Žinoma, turiu omenyje taip pat ir meilę, tačiau ne visada ir ne visose porose ja grindžiama santuoka. Meilė yra gražus jausmas, skatinantis žmogų imtis ryžtingų veiksmų, ir tuo pat metu tai yra didžiausias nesusipratimas. Taip yra todėl, kad per daug pasikliaujame meile ir pamirštame visa kita – manome, kad stiprūs jausmai viską sutvarkys. Žinoma, pasitaiko, bet ne taip dažnai. Jei su partneriu turime mažai ką bendro, išskyrus meilę, anksčiau ar vėliau šis trapus tiltas žlugs. Toliau aptarkime, kodėl meilė yra tokia trapi.
Pirma, meilė nėra kažkas, kas mums duota vieną kartą ir visiems laikams nekintama forma. Tai gali praeiti, mes galime tai supainioti su kitais jausmais, pavyzdžiui, aistra, įsimylėjimu, potraukiu. Laikui bėgant meilė iš pirmojo aistringo jausmo virsta ramesniu ir stabilesniu jausmu. O esant stabilumo būsenai, ji nebe taip ryškiai liepsnoja, todėl reikia kažko kito, kas dar labiau palaikytų jausmus ir santuoką.
Antra, daugelis santuokoje gyvenančių žmonių pernelyg menkai vertina meilę.
Jie neteikia jai prioriteto, bet nustumia ją į šalį, naudodami ją kaip UNIVERSALŲ pasiteisinimą – „jei myli, tai myli ir storą ar nepasidažiusią“, „myli, reiškia neišduos“, „jei jausmai tikri – pakentės“. Jau nekalbant apie tai, kad mumis dažnai manipuliuoja tiek meilė, tiek mylimas žmogus. Visa tai susilpnina jausmus ir vėliau juos sugriauna.
Ypač todėl, kad dauguma žmonių, ypač moterų, nesugeba atskirti vyro meilės nuo kitų jausmų. Vyras gali mylėti ją kaip žmoną, vaikų motiną ir šeimininkę, bet kaip moteriai jis nebejaučia tokios traukos. Taip yra būtent todėl, kad ji tapo prastesnės išvaizdos. Tai reiškia, kad antsvoris turi įtakos ne meilei, o patrauklumui.
Trečia, kasdieniame gyvenime galime pamiršti mus siejančių emocijų gilumą, todėl jos negali ateiti mums į pagalbą. Gali prireikti rimto sukrėtimo, kad prisimintume, kaip iš tikrųjų mums rūpi mūsų partneris.
Todėl meilė nėra tinkamas vienintelis santuokos pagrindas. Tačiau dažnai ji netinka ir kaip esminis pagrindas. Ypač ilgalaikėse santuokose. Vyro meilužė gali skėsčioti rankomis iš nevilties, kad jos meilužis nepaliks šeimos, tačiau faktas yra tas, kad net jei jis ir atšalęs žmonos atžvilgiu, jų santuoka yra tvirtesnis statinys nei meilė.
Tai kas gi tai yra, ta meilė? Pavyzdžiui, komfortas. Jis ateina, kai pradinės aistros sumažėja.
Kaip sakydavo vienas mano pažįstamas: „Jei meilė praėjo, tai ne priežastis išsiskirti“.
Komfortas – tai daugiau nei patogumas, įprotis ir skanūs kotletai. Visa tai kartu ir stiprus priklausymo namams jausmas. Galbūt nemylite savo žmonos taip stipriai, kaip anksčiau, bet yra labai gerai, jei šalia jos malonu būti, jei esate patenkintas savo gyvenimu.
Tokiame tvarkingame gyvenime žmonės išaugina visas savo šaknis. Dėl šios priežasties jie toleruoja ir atleidžia daugelį dalykų – ginčus, neištikimybę, šaltumą ir pan. Iš šalies gali atrodyti nesuprantama, dėl ko žmogus gyvena tokioje santuokoje. Žinokite, kad yra svarbesnių dalykų, kurie daugeliui kitų akių yra nepastebimi.