Ar turite mažą kapiliarų tinklelį ant kojų, kuris labai matosi ant jūsų odos? Jei pastebėjote ką nors panašaus, turėtumėte susipažinti su informacija apie šį dalyką, nes tai toli gražu nėra nerimtas dalykas, kurį galėtumėte paslėpti naudodami kosmetines priemones. Šį kartą jus supažindinsime, kodėl kapiliarų tinklelis atsiranda ant kojų.
Kas yra kapiliarų tinklelis?
Jis taip pat gali būti vadinamas „vorininėmis venomis„, nes dažnai toks kapiliarų tinklas primena vorą. Jei mes kalbėsime apie medicininę terminologiją, tokiu tinklas vadinamas rosacea ar telangiectasia. Kapiliarų tinklo buvimas rodo, kad tam tikrose kraujagyslių grupėse buvo pažeista kraujotaka. Jų sienos išsiplėtė, todėl jos tapo labiau matomos. Kai šios sienelės lūžta, vizualiai tai primena kapiliarinę „žvaigždę“. Matomos venos yra varikozinės.
Kada gresia pavojus?
Net sveiki žmonės gali nukentėti nuo kapiliarų tinklų atsiradimo, tačiau didesnė tikimybė, kad juos turės:
- žmonės, dirbantys lauke;
- žmonės, kurie daug laiko praleidžia sėdimoje padėtyje;
- žmonės, kurie piktnaudžiauja alkoholiu;
- nėščios moterys;
- pagyvenę žmonės;
- žmonės, kuriuos vargina dermatomiozitas ar raudonoji vilkligė.
Priežastys ir simptomai
Varikozinių venų priežastys ne visada yra vienodos. Kai kuriais atvejais venų vožtuvų nebuvimas ar silpnumas gali sukelti blogą venų apytaką (kraujo tekėjimą venose) ir sukelti varikozines venas. Vožtuvėliai venų viduje paprastai veikia taip, kad kraujas venose netekėtų priešinga kryptimi iš didelių (giliųjų) venų ir širdies. Taip pat kraujagyslių sienelės gali susilpnėti, dėl to padidėja kraujo tūris venose, o tai ir lemia varikozę.
Retesnės priežastys, kodėl gali atsirasti venų varikozė:
- flebitas (venų uždegimas);
- kraujo krešulys;
- įgimta venų anomalija;
- venų ligos.
Simptomai:
- skausmas;
- mėšlungis;
- niežėjimas;
- patinimas;
- pavargusios kojos;
- slėgis venose.
Galimos komplikacijos
Jei dėl šios problemos jus vargina aukščiau išvardyti simptomai, jokiu būdu negalima jų ignoruoti! Svarbu pasitarti su gydytoju, kitaip gali atsirasti liūdnos komplikacijos. Kai kuriems žmonėms gali išsivystyti odos opos. Tai gali sukelti minkštųjų audinių infekcijas. Kai kurie žmonės, sergantiems varikoze, taip pat gali susidaryti kraujo krešuliai venų viduje (paviršinis tromboflebitas). Taip pat yra kraujavimo iš venų atvejų…
Ką galima padaryti namuose?
Nerekomenduojama savarankiškai gydytis, todėl bet kokius veiksmus geriausia derinti su gydytoju. Jei norite užsiimti gydymu namuose, yra keli veiksmingi būdai.
1. Mankšta
Reguliari mankšta pagerina kraujotaką, o tai padeda stumti kraują, surinktą venose. Sportas taip pat padeda sumažinti kraujospūdį, kuris yra dar vienas veiksnys, turintis įtakos venų varikozei. Rekomenduojame užsiimti plaukimu, joga, eiti į žygius ar važinėtis dviračiu.
2. Mityba
Maisto produktai, kuriuose yra daug kalio, yra ypač naudingi: tai migdolai, pistacijos, lęšiai, baltosios pupelės, bulvės, lapinės daržovės, sveiki grūdai (ląsteliena); produktai, kurių sudėtyje yra flavonoidų: paprikos, špinatai, brokoliai, citrusiniai vaisiai, vynuogės, vyšnios, obuoliai, mėlynės, česnakai.
3. Tinkama apranga
Nedėvėkite tų drabužių, kurie labai priglunda prie odos, net ją suspaudžia, kitaip net tai sutrikdys kraujotaką. Taip pat verta atsisakyti aukštakulnių batų. Jei yra toks poreikis, pasistenkite, kad kulniukas būtų kuo žemesnis.
4. Laikykite kojas iškėlę aukštyn
Jei praleidžiate daug laiko sėdimoje padėtyje, turite stengtis laikyti kojas iškėlę. kojų. Galite naudoti pagalbinę kėdę ar kokią atramą. Namuose gulėkite ant sofos iškėlę kojas aukštyn.
Kaip matote, kapiliarų tinklelis tikrai reikalauja jūsų dėmesio ir susirūpinimo sveikata. Neignoruokite problemų, jei tokių turite. Tuomet galėsite užtikrinti sau laimingą ir sveiką ateitį!