Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Tyrimai rodo, kad žmonės lieka nelaiminguose santykiuose, jog neįskaudintų savo partnerio!

Nauji rezultatai gauti iš JAV ekspertų atliktų tyrimų atskleidžia, kad yra labai įdomi (ir nesavanaudiška) priežastis, kodėl kai kurie žmonės ir toliau palaiko nelaimingus santykius. Tai santykiai, kurie daro juos nelaimingus ir neteikia pasitenkinimo.

Tai santykiai, kurie praktiškai gali iš žmogaus atimti gyvybingumą ir entuziazmą. Tokius žmones matote kiekvieną dieną. Galite palaikyti artimus santykius su vienu iš jų. Po galais, jūs netgi galite būti vienas iš tų žmonių! Ar kada nors susimąstėte, kodėl žmonės palaiko tokius santykius, dėl kurių jie jaučiasi nelaimingi? Tyrimai rodo, kad tai iš tikrųjų yra gana nesavanaudiška priežastis. Taip yra todėl, kad dauguma žmonių nusprendžia pasilikti, nes nenori kelti pavojaus savo partnerio jausmams. Ir todėl, galų gale, jie kenčia patys. Tai emocinės kančios aktas.

Šį tyrimą atliko Jutos universiteto ekspertai, bendradarbiaudami su Mičigano valstijos universitetais ir Toronto universitetais. Tyrimas buvo atliktas siekiant patikrinti teoriją, kad žmonės linkę priimti sprendimus „likti arba išeiti“ prosocialiniu būdu.
Tai reiškia, kad jie mėgsta atsižvelgti į aplinkinių jausmus, kol iš tikrųjų patys apsisprendžia. Ir šiame kontekste tai reiškia, kad partneris nebus sugniuždytas dėl išsiskyrimo. Tyrimas buvo padalintas į dvi dalis, jo pradžioje buvo stebimi 1348 dalyviai, kurie palaikė santykius ir buvo stebimi 10 savaičių. Antrajame tyrimo etape turėjai nusprendė du mėnesius stebėti 500 dalyvių, kurie galvojo apie santykių nutraukimą.

Rezultatai parodė, kad abiejų tyrimų metu kuo patikimesni ir labiau priklausomi buvo jų partneriai, tuo mažesnė tikimybė, kad jie iš tikrųjų su jais išsiskirtų. Samantha Joel buvo tyrimo pagrindinė autorė ir ji teigia, kad šios išvados turi didelę įtaką santykių dinamikai ir romantinei psichologijai.

„Kai žmonės suprasdavo, kad partneris yra labai atsidavęs santykiams, jie turėjo mažiau šansų išsiskirti“, – sako Joel. „Tai galioja net žmonėms, kurie patys nebuvo įsipareigoję santykiams arba buvo asmeniškai nepatenkinti santykiais. Paprastai mes nenorime įžeisti savo partnerių ir mums rūpi, ko jie nori“.

Taip pat buvo atliktas kitas tyrimas, kuris parodė, kad yra ir kitų veiksnių, turinčių įtakos sprendimui išsiskirti.

Taip pat buvo atsižvelgta į tokius veiksnius kaip emocijų kiekis, laikas ir ištekliai, kurie jau buvo investuoti į santykius.

Tyrimai taip pat įrodė, kad daugelis žmonių linkę likti nelaiminguose santykiuose, nes žino, kad alternatyvos gali būti blogesnės. Pavyzdžiui, jie mano, kad būti vienam jiems bus blogiau arba santykiai su kitu taip pat bus blogi. Tiesą sakant, tai yra pirmasis tyrimas, patvirtinantis, kad kai kuriuose sprendimuose, susijusiuose su nepatenkinamais romantiškais santykiais, iš tikrųjų gali būti atsižvelgta į altruistinius veiksnius ir komponentus. Kai kurie žmonės gali būti motyvuoti palaikyti santykius, kurie pirmiausia jiems sukelia tiek daug nepasitenkinimo.

Galų gale, jūs tiesiog turite teisingai nustatyti savo gyvenimo prioritetus. Bet ar išliktumėte santykiuose, kurie jums neteikia nei džiaugsmo, nei laimės?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---