Penktadienis, 17 sausio, 2025

Naujausi

Jos kenkia sveikatai, bet vis tiek nesąmoningai laikomės šių kūno padėčių

Žmogaus kūnas yra pagrindinis išminties šaltinis. Neišvengiamai kaskart, kai organizme įvyksta neigiamų pokyčių, mes pajaučiame negalavimo simptomus. Vadinasi, kiekvienas kūno siunčiamas signalas yra tam tikrų neigiamų pokyčių rezultatas, pavyzdžiui, galvos skausmas, kurį sukelia neteisinga kaklo padėtis. Daugelis žmonių žino savo sveikatos problemas, tačiau yra pavojus, kad jie paūmins ligą, jei neieškos jos priežasčių ir kaip ją gydyti. Kartais atsakymas yra labai paprastas – pakanka ištaisyti neteisingas kūno padėtis.

Susipažinkite su sveikatai kenksmingomis kūno padėtimis, kurių esame linkę nesąmoningai laikytis, ir pasistenkite jas ištaisyti.

Ilgą laiką neteisingai sėdime prie kompiuterio

Ilgą laiką sėdint prie kompiuterio, nugaros sulenkimas ir sėdėjimas neteisingoje pečių padėtyje tampa pagrindinėmis nugaros, ypač vidurinės jos dalies, skausmo priežastimis. Ilgai sėdint tokioje padėtyje, pečiuose ir aplink kaklą taip pat gali atsirasti nepatogumų, dėl ko kaklas sustingsta ir ima skaudėti.

Kaip tinkamai sėdėti?

Alkūnes laikykite arti kūno ir neištempkite pečių. Nugara turi būti tiesi kaip ir kėdės atlošas. Būtų puiku, jei šlaunys būtų 90–100 laipsnių kampu su nugara. Taip pat įsitikinkite, kad kompiuterio ekranas būtų daugmaž jūsų akių lygyje.

Neteisingai nuo žemės keliame daiktus

Ar keldamas daiktus nuo žemės susimąstote, kaip juos pakelti? Keliant sunkius daiktus tokioje padėtyje, kaip dažniausiai esame įpratę, galima susižeisti nugarą. Keldamas sunkius daiktus, venkite sulenkti nugarą ar riešus.

Kaip tinkamai kelti daiktus?

Geriausias variantas – atsiklaupti ir šlaunies bei kojų raumenimis kelti daiktą laikant jį kuo arčiau kūno. Kelkite atsargiai, nesulenkite nugaros.

Miegame ant pilvo

Miegas yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Miego metu kūnas geriausiai pailsi, atsinaujina ir įkrauna savo baterijas naujai dienai. Tačiau mažai kas žino, kad miegojimas veidu į apačią (t. y. ant pilvo) kenkia sveikatai. Miegant tokioje padėtyje, žandikaulio ir kaklo kaulai atsiduria neteisingoje padėtyje, todėl gali atsirasti raumenų sužalojimas ir kaklo skausmas.

Ką daryti?

Atsikratykite blogo įpročio nukreipti veidą žemyn ir užmikite ant šono ar galva aukštyn. Rekomenduojama pasidėti šalia savęs pagalvę, kad miegodamas nežiūrėtumėte žemyn.

Nešiojame kuprinę ant vieno peties

Nešant kuprinę ant vieno peties, sutrikdoma kūno svorio pusiausvyra. Nešiojant sunkų krepšį ant vieno peties, gali skaudėti kaklą. Be to, jei jūsų sėslus gyvenimo būdas, šis blogas įprotis gali sukelti ir sunkesnius negalavimus.

Kaip tinkamai nešioti kuprinę?

Jei krepšys turi dvi petnešas, nešiokite jį ant abiejų pečių. Jei turi tik vieną, reguliariai neškite jį ant abiejų pečių, kad išlaikytumėte svorį. Taip pat sunkiausią daiktą dėkite kuprinės apačioje, o lengviausią – viršuje, kad išvengtumėte kaklo skausmo.

