Jis gali teisintis, rašydamas tokias žinutes, kad myli, skiria dėmesį ir rūpinasi, tačiau iš tikrųjų vyksta vyksta kiti dalykai …
Dabar žmonės dažniau bendrauja žinutėmis nei gyvai. Tokie laikai. Toks bendravimo būdas yra patogus ir greitas. Žinutėmis bendraujame ne tik su savo draugais ir artimaisiais, bet taip pat užmezgame naujas pažintis. Nors atrodo, kad trumpos žinutės nieko nepasako apie žmogų, kuris mums rašo, tačiau tai nėra tiesa. Iš tiesų viskas yra gana paprasta: tam tikros frazės gali padėti išsiaiškinti, su kokiu žmogumi turite reikalų.
Kad ir kaip jus kankintų vienatvė, nuo tam tikrų žmonių jums vertėtų laikytis nuošaliau. Jei jums rašytų tam tikras žemiau aptartas žinutes, kurios iš pirmo žvilgsnio nekelia įtarimų, tikrai vertėtų sunerimti. Labai greitai suprasite, kad su šiuo žmogumi jums tikrai ne pakeliui.
Neleiskite, kad taip nutiktų! Bendravimas žinutėmis toksiškam žmogui yra dar viena galimybė įgyti valdžią ir kontroliuoti kitą asmenį jį menkinant.
Kartais šie tekstiniai pranešimai gali atrodyti visiškai normalūs, bet taip nėra. Tai – tik graži maskuotė.
Toksiškumo požymiai bendraujant internetu:
- Pranešimai, nurodantys, ką daryti: „Neturėtum ten eiti“; „Tau nereikia susitikinėti su šiuo žmogumi“. Tai reiškia: nesate pakankamai protingas, kad priimtumėte sprendimus savarankiškai be jo patarimo.
- Žinutės – šantažas: „ Jei taip padarysi, įsižeisiu“; „Jei tu tuoj pat nepaskambinsi, aš tave užblokuosiu“. Šis spaudimas yra būtinas norint parodyti, kad jie yra stiprūs ir turintys galią priversti jus daryti tai, ko jie nori.
- Kontrolės žinutės. „Kur tu esi?“ ; „Ką tu ten veiki?“; „Ar galite atsiųsti nuotrauką?” Jis mano, kad jūs esate nepatikimas žmogus, kuriam reikia kontrolės.
- Reikalavimas nedelsiant reaguoti. „Kodėl tu man neatsakai?“; „Kodėl tu man iškart nepaskambinai?“ Tai taip pat tam tikra kontrolės, įtarinėjimo forma.
- Smerkiančios žinutės: „Ar tu manęs nebemyli?“, „Suprantu, kad tu manęs vengi“; „Tu mane apgavai, kai sakei, kad neisi į kavinę, ir mano draugas tave ten pamatė. Tu esi melagis!” Tokiomis žinutėmis siekiama sukelti sąžinės graužatį ir sugėdinti.
- Žinutės, demonstruojančios pavydą: „Kodėl tau patiko mano draugas?“; „Kas čia stovi šalia tavęs toje nuotraukoje ir kodėl taip arti?“ Jis mano, kad turėtumėte daryti tik tai, kas jam patinka, ir niekada nekreipti dėmesio į kitus.
- Žinutės, kuriose ko nors reikalaujama arba kalbama intymiomis temomis, nors jūs tam prieštaraujate: jis gali prašyti atsiųsti „karštų“ nuotraukų, jumis manipuliuoti ar kalbėti pernelyg šiurkščiai.
- Žinutės, kuriose tikimasi arba reikalaujama nedelsiant atsakyti. Sveikuose santykiuose tai gali būti svarbus pokalbis, o nesveikuose – kontrolės ir patikrinimo forma.
- Dažnas pyktis, susierzinimas dėl savo minčių, jausmų, veiksmų. Jis gali priversti jus patikėti, kad jo savijauta – tai jūsų kaltė.
- Bandymai priversti jus abejoti savimi ir prarasti pasitikėjimą savimi: „Tu per audringai reaguoji“; „Aš tik pajuokavau. Tu neturi humoro jausmo“; „Problema yra tavyje“. Jis bando užtemdyti jūsų protą, kad galėtų lengvai manipuliuoti.
Ką daryti, jei gaunate tokias žinutes? Pirmiausia galite paprašyti, kad asmuo nebesiųstų jums tokių žinučių. Nustatykite tam tikras ribas. Jei situacija nepasikeis, jums teks imtis ryžtingesnių veiksmų.
Nepamirškite, kad svarbiausia yra pagarba, tad tuomet, jei dažnai gaunate tokias žinutes, turėtumėte nutraukti bendravimą.
Taip pat atminkite, kad asmeninių pranešimų skaitymas taip pat yra privatumo pažeidimas. Neleiskite, kad kitas žmogus brautųsi į jūsų asmeninę erdvę ir prašytų jūsų slaptažodžio ar skaitytų jums skirtas žinutes be jūsų leidimo.
Atpažinti toksišką žmogų tikrai nėra labai sudėtinga, tačiau svarbu, kad jūs tai pastebėtumėte kiek įmanoma anksčiau. Nesitikėkite, kad laikui bėgant situacija pagerės. Veikiau priešingai: ilgainiui viskas taps dar sudėtingiau.
Rūpinkitės savimi. Gyvenimas yra ir taip pakankamai sudėtingas, todėl neapsunkinkite jo, įsileisdami į savo pasaulį toksiškus žmones, kurie minta jūsų energija.