Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

10 hormonų, dėl kurių priaugate svorio: kaip juos nuraminti?

Kodėl vieni laikosi dietų visą gyvenimą, o kiti valgo viską ir nestorėja? Ar tikrai dėl visko kalta genetika, ir ar galima pereiti iš vienos kategorijos į kitą? Nenuvertinkite rūpesčių dėl papildomų kilogramų. Iš tiesų, šiuolaikiniame pasaulyje šis klausimas yra labai opus. Štai kodėl taip svarbu žinoti apie hormonų, atsakingų už svorį, veiklą.

Ar kada girdėjote, kad nuo streso storėjama? Tai yra vienas iš paprasčiausių pavyzdžių: esant stresui, mūsų kūnas veikia kitaip ir keičiasi jo svoris. Ir tai galioja ne tik nervams. Pasirodo, kad mūsų gyvenime yra bent 10 veiksnių, kurie gali pakeisti mūsų drabužių dydį.

Svorio hormonai

hormonų

Leptinas

Vienas iš pagrindinių hormonų mūsų sąraše. Leptinas yra atsakingas už apetitą! Kai sumažėja šio hormono lygis, mes jaučiamės nuolat alkani. Tuo pačiu metu, jei jo yra daug, padidėja kraujo krešulių rizika. Būkite atsargūs su juo!

Sprendimas: stenkitės valgyti mažiau dirbtinių saldumynų, tačiau būtinai valgykite vaisių. Gerai miegant ir reguliariai valgant (kas tris ar keturias valandas) leptinas bus pakankamai aktyvus.

Grelinas

Jį gamina virškinimo traktas, kad subalansuotų alkio ir nervų pusiausvyrą. Dažnai ir sunkiai užkandžiaujant, jo lygis pakyla, o nerimas sukyla. Bet, jei esate alkanas, tai išgelbės jūsų nervų sistemą. Kad grelinas būtų normalus, valgykite ne daugiau kaip 5 kartus per dieną (su dviem užkandžiais), gerkite daug vandens ir valgykite pakankamai baltymų.

Skydliaukės hormonai

Šią hormonų grupę gamina skydliaukė. Jie yra atsakingi už riebalų ląstelių irimą. Sutrikus skydliaukės veiklai, riebalų ląstelių skilimas žymiai sumažėja, padidėja svoris. Norėdami kontroliuoti skydliaukės hormonus, venkite žalių daržovių ir valgykite daugiau maisto produktų, kuriuose yra cinko, jodo ir vitamino D (tokių kaip pupelės, joduota druska, žuvis).

Insulinas

Visai neseniai kalbėjome apie tai, kaip svarbu palaikyti normalią insulino koncentraciją. Trumpai tariant, šis hormonas išsiskiria į kraują, reaguojant į padidėjusį cukraus kiekį, kuris neišvengiamai susidaro po valgio. Tai padeda kaupti perteklinį cukraus kiekį riebaluose, taip pat apsaugo jį nuo skaidymo.

hormonų

Norėdami sumažinti insulino kiekį, turite sumažinti angliavandenių (cukraus, kepinių, gazuotų gėrimų) kiekį. Valgykite daugiau žalumynų, gerkite daug vandens ir darykite ilgas pertraukas tarp valgių, kad sumažintumėte insulino kiekį.

Estrogenas

Jis taip pat vadinamas moteriškuoju hormonu. Trūkstant estrogeno, riebalai nusėda pilvo srityje. Štai kodėl jūs galite būti lieknas ir storas tuo pačiu metu. Norėdami kontroliuoti estrogeną, sportuokite ir bandykite vartoti daugiau neskaldytų grūdų.

Testosteronas

Estrogeno priešingybė! Moterys turėtų atidžiai stebėti jo lygį, nes jei jis padidėja, padidėja plaukuotumas, spuogai, atsiranda menstruacijų sutrikimai ir net nevaisingumas. Tuo pačiu metu per mažas testosterono kiekis sukelia nutukimą.

Stenkitės, kad testosterono netrūktų, tačiau nepersistenkite! Valgykite daugiau skaidulų, maisto produktų, kuriuose gausu vitamino C, magnio, cinko ir baltymų. Taip pat nepamirškite būti fiziškai aktyvūs.

hormonų

Somatotropinas

Augimo hormonas, kuris yra atsakingas už riebalų ir maisto medžiagų skaidymą. Štai kodėl svarbu, kad jis nenukristų žemiau normos. Norėdami to išvengti, venkite gerti kavą prieš miegą, venkite streso ir valgykite mažiau perdirbtų maisto produktų.

Kortizolis

įpročiai

Streso hormonas. Tai yra streso ir miego trūkumo metu suaktyvėjantis hormonas. Jis sukelia padidėjusį apetitą. Net jei tokiu būdu neviršijate dienos kalorijų normos, streso metu suvalgytas maistas gali būti laikomas riebaluose.

Norint, kad kortizolis būtų kontroliuojamas, vien maisto nepakaks. Sveikas miegas, jaudinantis pomėgis ir dvasinės harmonijos kūrimas padės daug geriau! Vis dėlto pabandykite iš savo dietos pašalinti keptą maistą ir alkoholį.

Melatoninas

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas mūsų sąraše. Miego hormonas padeda mums skaidyti riebalus poilsio metu. Svorio metimas vyksta daug greičiau, jei miegate daugiau. Norėdami palaikyti norimą lygį, miegokite mažiausiai 8 valandas, o dėl gero miego – pusvalandį prieš poilsį padėkite telefoną į šalį. Melatoninas gaminasi tamsoje.

hormonų

Hormonai yra didžiausi mūsų pagalbininkai svorio reguliavime. Kaip matote, daug kas yra susiję su valgymu! Štai kodėl dietos yra lengviausias ir efektyviausias būdas numesti svorio. Tačiau kai kuriais atvejais, kaip ir su melatoninu, kortizoliu ir daugeliu kitų hormonų, salotų pietums nepakaks. Tikimės, kad iš šio straipsnio gavote reikiamą informaciją!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---