Česnakų arbata nuo seno yra vertinama kaip natūrali priemonė, padedanti stiprinti imunitetą, ir leidžianti paprasčiau įveikti kvėpavimo takų ar širdies ligas. Česnakas gydymo tikslais naudojamas jau tūkstančius metų, o naujausi tyrimai parodė, kad jo gydomoji galia yra dar stipresnė nei buvo manyta anksčiau. Pavyzdžiui, šiose prieskoninėse daržovėse esantis alicinas padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja kraujospūdį ir lengvina aterosklerozės simptomus.
Česnakų arbatos nauda
Nors mitybos specialistai rekomenduojama vartoti šviežią česnaką, tačiau šių prieskoninių daržovių arbata taip pat gali būti labai veiksminga: ji padeda įveikti įvairias bakterines ir virusines ligas.
Česnakų arbata buvo populiari dar senovės graikų laikais. Šis gėrimas stiprina imunitetą, padeda nuraminti kvėpavimo takų sistemą ir palengvina kosulį.
Česnakų arbatos nauda tuo neapsiriboja: tyrimai parodė, kad šio gėrimo vartojimas padeda sumažinti aterosklerozės, širdies priepuolio, insulto ir koronarinės širdies ligos riziką.
Jei pajustumėte pirmuosius peršalimo simptomus, gali pakakti išgerti vos vieną puodelį česnakų arbatos: šis gėrimas sumažins gerklės skausmą, padės užgulusiai nosiai ir nuramins kvėpavimo takų sistemą.
Česnakų arbata gerina medžiagų apykaitą, todėl ji yra naudinga ir tada, kuomet siekiama numesti svorio. Šis gėrimas degina riebalus ir slopina apetitą, todėl česnakų arbatą rekomenduojama gerti reguliariai: jei šios arbatos išgersite ryte, ji suteiks energijos visai dienai.
Kaip paruošti česnakų arbatą?
Jums reikės:
4 česnako skiltelių
3 puodelių vandens
1/2 puodelio šviežiai spaustų citrinos sulčių
2 šaukštų medaus
Kaip gaminti?
Nulupkite česnaką, susmulkinkite, suberkite į puodą su vandeniu.
Kai vanduo užvirs, kelias minutes pavirkite, ir tuomet išjunkite viryklę.
Kai vanduo atvės, nukoškite, įpilkite šviežiai spaustų citrinos sulčių, įdėkite medaus.
Peršalus rekomenduojama išgerti 1-2 puodelius česnakų arbatos.
Ar gerti česnakų arbatą yra saugu?
Jei gersite didesnį nei rekomenduojama česnakų arbatos kiekį, tai gali sukelti rėmenį, pykinimą ar vėmimą. Ši arbata nerekomenduojama žmonėms, turintiems jautrų skrandį.