Šokoladą mėgsta dauguma vaikų ir suaugusiųjų, tačiau manoma, kad šį desertą labiausiai mėgsta moterys.
Nors potraukis saldumynams gana dažai laikomas visiškai normaliu, tačiau tuomet, jei atsispirti šokoladui tampa pernelyg sunku, naudinga išsiaiškinti, ką jums bando pasakyti organizmas.
Serotonino trūkumas
Žmogaus kūnas gamina daug hormonų. Vienas jų yra serotoninas, atsakingas už gerą nuotaiką. Jei žmogų kankina nerimas ar miego sutrikimai, tai gali įspėti apie šio hormono trūkumą.
Tokiose situacijose per dieną galite suvalgyti iki 40 gramų šokolado, bet ne daugiau. Šokolade yra feniletilamino, kuris yra natūralus antidepresantas.
Mitybos specialistai pataria šiuo saldumynu nesimėgauti kiekvieną dieną.
Nuovargis ir miego trūkumas
Šios priežastys taip pat sukelia potraukį saldumynams, nes šokolade gausu angliavandenių, kurie suteikia energijos. Gali būti juntamas ne tik šokolado, bet taip pat ir riebaus maisto potraukis.
Magnio trūkumas
Jei žmogus jaučia potraukį šokoladui, tai gali išduoti apie magnio trūkumą. Šis mikroelementas stiprina imuninę sistemą, palaiko normalią nervų sistemos veiklą bei tinkamą kraujo spaudimą. Jei organizmas stokoja magnio, gali pasireikšti dirglumas ir depresija.
Jei retkarčiais norisi pasilepinti tokiu skanėstu, rinkitės kokybišką juodąjį šokoladą. Manoma, kad jis teigiamai veikia cholesterolio kiekį kraujyje, gerina širdies sveikatą, padeda kovoti su stresu ir depresija.