Smegenys yra vienas svarbiausių kūno organų, nes jos kontroliuoja visas organizmo funkcijas. Jos veikia kaip pagrindinis kūno valdymo centras.
Todėl smegenis reikėtų itin atidžiai saugoti. Jas pažeisti gali ne tik įvairios traumos, bet ir negeri kasdieniai įpročiai. Sužinokite, kas labiausiai ilgainiui kenkia smegenims, kad galėtumėte sumažinti rizikos veiksnius.
1. Pusryčių praleidimas
Pusryčiai yra vienas pagrindinių dienos patiekalų. Jie suteikia energijos ateinančiai dienai. Jei nepavalgome pusryčių, kūnas patiria stresą, nes turi semtis energijos iš atsargų, o ne naujo davinio. Ilgainiui tai atsiliepia ir smegenims.
2. Miego problemos
Jei ilgą laiką kenčiate dėl miego sutrikimų, yra didesnė smegenų ląstelių pažeidimo rizika. Miegas suteikia visišką poilsį ir atnaujina kūną po dienos kovų su nerimu bei stresu. Todėl miegą turėtumėte įtraukti į savo prioritetų sąrašą.
3. Didelio cukraus kiekio suvartojimas
Cukrus pats savaime nėra kenksmingas sveikatai, tačiau, jei vartosite jį dideliais kiekiais, jis gali stipriai paveikti sveikatą. Jei atsisakysite cukraus, pastebėsite nuostabių teigiamų rezultatų bendrai savijautai.
4. Persivalgymas
Kai valgote daugiau nei reikia, iškyla keletas problemų. Pvz., pilvo pūtimas ir riebalų perteklius jūsų kūne. Ilgainiui tai net gali atsiliepti kraujagyslėms ir kraujo patekimui į smegenis.
5. Rūkymas
Rūkymas yra vienas iš blogiausių įpročių, kuris ilgainiui lemia fizinės ir protinės sveikatos prastėjimą.
6. Galvos uždengimas miego metu
Kai miegame, smegenys nenustoja veikti. Todėl joms svarbu gauti pakankamai deguonies. Jei užsidengsime veidą, galime apsunkinti kvėpavimą ir deguonies patekimą į organizmą.
7. Oro tarša
Ore esančios kenksmingos dalelės patenka į organizmą ir pažeidžia jo ląsteles. Visiškai to išvengti neįmanoma, bet galime stengtis užterštu oru kvėpuoti kuo rečiau.
8. Darbas ligos metu
Jei sergate, jūsų kūnui, kaip ir jūsų smegenims, kritiškai reikia pertraukos. Jei versite ir toliau jas dirbti sunkiu režimu, visai išsekinsite.
9. Lakonizmas
Kalbėjimas padeda smegenims augti ir vystytis. Todėl geriau įsitraukti į intelektualius pokalbius, kad treniruotumėte smegenis, o ne leisti joms nieko neveikti.
10. Malonių minčių trūkumas
Teigiamas mąstymas padeda užprogramuoti smegenis geresniam darbui, taip pat nuteikia pozityviai ir apskritai gerai veikia organizmo būklę.