viršaus, būtent nuo kaktos. 

Kodėl? Kartais būna, kad žmogų trikdo nenutrūkstamos mintys, kurios dažnai neleidžia jam užmigti. Norint sustabdyti nuolatinį minčių srautą, tereikia atpalaiduoti kaktos raumenis. 

Miego sutrikimų atstatymas yra menas, reikalaujantis kantrybės, dėmesio ir ramaus požiūrio į šią problemą.

Kalbant apie nerimą keliančius sapnus, tai yra smegenų reakcija į sutrikimus, kuriuos patyrėte dienos metu. Jei žmogus turi pavargusias smegenų žievės ląsteles, padidėja jautrumas sapnams.

Kai žmogus turi smegenų žievės ląstelių nuovargį, tai miego metu jaučia menkiausius kūno pokyčius ir gali atsibusti net ne dėl nerimo, bet nuo vegetatyvinių reakcijų: širdies plakimo, drebančių rankų ir kojų, silpnumo, burnos džiūvimo.

Patarimas šiuo atveju yra tas pats, kaip ir sutrikus miegui – nebijokite šios būklės, kitaip gali susiformuoti blogas įprotis: pabusti vidury nakties. 

Kūno reakcija į trikdančius sapnus vis tiek bus. Adrenalinas patenka į kraują irsukelia vegetatyvines organizmo apraiškas. Tačiau jei žmogus žino, kodėl jam taip nutinka, jis nusiramina, o kūnas savarankiškai susidoroja su tokiomis reakcijomis labai greitai.

Dar vienas patarimas. Kai staiga prabundate anksti ryte ar naktį, niekada nežiūrėkite į savo laikrodį. Prieš miegą paslėpkite laikrodį nuo savęs. O kai prabundate naktį nuo košmaro, jūsų pagrindinė užduotis yra atsipalaiduoti ir vėl užmigti.

Miego atkūrimo patarimai:

1. Niekada niekam, net sau, nesakykite, kad negalite užmigti ar atsibusti tuo pačiu metu.

2. Niekada nežiūrėkite į laikrodį, kai prabundate labai anksti, kad nesijaudintumėte ir nenustatytumėte pabudimo laiko.

3. Niekada nesakykite „Aš einu miegoti“, jei jums sutrikęs miego procesas. Tokiu atveju pasakykite: „Aš einu ilsėtis“. 

4. Niekada nesakykite, kad užmigti galite tik išgėrę vaistų.

5. Niekada nesakykite, kad užmigti jums neleidžia televizorius ar kitas triukšmas. Taip  sukursite refleksą visam gyvenimui ir būsite psichologiškai priklausomi nuo tylos, kurią galima rasti tik kaime.

6. Stenkitės atsipalaiduoti dienos metu, kad sumažintumėte raumenų įtampą.

7. Išmokite savarankiškų treniruočių, kaip greičiau užmigti ir naudokitės jomis.

8. Seksualiniai santykiai prieš miegą padeda atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti.

9. Fizinis aktyvumas dienos metu, pasivaikščiojimai prieš miegą prisideda prie efektyvaus atsipalaidavimo ir yra terapinė procedūra.

10. Miego sutrikimas yra susijęs su jūsų dienos nerimu ir neišspręstomis problemomis. Pabandykite išspręsti šias problemas dienos metu arba perkelkite jas į kitą dieną, neikite miegoti su jomis.

11. Svarbiausias dalykas: niekada nesijaudinkite dėl savo miego sutrikimo. Priimkite savo sveikatos trūkumus kaip neišvengiamą dalyką, nes tik jūs esate dėl to kaltas.

Išmokite tinkamai priimti savo klaidų pasekmes. Tai palengvins jūsų būklę ir prisidės prie greito pasveikimo.

12. Mylėkite savo miego vietą ir padarykite ją pačia maloniausia.

Tikimės, kad šie patarimai padės suprasti miego sutrikimų priežastis ir pašalinti šią problemą iš jūsų gyvenimo.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Savaitės horoskopas (2025-03 savaitė): Kuri Zodiako ženklas atvers netikėtas karjeros galimybes?

Ar visata jums siunčia specialią žinutę šią savaitę? Pasiruoškite iššifruoti žvaigždes ir sužinoti, kas parašyta jūsų kosminiame scenarijuje! 🌜 Patikrinkite šios savaitės horoskopą žemiau....

Pirmadienio juoko-skopas (sausio 13 d.): Laikykite pinigines arti, nes trys zodiako ženklai netrukus patirs finansinį skirtuką!

Ką visata jums šiandien suplanavo? Gaukite išskirtinį žvilgsnį į savo likimą ir priimkite artėjančias galimybes! 🌺 Detalės jūsų laukia žemiau. ♒ Vandenis (sausio 20...
---