Eidami neteisingai laikome telefoną

Vienas iš labiausiai šiais laikais, kai visi naudojasi išmaniaisiais telefonais, paplitusių žalingų įpročių yra vaikščiojimas neteisingoje padėtyje. Jei nulenkęs galvą spoksosite į batus ir lėtai eisite, sustings ir skaudės kaklas. Tas pats atsitinka, kai laikote telefoną netinkamoje padėtyje ir einate. Nuleidus telefoną žemiau akių lygio, gali atsirasti sąnarių poslinkis, dėl to gali kilti raumenų pažeidimų ir ligų.

Ką daryti?

Įvairūs pratimai lavina nugaros, dubens ir pilvo raumenis, todėl pravartu juos reguliariai atlikti. Taip pat verta paminėti, kad per aukšti batų kulnai ir spoksojimas į telefoną daro dar didesnį neigiamą poveikį.

Vairuodami neteisingai laikome alkūnes

Ilgai važiuojant tokioje padėtyje, kaip pavaizduota paveikslėlyje, raumenys per daug apkraunami ir gali būti pažeisti. Nerekomenduojama uždėti rankos ant lango rėmo, užuot suradus jai atramą automobilyje. Be to, jei sėdynė yra per toli atstumta atgal, kyla pavojus susižeisti pečių ir rankų raumenis.

Ką daryti?

Įpraskite mankštintis, kad sumažintumėte sąnarių skausmus. Jei negalite sportuoti, įpraskite atlikti lengvus judesius, pavyzdžiui, imituojant plaukimą ar važiavimą dviračiu, o po to – tempimo pratimus. Toks fizinis aktyvumas ne tik padės vairuojant, bet ir palaikys kūną tinkamoje padėtyje atliekant daugelį kitų užduočių.

Dedame piniginę į galinę kelnių kišenę

Jei žmogus ką nors daro netinkamoje padėtyje, kyla rizika ne taip suaktyvinti kojų raumenų judėjimą ir įsitempti nuo kojų iki stuburo. Geras to pavyzdys yra žmonės, nešiojantys piniginę galinėje kelnių kišenėje. Tai gali paveikti sėdmenų nervus ir sukelti skausmą. Sėdmenų nervas jungia nervus nuo stuburo iki šlaunų, todėl yra pavojus, kad gali dar labiau skaudėti kojas.

Ką daryti?

Venkite ką nors dėti į galinę kelnių kišenę. Taip pat nepatartina sėdint sulenkti kojų po sėdmenimis.

Ilgai sėdime užsidėję koją ant kojos

Atsisėdę galime nesąmoningai sudėti koją ant kojos. Tačiau taip ilgai sėdint, gali plyšti kraujagyslės ir atsirasti kraujo krešulių. Ši padėtis taip pat turi tendenciją pažeisti audinius ir paveikti sėdmenų nervus.

Ką daryti?

Venkite susidėti koją ant kojos.

Neteisingai plauname langus

Dažniausia klaida, kurią darome plaudami ir valydami langus ar kitus daiktus, yra per daug apkraunami riešai. Pernelyg didelė riešo apkrova padidina riešo susižalojimo riziką.

Ką daryti?

Svarbu stiprinti kaulus valgant maistą, kuriame gausu kalcio. Be to, venkite per daug apkrauti rankas.

Pabandykite atsikratyti šių blogų įpročių ir pajausite palengvėjimą!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Pakanka vos kelių lašų: namuose, rūsyje ar garaže nebeliks graužikų!

Tarp labiausiai paplitusių graužikų, patenkančių į mūsų namus, yra žiurkės ir pelės, todėl mes jums papasakosime, kaip jų atsikratyti! Graužikai laikomi tikrais kenkėjais, nes jie...

Penktadienio kerintis pagyrimas (sausio 17 d.): Atraskite, kurie Zodiako ženklai spinduliuos magišku žavesiu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 Išlaisvinkite paslaptį greitai paspaudę! 🧙‍♂️👇 ♒ VandenisEi, Vandeniai, jei gebėjimas prisitaikyti būtų sportas, jūs...
---