Toksiškas pozityvumas – tai elgesys, kai žmogus demonstruoja teigiamą požiūrį, nors situacija jam yra nepalanki. To paties jis gali reikalauti ir iš kitų, kurie į ką nors žiūri pernelyg rimtai.
Toks elgesys dažnai eina koja kojon su nenoru pripažinti problemų ir jas spręsti. Individas gali laikytis nuostatos, kad viskas yra gerai, nors iš tiesų padėtis yra nepavydėtina. Ilgainiui toks elgesys gali tapti net pavojingu. Toksiškas pozityvumas yra žalingas dėl 4 svarbiausių priežasčių, kurias netrukus aptarsime.
žmonės pasižymi šiais požymiais. Pašalinkite juos iš savo gyvenimo" width="1600" height="900" />
Emocinio spektro nuskurdimas
Jei žmogus visada ragina mąstyti pozityviai, palaipsniui jis gali prarasti dalį svarbių emocijų.
Būtent todėl jis gali nebemokėti tinkamai reaguoti į tai, kas vyksta.
Sunkumai bendraujant su kitais žmonėmis
Toksiškas pozityvumas trukdo bendravimui su kitais žmonėmis. Asmuo, kuris skatina jus visada mąstyti pozityviai, gana dažnai nė nepastebi problemų, kurias turi kiti.
Toks žmogus dažniausiai tiesiog sumenkina visas problemas ar net jas išjuokia. Žinoma, aplinkinius tai žeidžia, todėl jie nori atsiriboti nuo tokio žmogaus.
Patirčių slopinimas
Neigiamos emocijos niekur nedingsta. Jei žmogus nuolatos slopina neigiamas emocijas, jos ima kauptis, ir ateityje tai gali lemti tikrai liūdnas pasekmes.
Anksčiau ar vėliau susikaupęs pyktis tikrai prasiverš. Tokioje būsenoje žmogus gali padaryti tokių dalykų, dėl kurių vėliau tenka gailėtis.
Psichinės sveikatos problemos
Tokios problemos gali atsirasti tada, jei neigiamos emocijos yra slopinamos ilgą laiką. Žmogus paprasčiausiai nenorės matyti problemų ir jų pripažinti.
Ilgainiui tai gali peraugti į lėtinį stresą ar net depresiją.
Toksiško pozityvumo pasekmės tikrai nėra teigiamos. Turėtumėte pagalvoti, kaip pakeisti elgesio taktiką, kad nesusidurtumėte su rimtomis problemomis.