Su sąnarių problemomis susiduria daug žmonių. Šiais laikais net jauni žmonės gali susirgti tokia liga kaip podagra. Podagra seniau buvo žinoma kaip „karalių liga“. Kilmingi žmonės valgydavo daug mėsos ir gerdavo daug alkoholio, todėl liga netrukdavo jų aplankyti.
Dabar žmonės taip pat mėgsta vartoti alkoholinius gėrimus ir mėsos gaminius, nesilaiko sveikos mitybos, nekontroliuoja svorio ir pan. Visa tai veda prie šlapimo rūgšties kaupimosi organizme.
Kai organizme prisikaupia šlapimo rūgšties, inkstams būna labai sunku susitvarkyti su jos išskyrimu. Paprastai ji pradeda patekti į kraują ir iš jos susidaro kieti kristalai aplink sąnarius.
Štai, kaip sumažinti šlapimo rūgšties kiekį, kad išvengtumėte podagros vystymosi.
Valgykite mažiau cukraus
Šlapimo rūgštis kaupiasi organizme ne tik dėl didelio riebalų ir baltymų, bet ir cukraus vartojimo. Tai galioja ir saldiems gazuotiems gėrimams ir supakuotoms sultims, kuriose taip pat yra daug cukraus.
Venkite alkoholio
Viskyje ir aluje randama daug purinų. Apskritai, alkoholis labai dehidratuoja žmogaus organizmą ir prisideda prie didesnio šlapimo rūgšties gaminimo per inkstus. Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholio, tada retkarčiais gurkšnokite natūralų raudonąjį vyną.
Atsargiai vartokite vaistus
Pvz., 2 tipo cukriniu diabetu sergančių žmonių kraujyje gali būti per daug insulino. Šis hormonas perneša cukrų iš kraujo į ląsteles. Dėl didelio insulino kiekio didėja ir šlapimo rūgšties kiekis bei auga svoris.
Dėl skydliaukės ligų, inkstų ligų ir vėžio organizme padidėja šlapimo rūgšties gamyba. Preparatai, su kuriais reikia būti atsargiems, yra šie: maisto papildai su B grupės vitaminais, diuretikai, aspirinas, vaistai, slopinantys imuninę sistemą. Prieš pradėdami savarankiškai vartoti vaistus, būtinai pasitarkite su gydytoju.
Saikingai valgykite kai kuriuos maisto produktus
Daug purino junginių yra kiaulienoje, kalakutienoje, ėrienoje, jautienoje, antienoje, veršienoje, inkstuose ir kepenyse. Todėl verta sumažinti šių produktų vartojimą. Purinų taip pat randama silkėse, juodadėmėse menkėse, sardinėse, tunuose, ančiuviuose, menkėse ir vėžiagyviuose.
Purinų junginių yra ir iš pirmo žvilgsnio sveikuose produktuose: žirneliuose, pupelėse, žiediniuose kopūstuose, špinatuose, šparaguose, grybuose ir kt. Tačiau purinų tokiuose produktuose yra nedideliais kiekiais ir jie praktiškai neprisideda prie šlapimo rūgšties kaupimosi organizme.
Jei sunku visiškai atsisakyti įprasto maisto, tada bent jau sumažinkite jo vartojimą. Į mitybą taip pat verta įtraukti šiuos vaisius ir daržoves: braškes, ananasus, apelsinus, avokadus, pomidorus.
Jei turite problemų su sąnariais, būtinai apsilankykite pas gydytoją.