Daugeliu atvejų migrena (ar į migreną panašus skausmas) yra kai kurių mineralų trūkumas organizme. Ją taip pat gali sukelti kūno dehidratacija ar net tam tikri mūsų vartojami maisto produktai (pvz., panašius į migreną skausmus dažnai sukelia soja).
Troškulys nėra pirmas vandens trūkumo organizme požymis, nes tuo metu mūsų ląstelės jau yra dehidruotos. Troškulys iš tikrųjų atsiranda, kai kūno skysčiai yra išeikvoti gerokai žemiau lygio, kuris reikalingas optimaliam funkcionavimui.
pyragas" width="1920" height="1271" />
Šlapimas yra geriausias būdas patikrinti, ar esate dehidruotas. Jei jis yra bespalvis, tai kūne yra pakankamai vandens, dehidratuotame kūne šlapimo spalva bus geltona, o esant stipriai dehidratacijai – spalva gali keistis nuo oranžinės iki tamsios geltonos-rudos spalvos.
Lengvos dehidratacijos atveju jaučiama sausa oda, nuovargis, bloga koordinacija, kraujospūdžio pokyčiai, sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas, sausos burnos ir nosies gleivinės, sutrinka skrandžio darbas.
Netyčinė lėtinė dehidracija sukelia stresą, astmą, aukštą kraujospūdį, migreną, galvos ir nugaros skausmus. Dehidratacija šiuo atveju yra kūno būklė, daugelį metų gyvenant ir gaunant nepakankamai vandens ir kai organizmui trūksta tam tikrų mineralų, ypač magnio.
Vis dėlto, prieš įsigydami nuskausminamųjų, turite išbandyti šią natūralią migrenos priemonę:
- ¼ šaukšteliai Himalajų rožinės druskos arba Keltų jūros druskos
- 2 šaukštai citrinos sulčių
Instrukcijos:
Įpilkite druskos ir citrinos sulčių į stiklinę vandens, gerai išmaišykite, kad druska ištirptų, ir iš karto išgerkite. Galite pasaldinti šaukšteliu medaus. Iš karto po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens ir per kitas 30 minučių gerkite po gurkšnį vandens kas 10 minučių, kad išgertumėte dar vieną stiklinę. Atsigulkite, atsipalaiduokite, skausmas turėtų išnykti. Jokiais būdais nekartokite šios procedūros tą pačią dieną. Nes kas per daug – juk irgi nesveika.
naudinga namų ruošoje?" width="1200" height="628" />
Druska sulaiko vandenį organizme. Todėl šiek tiek natūralios druskos įbėrus į vandenį, ląstelės gaus daug mineralų, elektrolitų ir organizmui reikalingų elementų.
Ji energizuos kūną, šarmins sistemą, stiprins imunitetą ir malšins galvos skausmą .
Be to, citrinų sultyse taip pat naudokite citrinos žievelę, nes joje yra daug flavonoidų ir eterinių aliejų, kurie pagerina maistinių medžiagų absorbciją organizme. Citrina taip pat šarmins kūną ir mineralus iš druskos pavers net 5 kartus galingesniais.
Išbandykite šią priemonę ir būsite šokiruotas jos sukurtos magijos!
Be to, pasak gydytojos Rachel Nall: „Migrenos sutrikimų asociacija sudarė sąrašą produktų, kuris padėtų maitintis žmonėms, linkusiems į migreną. Šiuose maisto produktuose paprastai nėra konservantų, mielių, kvapiųjų medžiagų ir kitų medžiagų, kurios gali sukelti migreną, tokių kaip nitritai ir fenilalaninas.“ Štai jie:
Duona, grūdai ir kepiniai
- dauguma javų, išskyrus tuos, kuriuose yra riešutų, džiovintų vaisių ar aspartamo
- paprasti arba sezamo sėklų batonėliai
- naminė duona
- dauguma paprastų bulvių traškučių
- paprasti krekeriai (tik su druska)
- kvietinės, ruginės duonos iš parduotuvės
Mėsa, riešutai ir sėklos
- šviežia jautiena, vištiena, žuvis, ėriena, kiauliena, kalakutiena ar veršiena
- aguonos
- moliūgų sėklos
- sezamo sėklos
- saulėgrąžų sėklos be natūralių kvapiųjų medžiagų
Salotų užpilai ir padažai
- naminiai užpilai, kuriuose naudojami švieži ingredientai be dirbtinių kvapiųjų medžiagų
- naminiai padažai
- aliejaus ir acto pagrindu pagaminti salotų užpilai
Daržovės ir vaisiai
Iš esmės reikėtų rinktis kuo grynesnius produktus, pirkti kuo mažiau maisto išsinešti, kuo mažiau pusfabrikačių ar pietų kavinėse. Gaminkite maistą namuose – taip ne tik padėsite savo migrenai, bet ir apskritai sveikatai.