Meilė gali atnešti kančių ir būti nuodinga. Ir mylimam, ir mylinčiam. Tai yra „nesveika meilė“; taip myli tie, kurie vaikystėje buvo atstumti arba įpratę sulaukti dėmesio ir pritarimo manipuliuodami. Galų gale tokia nuodinga meilė daro nelaimingais ir vienišais tuos, kurie ją rodo, ir tuos, kuriems ji skirta.
Toksiška meilė yra labai demonstratyvi. Žmogus naudoja bet kokius metodus, kad pademonstruotų savo jausmus, parodytų juos ir pareikštų apie juos. Jis nuolat primena: „Aš tave myliu!” visomis prieinamomis priemonėmis. Pasakoja žmonėms apie savo meilę. Ant sienų jis rašo didelėmis raidėmis, vaizdžiai tariant, apie savo jausmą. Prie pašalinių žmonių jis visais įmanomais būdais stengiasi parodyti savo teises į jus. Užmiega su prisipažinimais ir paveikslėliais, dainomis ir eilėraščiais; apie savo meilę jis pareiškia viešai, dramatiškai perdėdamas.
Meilės gavimo būdai įtraukia paslėptus grasinimus. Iš pradžių juos atpažinti nėra lengva. „Jei nustosi mane mylėti, aš mirsiu tą patį vakarą“ skamba labai lyriškai, ar ne? Arba „Niekam tavęs neatiduosiu! Tu priklausai tik man!“ – taip pat ryškus jausmo patvirtinimas – iš pirmo žvilgsnio. O tada prasideda kaip romane: sako: „jei pamilsi kitą, pasakyk man atvirai. Aš suprasiu. Ir sieros rūgšties nesunkiai galima gauti!“ – taip savo mylimajam kalbėjo mylinti ponia. Tada paslėpti grasinimai virsta tiesioginiais. Ir dėl užuominos apie išsiskyrimą: toks žmogus iškart pradeda grasinti jums asmeniškai, jūsų finansinei padėčiai ar jūsų reputacijai. Būtina skubiai pasitraukti iš šių santykių; grasinimai gali būti realizuoti, deja. Jei ne dabar, tai kitą kartą.
Jie stengiasi gauti meilę pasitelkę gailestį. Jie pasakoja apie savo ligas ir gyvenimo sunkumus, aprašo savo kančias, nurodo savo apgailėtiną padėtį ir bejėgiškumą. Žmogus nuolat skundžiasi negalavimais, tėvų nuoskaudomis, likimo smūgiais, kartais gali sunkiai susirgti. Liga jam atneša antrinę naudą – dėmesį ir garantiją, kad jis nebus apleistas. Ar jums jo negaila? Ar jūs beširdis ir žiaurus žmogus? „Spaudimas gailėtis“ pavojingas net pačiam „mylinčiajam“; jis iš tikrųjų gali rimtai sutrikdyti savo sveikatą ir nesąmoningai patekti į bėdą…
O svarbiausias toksiškos meilės požymis – kai esi šalia, kai esi kartu, laimės vis tiek nėra. Manipuliatorius ir toliau patiria nerimą – o jeigu jį paliks? O gal jį apgaudinėja ir yra jam neištikima (-as)? Dėl šios minties jis susierzina ir supyksta, o agresiją išreiškia verksmu ar pretenzijomis, sakydamas: „Aš tave labai myliu, o tu! ..“. Santykiai apsinuodija; psichologiškai sveikas žmogus bėga nuo toksiško partnerio. Net jei partneris nėra kaltas; jo meilę sukėlė gyvenimo aplinkybės, nusivylimai, dėmesio stoka vaikystėje… Tačiau likti tokiuose santykiuose labai pavojinga tiek mylimam, tiek mylinčiam. Palaipsniui nuodų koncentracija didės, slėgis stiprės. Todėl reikia arba pasitraukti iš santykių, arba išspręsti problemą, aiškiai ją identifikuojant ir nepasiduodant įprastoms manipuliacijoms: gailesčiui, kaltei, baimei, papirkinėjimui.
žmonės pasižymi šiais požymiais. Pašalinkite juos iš savo gyvenimo" width="1600" height="900" />