Kai kalbama apie nebrandumą, dauguma žmonių pirmiausia pagalvoja apie mažą vaiką ar paauglį. Žinoma, jie iš tiesų nėra subrendę, nes jiems dar reikia mokytis ir įgyti patirties. Vis dėlto, klaidinga manyti, kad visi suaugę žmonės yra subrendę. Faktas yra tai, kad nebrandumas gali būti ne tik fizinis ar protinis, bet taip pat ir emocinis. Apie emocinį nebrandumą gali išduoti keli ženklai, kuriuos netrukus aptarsime.
Nemokėjimas elgtis sunkiose situacijose
Mums visiems kartais tenka derėtis, daryti nuolaidas ir ieškoti kompromisų. Kartais reikia užmegzti dialogą su nepažįstamu žmogumi, išspręsti rimtą problemą, palaikyti ką nors sunkioje situacijoje, ir t.t. Emociškai nesubrendęs žmogus nepajėgs to padaryti, todėl tam tikrose situacijose jis gali prašyti kito žmogaus pagalbos. Tiksliau, jis norėtų, kad nemalonius dalykus už jį atliktų kiti.
Empatijos trūkumas
Žmogus, kuris emociškai nėra subrendęs, nemokės užjausti kito žmogaus. Emociškai nebrandus žmogus dažnai pasižymi empatijos stoka, be to, jis dažniausiai vengia gilių pokalbių.
Kišimasis į kitų žmonių reikalus
Emociškai nesubrendęs žmogus nuolat kiša nosį į kitų žmonių reikalus. Jis nuolatos dalina patarimus, ir visai nesvarbu, kad niekas to neprašė. Emociškai nesubrendę žmonės dažnai elgiasi netaktiškai, ir kitiems žmonėms neretai atrodo pernelyg įkyrūs.
Gynybinė pozicija
Emociškai nebrandžiam žmogui nuolatos atrodo, kad visi jam bando priekaištauti, ir kad visi jį bando pamokyti. Tokiose situacijose jis visada bando gintis, todėl praleidžia pro ausis geranoriškus ir išmintingus patarimus.
Baimė atrodyti pažeidžiamam
Atsiverti kitam žmogui jam atrodo pernelyg pavojinga. Emociškai brandus žmogus nebijo parodyti savo tikrojo veido ir neslepia nuo savo mylimo žmogaus nieko svarbaus. Emociškai nebrandus žmogus visada lieka uždaras ir bijo pasirodyti pažeidžiamas.
Visi šie požymiai parodo, kad žmogus dar nėra subrendęs emociškai, ir tam tikrose situacijose jis tiesiog nežino, kaip turėtų elgtis.