Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Kaip atsikratyti rėmens: 6 būdai

Mėgstantiems skanų maistą, rėmuo gali gerokai nustelbti teigiamus pietų ar vakarienės skonius. Šį jausmą sunku su kažkuo supainioti: deginimo pojūtis krūtinėje palei stemplę, neleidžiantis apie nieką kitą galvoti. Ir jei ši problema dažnai jus kankina, turėtumėte ieškoti priežasties. Tuo pačiu metu naminės priemonės nuo rėmens gali padėti ne blogiau nei priemonės iš vaistinės. Tiesa, jei rėmuo kankina ilgiau nei kelias savaites ar pasikartoja epizodais – apsilankykite pas gydytoją ir ieškokite jo priežasties!

Suvalgęs daug riebaus maisto turėdavau rėmens problemą. Ilgai kentėjau, kol slaugytoja dirbanti kaimynė man pasakė keletą paslapčių. Pasirodo, kad savijautai palengvinti nebūtina gerti tabletes. Dalijuosi patarimais, kuriuos gavau iš savo kaimynės.

Naminės laiko patikrintos priemonės nuo rėmens

Rėmuo atsiranda, kai skrandžio rūgštis patenka į stemplės gleivinę. Priežastis yra nepilnas mažo audinio, jungiančio skrandį ir stemplę, užsidarymas. Be to, sudirginus stemplės gleivinę, į ją gali patekti medžiagos ir iš dvylikapirštės žarnos. Rėmuo gali rodyti ir kitas problemas: opas, gastritą, stemplės išvaržą, skrandžio vėžį ir kt. Žinoma, pačiam sau diagnozės nusistatyti nereikėtų, tą turi padaryti gydytojas.

Šių problemų variklis gali būti mūsų pačių klaidos, susijusios su mūsų sveikata ir mityba.

Kas gali sukelti rėmenį?

  • Maistas prieš pat miegą.
  • Per daug karštos arbatos ar kavos gėrimas.
  • Padidėjęs rūgštingumas.
  • Stiprių vaistų vartojimas.
  • Dažnas alkoholio vartojimas.
  • Rūkymas.
  • Valgomas riebus ir keptas maistas.
  • Nuolatinė streso būsena.
  • Nėštumas.
  • Aptempti drabužiai, suspaudžiantys skrandį.

Žinoma, jei diskomfortą sukėlė viena iš aukščiau išvardytų priežasčių, galite patys palengvinti savo būklę. Į savo racioną įtraukite lengvesnių patiekalų, nesportuokite bent valandą po valgio, meskite rūkyti ir sumažinkite alkoholio vartojimą. Jei rėmuo nepraėjo, kreipkitės į gydytoją. O iki tol padėti gali šie liaudiški metodai.

Mėtinė arbata

Paimkite 1 šaukštelį arbatžolių. Mėtas užpilkite stikline verdančio vandens. Leiskite arbatai nusistovėti 10–15 minučių. Toks gėrimas ne tik padės atsikratyti rėmens, bet bus jaučiamas ir jo atpalaiduojantis, raminantis poveikis.

Obuolių actas

Pagrindinė šio metodo sąlyga – naudoti tik gryną obuolių sidro actą. Bet koks kitas actas ar acto esencija gali tik pabloginti problemą. Paimkite 2 šaukštelius obuolių sidro acto ir įpilkite į stiklinę vandens. Toks gėrimas suaktyvina skrandžio sulčių gamybą, dėl to jūsų būklė pagerės.

Pienas

Jei toleruojate laktozę, galite išbandyti pieną kaip liaudišką priemonę nuo rėmens. Dėl sudėtyje esančių baltymų stiklinė pieno nuplauna rūgštį nuo stemplės sienelių ir pagerina bendrą būklę.

Alavijų sultys

Visi žinome, kad alavijo sultys dedamos į daugelį kosmetikos gaminių plaukams ir odai. Tačiau, pasirodo, šis stebuklingas komponentas gali padėti atsikratyti rėmens. Alavijų sultys malšina uždegimą, kurį sukelia skrandžio sulčių patekimas į gleivinę.

Paimkite alavijo lapą, nulupkite, susmulkinkite šakute arba trintuvu. Užpilkite 200 ml vandens ir suvalgykite šaukštelį, kai atsiranda diskomfortas.

Imbieras

Imbierą sutarkuokite ir išspauskite 1 arbatinį šaukštelį imbiero sulčių. Sultis užpilkite 200 ml vandens ir išgerkite, jei rėmuo jau trukdo jums ramiai gyventi.

Profilaktikai galite gerti imbiero užpilą. Norėdami jį paruošti, užpilkite 2 šaukštelius malto džiovinto imbiero 1,5 a. š. verdančio vandens ir palikite 2 valandas. Šio užpilo gerkite po 50 ml pusvalandį prieš valgį 3 kartus per dieną. Pakanka kelių dienų, kad rėmuo jus paliktų ir nebegrįžtų.

Soda

Lengviausias ir populiariausias būdas atsikratyti rėmens yra soda. Tiesa, tokia priemonė gali būti naudojama tik suaugusiems. Į puodelį įpilkite 1 a. š. sodos ir 0,5 a. š. šilto vandens. Šį tirpalą reikia išgerti ir pagulėti 20 minučių. Jei pasijusite nemaloniai – šis metodas jums netinka ir jo nekartokite.

Stebėkite savo savijautą, jei liaudiškos priemonės nuo rėmens nepadėjo, tuomet nedvejodami kreipkitės į gydytoją!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---