Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Grybelis organizme: pavojaus signalai, rodantys, kad kūne klesti pelėsis

Jei grybelis pateko į žmogaus organizmą, tada jo atsikratyti yra rimta ir sudėtinga užduotis. Mes turime stiprinti kūną ir juo rūpintis, kad kuo ilgiau išliktume sveiki.

Jau seniai niekam nebuvo paslaptis, kad žmogaus kūnas yra labai stipriai veikiamas iš išorės. Bendras organizmo apsinuodijimas dėl blogos mitybos ir streso sustiprina parazitų ir grybelių veiklą. Daugelis žmonių neįvertina grybelio daromos žalos žmogaus organizmui. Pavyzdžiui, labiausiai paplitęs grybelis, kuris paveikia nagų plokštelę, kai kuriems atrodo tik kaip išorinis kosmetinis defektas! Bet tai toli gražu taip nėra! Deja, grybiena (grybų kūnas) dažnai išplinta visame kūne, iki kraujotakos ir limfinės sistemos, ir gali pasiekti net pačias smegenis.

Kiekvienas grybelis yra skirtingas

Pelėsis yra visa apimantis žodis, iš tikrųjų kiekvienas grybelis yra skirtingas.

  • Kai kurie grybeliai veikia limfmazgius kirkšnyje, kiti – po krūtimi, treti – paveikia nago plokštelę ir gyvena tik ant nagų.
  • Kai kurie paveikia tik gleivines ir gyvena burnoje, kandidozės ir stomatito pavidalu, arba makštyje – kandidozės ir vaginito forma.
  • Kai kurie grybeliai veikia odą ir gyvena ant jos kaip įtrūkimai, psoriazė, egzema, neurodermitas …

Patekę į žmogaus organizmo vidų, patogeniniai grybeliai sukelia ligas, vadinamąsias mikozėmis (mikozėmis – grybeliais). Iš jų galima išskirti labiausiai paplitusias:

  • odos mikozės (psoriazė);
  • nagų mikozės (dermatomikozė);
  • galvos odos mikozės (piedra, pleiskanos);
  • vidaus organų mikozės (kandidozė, vadinamoji pienligė).

Kaip grybelis patenka į organizmą?

Tarp pagrindinių infekcijos šaltinių, per kuriuos grybelis gali patekti į žmogaus organizmą, galima išskirti sugedusį maistą, pasenusį vandenį. Taigi, jei ant kokio nors vaisiaus yra pelėsių, jo valgyti nebegalima! Net jei ant vieno iš kartu gulinčių vaisių yra pelėsis, rizika, kad jis yra ir ant visų kitų, yra labai didelė.

Mūsų organizmas turi gerą gynybos mechanizmą, apsaugantį jį nuo užteršimo per maisto produktus. Tai – skrandžio sultys. Teoriškai skrandžio sulčių koncentracija sveikame kūne yra pakankama, kad pelėsiai nepatektų į virškinamąjį traktą. Bet, deja, šiuolaikinio žmogaus virškinamojo trakto būklė toli gražu nėra ideali…

Reikia išskirti Candida grybelį. Paprastai jis gyvena kiekvieno žmogaus storojoje žarnoje ir dalyvauja įvairiuose vidiniuose procesuose: visų pirma, jis sunaikina nesuvirškintų maistinių medžiagų likučius ir pašalina toksinus medžiagų apykaitos proceso metu. Be to, tai priverčia imuninę sistemą visada būti budriai, padeda palaikyti natūralią organizmo apsaugą. Bet šis grybas atlieka teigiamą vaidmenį tik tol, kol žarnyne palaikoma sveika mikrofloros pusiausvyra. Jei ji pažeidžiama, šis grybas per daug išplinta organizme, pradeda išskirti toksinus, sukeliančius įvairias ligas.

Kodėl sutrinka balansas žmogaus žarnyne? Pagrindinis veiksnys yra nesveika mityba, tai yra nepakankamas skaidulų ir B grupės vitaminų kiekis; taip pat gausus cukraus kiekis, kuris yra mielių, įvairių angliavandenių auginimo vieta: duona, makaronai, jogurtai su priedais, saldūs nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai, konditerijos gaminiai.

