Antradienis, 15 balandžio, 2025

Naujausi

Ar širdis gali staiga sustoti? Priežastys ir pasekmės

Širdies sustojimas yra viena iš baisiausių sveikatos problemų, kuri gali paveikti bet kurį asmenį bet kuriuo metu. Dauguma žmonių mano, kad širdies sustojimas gali įvykti tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau tai netiesa. Širdis gali sustoti ir jauniems, aktyviems žmonėms.

Dėl ko širdis gali sustoti?

Yra keletas priežasčių, dėl kurių širdis gali staiga sustoti. Viena iš pagrindinių priežasčių yra koronarinė širdies liga, kai širdies raumens kraujotaka yra sutrikdyta.

Be to, tokios būklės kaip aritmija, miokardo infarktas, ir širdies struktūriniai sutrikimai gali sukelti širdies sustojimą.

Taip pat reikėtų paminėti, kad kai kurie gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip rūkymas, nesveika mityba, fizinio aktyvumo stoka ir stresas, gali padidinti riziką susirgti širdies ligomis.

Ar širdis gali sustoti?

Simptomai ir prevencija

Širdies sustojimą gali lydėti įvairūs simptomai, įskaitant krūtinės skausmą, dusulį, nuovargį ir pykinimą. Jei pastebėjote šiuos simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Prevencija yra labai svarbi, norint išvengti širdies sustojimo. Sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, streso valdymas ir reguliarios medicininės apžiūros gali padėti sumažinti riziką.

Širdies sustojimas gali būti labai staigus ir netikėtas, todėl svarbu žinoti pirmosios pagalbos taisykles ir kaip reaguoti, jei kas nors aplink jus patiria širdies sustojimą.

Laiku suteikta pagalba gali išgelbėti gyvybę, todėl verta investuoti laiko mokantis apie tai.

Širdis ir rūpinimasis ja

Širdies sveikata yra itin svarbi, todėl ypač svarbu stebėti savo savijautą ir atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus.

Reguliarūs pasivaikščiojimai, sveika mityba ir pakankamas miegas ne tik pagerina bendra sveikatos būklę, bet ir padeda sumažinti širdies ligų riziką.

Taip pat verta apsvarstyti galimybę prisijungti prie vietinių sporto grupių ar klubo, kur galima ne tik pagerinti fizinę būklę, bet ir užmegzti naujų pažinčių, kas teigiamai veikia psichologinę savijautą.

Dėmesys tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai yra raktas į geresnę gyvenimo kokybę ir ilgesnį gyvenimą.

Be to, svarbu prisiminti, kad stresas gali turėti neigiamą poveikį širdies sveikatai. Stresą gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip darbas, santykiai ar net finansinės problemos.

Todėl svarbu rasti būdų, kaip sumažinti stresą ir atsipalaiduoti. Meditacija, joga, kvėpavimo pratimai ar net paprasti laiko praleidimo būdai, kaip pasivaikščiojimas gamtoje, gali padėti atkurti vidinę pusiausvyrą.

Reguliarus streso valdymas ne tik pagerina psichologinę savijautą, bet ir gali reikšmingai prisidėti prie širdies sveikatos gerinimo, užkertant kelią staigiems širdies ritmo sutrikimams ir kitoms su širdimi susijusioms problemoms.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---