Įdomu tai, kad dauguma japonų mano, kad kreivas kaklas yra vienas iš pirmųjų trumpo gyvenimo ženklų.
Japonų aikido meistras Katsuzo Nishi nuo pat vaikystės juto didelius skausmus. Jo gydytojas pasakė, kad berniukas nesulauks nė 20 metų. Siekdami sustiprinti jo sveikatą, tėvai išsiuntė Katsuzo į vienuolyną, kur jis praleido 3 metus.
Ieškodamas būdų, kaip pagerinti savo sveikatą, Nishi perskaitė ne tik daugybę šiuolaikinių gydytojų knygų, bet taip pat ir senovinių Rytų ir Europos medicinos traktatų. Po daugelio metų darbo Katsuzo sukūrė sistemą, padedančią palaikyti puikią sveikatą. Jo knyga buvo išleista 1927 m., kai autoriui buvo 44 metai. Per 90 savo gyvenimo metų autorius įgijo daugybę gerbėjų ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje..
Keliomis Katsuzo Nishi sveikatos taisyklėmis norime pasidalinti ir su jumis.
1. Kieta lova
Kreivas stuburas – tai tikrai dažna šiuolaikinių žmonių problema, kuri gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus. Būtent todėl yra ypatingai svarbu stebėti savo laikyseną ir stuburo padėtį ne tik dieną, bet ir naktį, – tam puikiai tinka pakankamai kieta lova. Nishi tikėjo, kad tiesus stuburas žmogų paverčia net pora centimetrų aukštesniu, ir tai taip pat teigiamai veikia virškinimo organų darbą.
2. Volelis vietoj pagalvės
Miego metu mums sunku kontroliuoti kaklo padėtį, todėl Nishi rekomenduoja įprastą pagalvę pakeisti kietu voleliu. Iš pradžių tai sukels šiokių tokių nepatogumų, todėl apvyniokite volelį minkštu audiniu. Vėliau šį audinį galėsite nuimti.
3. Pratimas „Auksinė žuvelė“
Atsigulkite ant lygaus, kieto paviršiaus. Kojos turi būti tvirtai priglaustos prie grindų, o pėdos – statmenos grindims. Ištieskite kairįjį kulną į priekį, ir tuo pat metu pritraukite kairę ranką, nepakeldami jos nuo grindų. Pakartokite pratimą su dešiniu kulnu ir dešine ranka. Pratimą pakartokite kelis kartus (viskas turi trukti maždaug 2 minutes).
Tada uždėkite delnus vieną ant kito, sulenkite alkūnes ir sunerkite rankas už kaklo. Judinkite kojas kairėn ir dešinėn, kad visas kūnas vibruotų. Darykite pratimą 2 minutes.
4. Kraujotakos gerinimas
Atsigulkite ant tvirto, lygaus paviršiaus. Padėkite kietą volelį po 3 ir 4 kaklo slanksteliais. Pakelkite rankas ir kojas aukštyn, šiek tiek sulenkite, ir tuomet atpalaiduokite alkūnes bei kelius.
Vibruokite rankomis ir kojomis. Pratimą darykite 1-3 minutes.
5. Pratimai rankoms ir kojoms
Atsigulkite ant kieto paviršiaus ir padėkite kietą volelį po 3 ir 4 kaklo slanksteliais. Sulenkite kojas per kelius, suglauskite pėdas vieną prie kitos, ir tokioje padėtyje kelkite kojas aukštyn. Pratimą pakartokite 10 kartų.
Delnai turi būti statmeni kūnui ir suglausti. Neatvėrę delnų pakelkite rankas aukštyn ir nuleiskite jas ant pilvo. Šį pratimą taip pat pakartokite 10 kartų.
6. Pratimas pilvui ir stuburui
Atsisėskite ant grindų lotoso padėtyje, ir ant viršaus esantį kulną rankomis stumkite į viršų. Atpalaiduokite pečius. Pasukite galvą į kairįjį petį, tarsi norėdami pažvelgti į nugarą. Pratimą pakartokite ir su kitos kojos kulnu.
Katsuzo Nishi teigė, kad svarbiausia nepasiduoti tinginystei ir atskleisti savo galimybes: džiaugtis puikia sveikata gali kiekvienas mūsų.