Be to, žarnyno disbalanso priežastis yra lėtinis stresas ir dėl jo gaminami hormonai. Pavyzdžiui, kortizolis padidina cukraus kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu skatina grybelio plitimą.

Pelėsis gali įsiskverbti į organizmą ir per odą. Jo atsiradimui, be abejo, būtinos tam tikros sąlygos: didelė drėgmė, aukšta temperatūra, taip pat organinių likučių (purvo ar riebalų) buvimas, kuris tarnauja kaip maistas pelėsiui. Ir, žinoma, būtinas tiesioginis kontaktas su infekcijos šaltiniu.

Ypač lengva užsikrėsti grybeline infekcija, kontaktuojant su sergančiu asmeniu, per batus ir asmeninės higienos reikmenis, viešose voniose, saunose, dėl įvairių kūno vietų odos mikrotraumų. Mikrotrauma – įbrėžimai,  bėrimas nuo sauskelnių, odos pažeidimas – sutrikdo natūralią odos apsauginę funkciją ir leidžia grybeliui prasiskverbti į organizmą ir jame įsikurti.

Taip pat grybelis gali būti perduodamas iš motinos vaisiui per vaisiaus vandenis. Tokiu būdu užsikrėtęs vaikas gali gimti, pavyzdžiui, sirgdamas alergija ar kandidoze. Todėl būsimai motinai ypač svarbu imtis priešgrybelinių priemonių, kad to būtų išvengta.

Antibakterinė terapija yra dažna grybelių augimo organizme priežastis: antibiotikai ne tik sunaikina patogenines bakterijas, bet ir spartina grybelio vystymąsi. Grybelinės infekcijos rizika didėja su amžiumi, o taip pat nusilpus imunitetui.

Kiti grybelio augimą skatinantys veiksniai:

  • kontraceptinės tabletės;
  • steroidai (prednizonas, kortizonas);
  • pakaitinė hormonų terapija;
  • chemoterapija ir radioterapija;
  • stimuliatoriai (alkoholis, cigaretės);
  • apsinuodijimas sunkiaisiais metalais;
  • kai kurios diagnostinės procedūros ir inkstų dializė.

Grybelio buvimo žmogaus organizme požymiai:

Kokie požymiai gali rodyti grybelio buvimą organizme?

1. Niežėjimas: pirmiausia išorinio odos paviršiaus, bet, pavyzdžiui, gali būti ir vidinės ausies niežėjimas …

2. Įtrūkimai, pūslelės ir įbrėžimai – ir ne tik dėl fizinio krūvio atsiradę nuospaudos, bet ir nežinomos kilmės įbrėžimai. Visur, kur tik pleiskanoja, įtrūksta ir sušlampa tuo pačiu metu – atsiranda grybelinės infekcijos tikimybė.

3. Išskyros – baltos, varškinės konsistencijos – tai taip pat grybelis. Tokios išskyros gali būti makštyje arba bronchuose, ant tonzilių ir ant liežuvio. Ant liežuvio neturėtų būti apnašų – liežuvis turi būti rausvas, su ryškiais gumbeliais.

4. Pamažinto jautrumo sritys. Parazituojantis organizme grybelis pažeidžia nervų galūnes, neleisdamas žmogui pajusti skausmo. Taigi, ypač daug nervų galūnių yra odoje, ir jei ne šis mechanizmas, tai psoriazės paveikta oda būtų nuolat dirginama ir itin skausminga.

Ką daryti, jei yra grybelinė infekcija?

Jei grybelis pateko į žmogaus organizmą, tada jo atsikratyti yra rimta ir sudėtinga užduotis.

Pirma – reikia sustabdyti papildomą grybelių patekimą į organizmą, nustoti valgyti mielinę duoną, sūrius, saldumynus, miltų gaminius ir kitus produktus, kurie gali būti infekcijos šaltinis. Viskas, kas yra mielės, mums kelia tam tikrą pavojų dėl pelėsio. Tuo pačiu metu mielės yra labai atsparios ir atlaiko tiek labai žemą, tiek labai aukštą temperatūrą. Taigi, jei į girą įmesite perkeptus džiūvėsius, ji pradės burbuliuoti, įvyks reakcija, dalyvaujant mielėms…

Taigi, jei norime, kad mūsų organizme nebūtų grybelių, turime nustoti jam duoti maisto.

