Pagrindinis kontaktinių lęšių privalumas – patogumas, kurio negali užtikrinti akiniai. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, kiti žmonės nė neįtaria, kad turite regėjimo sutrikimų. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad jokiu būdu negalima miegoti su kontaktiniais lęšiais.
Kiekvienas, nešiojantis kontaktinius lęšius, žino, kad juos reikia tinkamai prižiūrėti. Vis dėlto, ką daryti, jei kyla noras šiek tiek nusnausti? Tokiu atveju yra labai svarbu išsiimti kontaktinius lęšius. Sužinokite, kokios gali būti pasekmės, jei to nepaisysite.
Ar galima miegoti su kontaktiniais lęšiais?
Akims, kaip ir kiekvienam organui, reikia deguonies, kuris turi didelį poveikį sveikatai. Šiuo metu rinkoje yra itin plonų ir nepastebimų kontaktinių lęšių, leidžiančių į akį patekti nedideliam oro kiekiui. Nepaisant to, deguonis naktį negali prasiskverbti pro užmerktus akių vokus, o tai gali būti nemaža problema. Miegojimas su kontaktiniais lęšiais gali sukelti skausmingą ragenos išopėjimą, kuris nėra malonus ir palieka nuolatinius padarinius, pvz., randus ant akies paviršiaus. Būtent todėl prieš miegą išsiimkite kontaktinius lęšius ir pamerkite juos į specialų tirpalą.
Kas nutiks, jei miegosite su kontaktiniais lęšiais?
Jei tiesiog pamiršote juos išsiimti ir taip atsitiko tik vieną kartą, tikrai nėra jokios priežasties nerimauti. Kai pabusite, galite jausti, kad akys yra šiek tiek išsausėjusios, o išsiimti lęšius yra sunkiau nei įprastai. Jei jaučiate, kad išsiimti lęšius yra pernelyg sunku, nepanikuokite ir tiesiog įsilašinkite drėkinamųjų lašų, palaukite kelias minutes, o tada vėl pabandykite juos išsiimti. Per šį laiką preparatas sudrėkins lęšius, todėl juos bus lengva išimti. Keletą valandų nesidėkite kontaktinių lęšių. Leiskite akims šiek tiek atsigauti.
Kas yra 24 valandų kontaktiniai lęšiai?
Jei esate tingus ar užmaršus žmogus, 24 valandų kontaktiniai lęšiai yra tikrai puikus sprendimas. Rinkoje yra lęšių, su kuriais galite ramiai miegoti be jokių pasekmių. Tradiciniai kontaktiniai lęšiai gaminami iš silikono hidrogelio, todėl miegant jie neigiamai veikia akių būklę. Lęšiai, kuriuos galima nešioti 24 valandas per parą, praleidžia iki 6 kartų daugiau deguonies. Tokius lęšius dažniausiai naudoja sportininkai ir tie, kurie kovoja su astigmatizmu ar presbiopija.