Kiekvienas, norintis numesti svorio, pasirenka sau labiausiai tinkančią dietą. Vis dėlto, kartais dieta neduoda jokių rezultatų, ir tokiais atvejais kyla klausimas, kodėl taip nutinka. Mitybos specialistai įvardijo 5 dažniausias priežastis, kodėl svorio metimas ne visada yra efektyvus.
Vitamino D trūkumas
Jei organizmui stinga vitamino D, svorio metimas tampa tiesiog neįmanomas. Šis vitaminas yra būtinas hormonų sistemos normalizavimui ir metabolizmui.
Jei sportuojate, nepersivalgote, bet vis tiek negalite numesti svorio, tuomet į savo racioną turėtumėte įtraukti vitamino D turinčių produktų. Taip pat gali būti naudinga vartoti šio vitamino papildus.
Cukraus perteklius
Nereikėtų pamiršti, kad įvairiuose mums įprastuose maisto produktuose gali būti didelis cukraus kiekis. Reikėtų riboti saldžių vaisių vartojimą, vengti saldintų jogurtų, ir t.t. Net ir tuomet, jei tokiuose maisto produktuose yra ganėtinai nedaug kalorijų, svoris vis tiek gali didėti.
Miego trūkumas
Metant svorį yra ypatingai svarbu gerai išsimiegoti. Naktinio poilsio trukmė turėtų būti ne trumpesnė nei 8 valandos, nes miego trūkumas gali sukelti streso ir alkio hormonų padidėjimą.
Skydliaukės sutrikimai
Jei sąžiningai laikotės dietos ir sportuojate, tačiau svoris išlieka toks pat, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Naudinga žinoti, kad svoris gali nekristi dėl sutrikusios skydliaukės veiklos.
Detoksikacijos svarbos ignoravimas
Šiuolaikiniam žmogui reikia reguliariai valyti kūną nuo toksinių medžiagų. Jei to nepadarysite, ims kauptis riebalai. Saugią detoksikaciją galima atlikti geriant arbatą, valgant lapines daržoves ir sezonines uogas.