Gyvenimas eina greitai, todėl keičiasi mūsų planai, tikslai ir socialiniai ryšiai, todėl papasakosime, kaip tinkamai atsisveikinti su žmonėmis ir kodėl tai yra svarbu. Kad išmoktume paleisti žmones, turime išmokti atidžiai pažvelgti į savo santykius ir patį gyvenimą – dažnai būna, kad santykių nebėra, bet malonūs prisiminimai neleidžia jų nutraukti, o tai ilgainiui virsta prievole, traukiančia jus į dugną.
Tai susiję ne tik su romantiniais, bet ir su draugyste bei profesiniais santykiais. Tarkime, jūs ilgą laiką draugavote su drauge, bet dabar jūsų keliai išsiskyrė – ji ištekėjo, susilaukė kūdikio, ir kuriam laikui paliko savo profesines ambicijas, o jūs toliau kopiate karjeros laiptais. Žinoma, niekas nesako, kad draugystė baigėsi – jei abi pusės nori skirti laiko, jokios kliūtys negali jos sugriauti. Tačiau jei pradėjote pastebėti, kad jūsų draugė nustojo domėtis jūsų reikalais ar apskritai ėmė menkinti jūsų pomėgius ir gyvenimo būdą, o jūs vis mažiau norite skirti laiko jūsų draugystei, laikas pagalvoti, ar toliau bandyti dar tęsti tokią draugystę, ar geriau atsisveikinti ir nebebendrauti.
Kitas pavyzdys. Mergina susipažįsta su jaunu vyru – jų santykiai gražūs, bet ji turi didelių gyvenimo planų, o jis neturi jokių siekių ir tikslų, jį tenkina dabartinė padėtis. Žinoma, iš pradžių mergina gali manyti, kad jos partneris greitai pasikeis, bet tuo tarpu ji vilks jį paskui save. Bet vėliau ji supras, kad ji pasistūmėjo į priekį, o jos partneris liko tame pačiame lygmenyje – todėl atėjo laikas skirtis.
Taip gali nutikti po daugelio santuokos metų, kai poros patiria tuščio lizdo sindromą, kada jų vaikai užauga ir sukuria šeimas. Tokiomis akimirkomis tampa aišku, kad vaikai yra „klijai“, kurie visą laiką laikė šeimą.
Vis dėlto, gali būti labai sunku pripažinti, kad jūsų niekas nebelaiko kartu. Galite ilgai ginčytis, kaip pasiekėte šį tašką, nerimauti dėl to, neigti faktą ir toliau apsimetinėti, kad viskas gerai. Tačiau visi šie bandymai tik pablogins situaciją ir paaštrins santykius, sukeldami gilų nepasitenkinimo gyvenimu jausmą.
Kaip žinoti, kada laikas palikti savo žmogų?
Kad suprastumėte, ar jau laikas išsiskirti su žmogumi, turite užduoti sau keletą klausimų:
- Kaip dažnai drauge svajojame?
- Ką mėgstame veikti kartu?
- Kada mes gerai jaučiamės kartu?
- Kokie mūsų bendri tikslai ir planai ateinantiems 6 mėnesiams, metams (ir ar jie yra)?
- Kokie būsime po 10 metų? O kaip jausimės po 15 metų?
- Kaip dabar jaučiuosi dėl šių santykių?
- Kas mus sieja dabar?
Paprastai šių klausimų užtenka, kad suprastumėte, ar atėjo laikas skirtis. Tačiau žengti šį žingsnį ir priimti skyrybų faktą gali būti sunku. Ypač jei praeityje jūsų santykiai jums buvo ramybės pagrindas. Kad išsiskyrimo su žmogumi procesas būtų lengvesnis, turite suprasti, kad šiuo metu abu esate įstrigę ir švaistote brangų savo laiką. Geriausias sprendimas abiem pusėms – nutraukti iširusius ryšius ir suteikti vienas kitam geresnio gyvenimo perspektyvą.
Prisiminkite, kad nors jūsų santykiai ir baigėsi, jie jums abiem suteikė patirties, laimingų akimirkų ir malonių prisiminimų. Svarbu išmokti išsiskirti taip pat sąžiningai ir pagarbiai, kaip pradėjote santykius – nuoširdus ir sąžiningas pokalbis sušvelnins šį išsiskyrimo smūgį ir padės kiekvienam iš jūsų greičiau pasukti skirtingais keliais.