Dietologai prakalbo apie pavojingas ligas, kurias signalizuoja padidėjęs potraukis saldumynams. Jų simptomus sustiprina priklausomybė nuo cukraus, o ekspertai neatmeta ir silpnos valios įtakos, praneša „Actualnews“.
Kiekvienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja iki 40 kilogramų cukraus. Kai kuriais atvejais, esant tam tikriems negalavimams, kyla nuolatinis noras suvalgyti ką nors saldaus. Osteochondrozė yra tokio atvejo pavyzdys, nes ji suspaudžia arterija ir smegenys negauna reikiamo gliukozės kiekio, todėl reikalauja daugiau angliavandenių.
Potraukis saldžiam maistui gali atsirasti dėl virškinamojo trakto sutrikimų, esant vidurių užkietėjimui ir disbiozei. Pastaruoju atveju vidaus organai blogai absorbuoja mineralus, todėl padidėja cukraus vartojimas. Atsiradus blužnies pažeidimams, pastebimi panašūs simptomai.
Dietologai taip pat išskiria ir diabetu sergančius žmones, kuriems trūksta insulino, reikalingo gliukozei absorbuoti. Jiems būdingas ūmus noras valgyti maistą, kuriame yra cukraus. Toks pat simptomas pastebimas ir esant priklausomybei nuo alkoholio. Kad absorbuotų alkoholį, organizmui reikia gliukozės, todėl žmogus trokšta saldumynų.
Maisto produktai, kurie padidina šlapimo rūgšties kiekį organizme
Jei daug šlapimo rūgšties yra kraujyje, ji sukelia artritą ar podagrą. Ji kaupiasi sąnarių skystyje ir sukelia uždegimą bei skausmą. Ši problema dažniausiai paveikia pirštus ir kulkšnis. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ir vengti produktų, kurie didina šlapimo kiekį organizme, ypač jei jau susiduriate su panašiomis sveikatos problemomis.
Kad kontroliuotumėte šlapimo rūgšties kiekį, reikia laikytis tam tikros dietos ir vengti maisto produktų, kurie lemia jos kiekio padidėjimą. Kai kuriuose maisto produktuose yra daug purinų, elementų, kurie padidina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Todėl kraujo tyrimas ir subalansuota mityba yra veiksmingiausias būdas išvengti šios problemos.
Pavojingų produktų sąrašas
Jūros gėrybės
Kai kuriuose jūrų gėrybėms priskiriamuose produktuose yra gausu purinų. Todėl, jei jūsų organizme yra daug šlapimo rūgšties, valgykite juos saikingai. Atkreipkite dėmesį į šiuos produktus: krabus, krevetes, austres, vėžiagyvius, midijas.
Šių produktų geriau vengti bet kokios formos – šviežių, konservuotų, rūkytų, nes jie padidina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje.
Raudona mėsa
Tai yra dar vienas produktas, kuris sparčiai skatina šlapimo rūgšties lygį organizme. Jei jūsų kraujyje jau yra daug šlapimo rūgšties, kuo mažiau valgykite tokios mėsos. Kiaulienoje ir jautienoje taip pat yra didelis purinų kiekis, ypač labai riebioje mėsoje.
Ankštinės daržovės
Lęšiuose, žirniuose ir pupelėse yra didelė purinų koncentracija, todėl žmonės, kuriems yra didelis šlapimo rūgšties kiekis, turėtų vartoti šiuos produktus tik vieną ar du kartus per savaitę.
Tam tikros daržovės
Kai kurias daržoves taip pat reikėtų vartoti saikingai, pvz., šparagus, žiedinius kopūstus, špinatus, ridikėlius ir porus.
Alkoholiniai gėrimai
Alus yra labai kenksmingas žmonėms, turintiems daug šlapimo rūgšties, kur kas labiau nei jūros gėrybės ir mėsa. Jis padidina šio junginio gamybą organizme ir apsunkina jo išskyrimą. Jei jus kankina podagra, geriausia iš vis atsisakyti alaus.
Saldūs gėrimai ir saldūs pyragaičiai
Saldūs gėrimai ir vaisių sultys, kurių sudėtyje yra kukurūzų sirupo, taip pat skatina šlapimo rūgšties gamybą. Saldūs pyragaičiai, saldainiai, duonos gaminiai irgi paaštrina problemą, ypač jei juose daug cukraus.
Kava
Stebėkite dienos metu suvartojamos kavos kiekį. Per didelis kiekis gali pakenkti, todėl geriau apsiriboti vienu puodeliu per dieną.
Simptomai
Kai pieno rūgšties lygis organizme yra labai aukštas, tai išduoti gali šie simptomai:
- skausmas didžiajame kojos piršte
- intensyvus sąnarių skausmas ar uždegimas
- sunkumas šlapinantis
- tachikardija
- kelio skausmas
- inkstų akmenys
- nuovargis
Gydytojas turėtų atlikti išsamų tyrimą, kad išsiaiškintų, ar turite šią problemą, ir paskirti gydymą.
Sąnarių skausmas sukelia diskomfortą, tačiau galima imtis priemonių, palengvinančių problemą, pavyzdžiui, šalti kompresai ant skaudamų sąnarių.
Mityba svarbu ir ji gali suveikti kaip prevencinė priemonė. Tačiau jei jaučiate vis stiprėjančius simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją.