Vanduo – gyvybės šaltinis, būtinas kiekvienai mūsų kūno ląstelei. Jis dalyvauja daugybėje procesų: nuo maistinių medžiagų transportavimo iki kūno temperatūros reguliavimo. Vis dėlto, daugelis mūsų kasdien išgeriame per mažai vandens, o tai gali sukelti nuovargį, galvos skausmus, odos sausumą ir kitus nemalonius simptomus.
Laimei, yra paprastų būdų, kaip padidinti suvartojamo vandens kiekį ir pajusti teigiamą poveikį savo sveikatai bei energijai.
Pradėkite dieną stikline vandens
Vos tik prabudę, prieš kavą ar pusryčius, išgerkite stiklinę kambario temperatūros vandens. Tai padės „pabudinti“ jūsų organizmą, suaktyvinti medžiagų apykaitą ir kompensuoti nakties metu prarastą skysčių kiekį.
Šis paprastas įprotis gali tapti puikiu dienos startu.
Turėkite vandens buteliuką visada šalia
Investuokite į daugkartinio naudojimo buteliuką ir nešiokitės jį su savimi visur: į darbą, sporto salę, keliones ar net būdami namuose. Matydami buteliuką nuolat priminsite sau apie būtinybę gurkštelėti vandens.
Be to, žinodami, kiek vandens telpa jūsų buteliuke, galėsite lengviau sekti savo dienos normą.
Nustatykite priminimus
Jei dažnai pamirštate gerti vandenį, pasinaudokite technologijomis. Nustatykite priminimus savo telefone ar specialias programėles, kurios reguliariai primins jums apie būtinybę atsigaivinti.
Pradėkite nuo priminimų kas valandą ir vėliau galite koreguoti intervalus pagal savo poreikius.
Vanduo prieš kiekvieną valgymą
Išgerkite stiklinę vandens prieš kiekvieną pagrindinį valgį. Tai ne tik padės lengviau pajusti sotumo jausmą ir galbūt suvalgyti mažiau, bet ir paruoš jūsų virškinimo sistemą maisto priėmimui.

Skoninkite vandenį natūraliai
Jei paprastas vanduo jums atrodo nuobodus, pagardinkite jį natūraliais būdais. Įpilkite citrinos, laimo, agurko griežinėlių, šviežių mėtų ar uogų.
Tai ne tik suteiks vandeniui malonaus aromato ir skonio, bet ir papildys jį vitaminais bei antioksidantais.
Vanduo po fizinio aktyvumo
Po bet kokios fizinės veiklos, net ir lengvos mankštos, būtina atkurti prarastus skysčius. Išgerkite pakankamai, kad kompensuotumėte prakaitavimą.
Jei treniruotė intensyvi ir trunka ilgiau nei valandą, gali prireikti ne tik vandens, bet ir elektrolitų gėrimų.
Stebėkite savo šlapimo spalvą
Vienas iš paprasčiausių būdų įvertinti savo hidratacijos lygį yra stebėti šlapimo spalvą. Šviesiai geltonas ar beveik bespalvis šlapimas rodo, kad geriate pakankamai.
Tamsiai geltonas ar oranžinis atspalvis gali būti dehidratacijos požymis.
Integruokite vandens gėrimą į savo rutiną
Siekite, kad gėrimas taptų neatsiejama jūsų kasdienės rutinos dalimi. Pavyzdžiui, visada išgerkite stiklinę atėję į darbą, po kiekvieno susitikimo ar prieš miegą.
Kuo labiau integruosite šį įprotį į savo dieną, tuo lengviau bus jo laikytis.
Venkite klaidingų „troškulio“ signalų
Kartais troškulį galime supainioti su alkiu. Pajutus pirmuosius alkio požymius, pirmiausia išgerkite stiklinę ir palaukite kelias minutes. Gali būti, kad jūsų kūnas tiesiog dehidratuotas.
Būkite kantrūs ir nuoseklūs
Naujo įpročio formavimas reikalauja laiko ir pastangų. Būkite kantrūs su savimi, jei iš pradžių nepavyksta išgerti reikiamo kiekio vandens. Svarbiausia – būti nuosekliems ir palaipsniui didinti suvartojamo vandens kiekį.
Net ir nedideli pokyčiai ilgainiui duos teigiamų rezultatų jūsų sveikatai ir savijautai.
Atminkite, kad kiekvieno žmogaus vandens poreikis yra individualus ir priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip amžius, svoris, fizinis aktyvumas ir aplinkos sąlygos.
Tačiau šie patarimai padės jums žengti pirmąjį žingsnį link geresnės hidratacijos ir energingesnio gyvenimo.
Šaltinis: https://www.rbc.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