Antra – susilpninti grybelį specialiu maistu. Taigi, dauguma priemonių nuo parazitų taip pat yra ir priešgrybeliniai. Ypač galima išskirti šiuos produktus:

  • Visų rūšių pipirai, ridikėliai, krienai, svogūnai, česnakai (česnakai yra nuostabus produktas, kuris yra geriausias kovojant su virusais ir bakterijomis, parazitais, be to, jis taip pat skatina sunkiųjų metalų pašalinimą).
  • Visi prieskoniai: imbieras, kmynai, ciberžolė, cinamonas, lauro lapas, kalendra, muskatas ir kt.
  • Visos rūgščios uogos: serbentai, agrastai, putinas, šermukšnis, bruknės, spanguolės, šaltalankiai, mėlynės, gervuogės, šilauogės.
  • Sakai. Sakai yra lipni tiršta masė, išsiskirianti iš spygliuočių medžių (kedro, pušies, eglės, kėnio) žievės pjūvių ar įtrūkimų. Ši medžiaga, ištekėdama, palaipsniui stingsta ir virsta derva. Sakuose yra fitoncidų, eterinių aliejų ir dervos rūgščių, kurios sugeba pasipriešinti grybeliui.
  • Kedrų riešutų aliejus, sezamų aliejus, sėmenų aliejus.  Reikia vartoti po 1 arbatinį šaukštelį aliejaus pusvalandį prieš valgį, 3 kartus per dieną. O jei aliejus vartojamas tiesiog profilaktikai, tada galima gerti vieną kartą per dieną, bet jau ilgesnį laikotarpį. Be to, profilaktikai į salotas galite įpilti 1 arbatinį šaukštelį tokio aliejaus.
  • Propolis. Galite išgerti propolio tinktūros, įdėti propolio į medų arba tiesiog kramtyti, laikyti burnoje.
  • Gvazdikėliai (prieskonis). Juos kavamale sumalkite į miltelius (neturėtumėte pirkti jau sumaltų gvazdikėlių) ir vartokite 2–3 kartus per dieną po arbatinį šaukštelį, užgerdami šiltu vandeniu, tuščiu skrandžiu (bent 30 minučių prieš valgį). Kursas yra 2 savaitės.
  • Arbatmedžio aliejus. Jei yra stipri grybelinė infekcija, maždaug du mėnesius galite vartoti po vieną lašą šio aliejaus, ištirpinto bet kokiuose riebaluose.
  • Fermentuotas pieno gėrimas kurunga. Kefyrą galima pagaminti naudojant grybelį, arba naudojant acidofilines pieno rūgšties bakterijas. Toks kefyras yra vaistinis. Jei, pavyzdžiui, paimsite 10 kurungos tablečių ir įdėsite jas į litrą natūralaus pieno, gausite puikų priešgrybelinį poveikį turintį produktą, nes pieno rūgšties bakterijos sugeba atstatyti žarnyno mikrofloros pusiausvyrą ir sumažinti grybelių skaičių.

Įtraukite šarmines procedūras. Nuosekli šarminė kūno priežiūra maudantis vonioje ar darant įprastas kojų voneles, reguliarus „šarminių kojinių“ naudojimas labai stipriai veikia visus patogeninius žmogaus kūno organus.

Be to, esant mikozėms, svarbu vartoti šarminį gėrimą ir kasdien išgerti iki 1,5 litro vandens.

Svarbu nesikoncentruoti kovai su specifiniais grybelio pasireiškimo simptomais, o spręsti šį klausimą holistiškai. O tai visų pirma reiškia suprasti, kad, nekeičiant bendros aplinkos organizme, situacijos nepakeisite.

Jei pažvelgsime ​​į savo vidų, tai pamatysime ir suprasime, kad vidiniai mūsų kūno resursai yra labai dideli. Mes galime padėti stiprinti kūną ir palaikyti jį, rūpindamiesi savo sveikata.  Tam  reikia energijos, ryžto, žinių, mums reikia stipraus tikėjimo, teisingo gyvenimo būdo, kuriuo vadovautumėmės kiekvieną dieną.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---