Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip išlaikyti sveikus dantis ir turėti baltą šypseną?

Balta šypsena – daugelio noras. Tiesa, turėti tokią šypseną nėra lengva. Kodėl keičiasi dantų spalva? Yra keletas priežasčių, kodėl dantys keičiasi, auga ir keičia savo spalvą. Radus priežastį lengviau rasti problemos sprendimą. Visų pirma, verta paminėti, kad žmonių dantys ir kaulai yra skirtingų spalvų, o kai kurie žmonės gimsta su tamsesnio kaulo dantimis. Šiuo atveju dauguma balinimo programų dažniausiai nepadeda. Vis dėlto svarbu tinkamai prižiūrėti dantis, kad jie būtų sveiki. Jei dantys yra sveiki, jie yra gražūs.

Išorinės dėmės gali atsirasti žmonėms, kurie reguliariai vartoja tam tikrus dažančių savybių turinčius produktus

Kavoje, juodojoje arbatoje, cigaretėse, limonaduose, saldainiuose ir kt. yra taninų (dažiklių), kurie prilimpa prie dantų. Po truputį šie tamsėja. Reguliari burnos higiena ir reguliarus dantų valymas gali padėti tam tikru mastu sumažinti dantų spalvos kitimus. Prasta burnos higiena yra dar viena tamsių apnašų atsiradimo priežastis. Tiesa, jie iš tikrųjų gali atsirasti dantų akmenys ir sukelti rimtesnių burnos problemų. Atminkite, kad norint turėti gražią šypseną, reikia išsivalyti ne tik dantis, bet ir visą burną. Burnos apnašos gali sukelti daugiau problemų nei tik geltona dantų spalva.

Jei nenorite išbluktinti dantų, turite sustiprinti emalį. Per dažnai naudojant fluoro turinčias medžiagas gali susilpnėti dantų emalis, dėl ko gali pakisti danties spalva. Todėl būkite ypač atsargūs, kai naudojate naminius dantų balinimo produktus.

Pastaruoju metu odontologai vis dažniau kalba apie prastėjančią vaikų dantų būklę

Paprastai tai atsitinka dėl tam tikro maisto vartojimo. Trumpai tariant, vaikai rinksis skanų maistą, o ne maistą, kuris yra sveikas jų dantims. Net pieniniai dantys pagels, tačiau daugelis tėvų per daug nesibaimina, nes jie iškris. Svarbu išsiaiškinti, kas sukelia geltonavimą. Pavyzdžiui, augant dantims kartais gali būti rekomenduojamas papildomas kalcio kiekis.

Vaikų dantys gali būti daug jautresni nei suaugusiųjų, todėl jiems reikia skirti daugiau dėmesio. Svarbu išmokyti vaiką tinkamai prižiūrėti dantukus. Dantų spalva gali sukelti arba sugriauti pasitikėjimą.

Ką daryti, jei dantys pagelsta?

Kaip jau minėjome, dantys gali pageltonuoti dėl kelių skirtingų priežasčių. Pirmiausia turėsite aplankyti odontologą, kad išsiaiškintumėte, kas jūsų konkrečioje situacijoje sukelia dantų spalvos kitimus.

Pats dantų balinimas neturėtų būti pirmoji procedūra. Svarbiausia – burnos higiena. Jūsų dantys atrodys geriau po profesionalios burnos higienos procedūros. Atlikę burnos higienos procedūrą galite pasikonsultuoti su savo odontologu dėl dantų balinimo procedūros.

Dantų balinimas nerekomenduojamas:

  • Jeigu jūsų dantys labai jautrūs;
  • Pažeistas danties emalis;
  • Jei nešiojate protezus;
  • Pieniniams dantims;
  • Nėščia moteris negali balintis dantų;
  • Periodontitu sergantiems pacientams taip pat nerekomenduojama;

Žinoma, kiekviena situacija yra labai skirtinga, todėl profesionalus odontologas gali rekomenduoti alternatyvas tik apžiūrėjęs pacientą. Rekomenduojame savo burnos ertmę patikėti profesionalui ir nemėginti dantų balinti patiems. Rekomenduojame savo burnos ertmę patikėti profesionalui ir nemėginti dantų balinti patiems.

Dantų balinimas – tai galimybė turėti gražesnius dantis, tačiau atminkite, kad svarbiausia – sveiki dantys. Rūpinkitės savo burna ir mėgaukitės nuostabiais dantimis, kurie padės puikiai atrodyti ir leis sėkmingai išnaudoti esmines jų funkcijas. Graži šypsena yra kelias į sėkmę. Šypsokis ir kiti tau šypsosis! Gražią šypseną sukurkime kartu. Kreipkitės į  romanovoklinika.lt.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---