Jaunystė – tai ne tik amžius, bet ir gyvenimo būdas. Įvardyti įpročiai, kuriuos verta įgyti 20 metų, kad ilgai išlaikytumėte energiją, jaunystės jausmą.
Būkite aktyvūs kasdien
Medicinos mokslų daktarė Melinda Steele pasakojo, kad greitas pasivaikščiojimas, šokiai ar mėgstamos sporto šakos užsiėmimai stiprina kūną, paaštrina protą ir pagerina nuotaiką.
Fizinis aktyvumas taip pat gali padėti jaustis labiau pasitikinčiam savimi, ypač kai kalbama apie rūpinimąsi savimi ir kasdienių tikslų siekimą.
Tyrimas parodė, kad jauni suaugusieji, kurie mankštinosi bent du kartus per savaitę šešis mėnesius, gavo gerokai aukštesnius rezultatus saviveiksmingumo, savivertės ir kūno suvokimo testuose nei tie, kurie gyveno sėslų gyvenimo būdą.
Be to, fizinių pratimų pavertimas įpročiu reiškia, kad greičiausiai juos tęsite ir su amžiumi. Reguliarūs širdies ir kraujagyslių pratimai gali gerokai sumažinti demencijos ir Alzheimerio ligos riziką vyresniame amžiuje.
Jaunystės paslaptys: naudokite apsauginį kremą nuo saulės
Kasdienis apsauginio kremo nuo saulės naudojimas 20 metų yra būtinas sveikai odai visam gyvenimui.
Ultravioletiniai spinduliai jauname amžiuje prisideda prie iki 80% matomų senėjimo požymių, tokių kaip raukšlės, elastingumo praradimas, taip pat padidina odos vėžio riziką.
Ieškokite apsauginio kremo nuo saulės, kuris suteikia platų apsaugos spektrą nuo UVA ir UVB spindulių.
Jaunystės paslaptys: teikite pirmenybę miegui
Gero nakties miego prioritetas yra vienas galingiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sustiprintumėte sveikatą ir žvalumą ilgus metus. Miegoti verta nuo septynių iki devynių valandų per naktį.
Miego trūkumas sukelia maišelius po akimis, dėl kurių atrodote vyresni. Jis taip pat gali padidinti nelaimingų atsitikimų riziką ir neigiamai paveikti jūsų nuotaiką, fizinę ir psichinę sveikatą.
Laikui bėgant blogas miegas taip pat gali padidinti kelių lėtinių ligų, įskaitant diabetą, širdies ligas ir vėžį, riziką.

Valgykite kaulus stiprinančius produktus
Žema kaulų masė atsiranda dėl daugelio veiksnių, būtent mažo kalcio ir vitamino D vartojimo. Vienas iš maisto produktų, kuriame yra abi šios maistinės medžiagos dideliais kiekiais, yra pienas.
Vis dėlto pieno produktai ne visada tinka visiems. Jei nevalgote pieno produktų dėl alergijos ar netoleravimo, yra daug ne pieno kalcio šaltinių, turtingų vitaminu D, kurie padės gauti maistines medžiagas, reikalingas kaulams palaikyti.
Pakeiskite plastikinius maisto indelius
Vienas iš svarbių įpročių, kurį merginos turėtų įgyti 20 metų, kad sveikai gyventų ilgai, – vengti plastiko naudojimo šildant maistą.
Tyrimai rodo, kad endokrininiai ardikliai, tokie kaip bisfenolis A (BPA) ir ftalatai kai kuriuose plastikiniuose induose ir pakuotėse, gali greičiau pereiti į maistą kaitinant.
Cheminės medžiagos yra žinomi endokrininės sistemos ardikliai, tai reiškia, kad jos gali paveikti organizmo hormonų sistemą ir potencialiai sukelti ilgalaikių sveikatos problemų, tokių kaip hormonų disbalansas ir vaisingumo problemos.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis: https://www.rbc.ua/
