Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

13 patarimų, kurie padės efektyviau kontroliuoti kūno svorį

Greita medžiagų apykaita gali pasigirti tikrai ne visi žmonės, todėl daliai jų yra aktualu nuolatos stengtis palaikyti optimalų kūno svorį. Nors tai dažniausiai asocijuojasi su alinančiomis treniruotėmis ir griežta dieta, tačiau viskas yra gerokai paprasčiau. Jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais, kontroliuoti kūno svorį galėsite be didelių pastangų.

  1. Valgykite dažniau, bet mažesniais kiekiais

Mitybos specialistai rekomenduoja kasdien planuoti tris pagrindinius valgius ir du užkandžius, nes tokie įpročiai padeda palaikyti medžiagų apykaitą ir leidžia išvengti persivalgymo. Jei valgysite vos du kartus per dieną, natūralu, kad labiau išalksite, taigi, vienu kartu suvalgysite daugiau.

2. Venkite perdirbto maisto produktų

Vaisiai, daržovės, baltymai ir neskaldyti grūdai turėtų sudaryti didžiąją jūsų mitybos raciono dalį. Perdirbtą maistą organizmas labai sunkiai virškina, be to, jis gali sulėtinti medžiagų apykaitą.

3. Nepraleiskite pusryčių

dieta

Medžiagų apykaita nakties metu sulėtėja, o po pusryčių vėl tampa aktyvi. Jei praleisite pusryčius, medžiagų apykaita pradės „dirbti“ vėliau.

4. Papildykite vitamino D atsargas

Saulės šviesa yra labai naudinga jūsų sveikatai ir medžiagų apykaitai. Deja, žiemos metu saulės kiekis nėra pakankamas. Jei norite pradėti vartoti vitamino D papildus, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

5. Judėkite

Reguliarus judėjimas padeda palaikyti maksimalų medžiagų apykaitos efektyvumą. Visai nebūtina kasdien keliauti į sporto salę – visiškai pakanka dažniau vaikščioti pėsčiomis ir važiavimą liftu iškeisti į kopimą laiptais.

6. Įsitikinkite, kad mitybos racione yra pakankamai baltymų

Baltymai yra medžiagų apykaitos supermaistas. Vietoj daug angliavandenių turinčių užkandžių  vertėtų rinktis maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug baltymų.

7. Trumpos dažnos treniruotės

Trumpa, tačiau intensyvi mankšta gali daryti tikrus stebuklus, todėl norėdami efektyviau deginti riebalus į dienotvarkę įtraukite mankštą.

8. Kalcio vartojimas

Įrodyta, kad tuomet, jei organizmas gauna pakankamą rekomenduojamą kalcio dienos normą, medžiagų apykaita tampa greitesnė. Be to, pakankamas kalcio kiekis yra būtina sąlyga įsisavinti vitaminą D.

9. Sočiausi turi būti pusryčiai

Turbūt atsimenate posakį, kuriame teigiama, kad pusryčius turite valgyti patys, pietus pasidalinti su draugu, o vakarienę atiduoti priešui? Tame yra daug tiesos: pusryčiai turi būti sočiausi ir kaloringiausi, o vakarienė turėtų būti gana lengvai virškinama.

10. „Epsom“ druskos vonia

Vakarinė „Epsom“ druskos vonia detoksikuoja kūną ir skatina medžiagų apykaitą. Tiesiog į vonią su vandeniu  įberkite vieną puodelį „Epsom“ druskos, ir šiame vandenyje pagulėkite 10-20 minučių.

11. Šaltas dušas

Nors prisiversti gali būti gana sunku, tačiau svarbu žinoti, kad rytinis šaltas dušas ne tik suteikia energijos, bet taip pat skatina medžiagų apykaitą.

12. Gerkite pakankamai vandens

Dienos metu svarbu vartoti pakankamai daug skysčių, nes tai taip pat padeda palaikyti normalią medžiagų apykaitą.

13. Išsimiegokite

Jei nepakankamai miegate, medžiagų apykaita sutrinka. Septynios – devynios miego valandos per parą yra puikus pasiruošimas naujos dienos pradžiai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---