Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Norite gerų santykių? Tuomet privalote išmokti nekaltinti dėl visko kito žmogaus!

Nustoti smerkti ir kritikuoti, nuoširdžiai ir geranoriškai žiūrėti į kitus, į situaciją ir į save – gana sunki užduotis.

Yra gana daug žmonių, kurie ilgai ir giliai nerimauja, kaip kiti juos supranta ir vertina. Dažnai esame linkę vertinti žmones greitai priklijuodami jiems tam tikras etiketes.

Garantuoju, kad ne kartą esate save pagavę tokioje situacijoje: kai pašnekovas negali tęsti pokalbio jus dominančia tema, nežino svarbių asmenybių vardų, nėra skaitęs knygų, iškart pagalvojate: „Jis kvailas. Nevertėtų su juo bendrauti.“

Ar įmanoma pačiam suprasti , kad kartais per greitai įvertiname kitus ir tai trukdo suprasti kitą žmogų ir tęsti bendravimą? Tokį klausimą kelia psichologė Tatjana Yudeeva.

Mes linkę kaltinti ir nuvertinti kitus, kai jie yra ypač pažeidžiami ir jiems patiems reikia palaikymo.

Pripažinkite, juk akimirksniu reaguojate į kitų žinių spragas, bet jei pašnekovas nežino kažko, ko nežinote pats, jums tai atrodo gana natūralu.

„Verta atsižvelgti į tai, kad išeities taškai gali būti skirtingi“, – teigia psichologė.

GYVENKITE SAVO GYVENIMĄ

Kodėl turime vertinti aplinkinius žmones ir dažniausiai tą darome neigiamai? Amerikiečių psichologas, individualios psichologijos įkūrėjas Alfredas Adleris teigia, kad tokiu būdu mes atsiduriame ant pjedestalo ir padidiname savivertę.

Kitų nuvertinimas yra tarsi prevencinis streikas. Paprastai tai darome tada, kai esame ypač pažeidžiami, kai mums svarbu žinoti, kad esame mylimi ir priimami tokie, kokie esame.

Įdomu tai, kad kuo daugiau ką nors smerkiame, tuo labiau abejojame savimi. Na, pasityčiojimas yra kvailas dalykas, bet kažkodėl daug žmonių tai daro.

Jei aplink jus žmonės, kurie pastoviai apkalbinėja kitus, pats metas nutraukti su jais ryšius. Pasijusite iš karto geriau!

Kiekvienas iš mūsų turi tam tikrą nuomonę apie kitus. Atrodo, kad vertindami save ir kitus, remiamės tam tikrais kriterijais.

Verta pasidomėti ir suprasti, kaip jie atsirado ir kodėl jūs nustatėte sau tokį aukštą kriterijų. Negalite jo atitikti, todėl jaučiate nuolatinį nepasitenkinimą savimi.

Paklauskite savęs: ko aš norėčiau iš gyvenimo? Ką aš jaučiu, jei nesiskundžiu sėdėdamas šalia savo draugų?

AUTOMATINĖS MINTYS

Bet jei visi aplinkiniai nusipelno neigiamo įvertinimo, tada pasaulis tampa nemalonia vieta, kurioje, tikiu, nė vienas iš mūsų nenori būti.

Bet, galima su tokia nuomone ir nesutikti. Viskas tik mūsų pačių galvoje, kurioje nuvertiname žmones, nors turėtumėme jiems suteikti antrą šansą.

Kartais mūsų pačių mintys trukdo pažvelgti į situaciją plačiau. Kiekvienas iš mūsų turi įsitikinimų apie save ir kitus žmones, – aiškina psichologė.

Galite išsilaisvinti iš automatinių minčių, jei išmoksite jas stebėti.

Galų gale, mes nepastebime to, ką galvojome vienoje ar kitoje situacijoje, nematome savo mąstymo dėsnių, todėl jaučiame ilgesį, nuolatinė įtampą ir nerimą.

Todėl labai svarbu būti dėmesingam sau per pirmąjį bendravimo su nepažįstamu pašnekovu momentą ar pirmą darbo dieną naujoje darbovietėje.

Rašykite dienoraštį ir jame sutalpinkite visas nereikalingas mintis. Išsiliekite.

DISKUSIJA YRA RAKTAS Į MEILĘ

Harmonija ir kompromisai akcentuojami visose religijose. Visų pirma todėl, kad tai yra būtina socialinio pasaulio sąlyga: neteisti – tai reiškia sutikti su skirtumu.

Kiekviena pora patiria ir pakilimų, ir sunkumų. Svarbu išmokti suprasti, ko nori jūsų partneris ir ko norite jūs pats.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---