Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kodėl sulaukus 40 metų vyrams „sugenda“ charakteris?

Kokie, dažniausiai, yra vyrai, sulaukę 40 metų? Kažkodėl daugelis moterų sako, kad jie tampa arogantiškais ir su jais nebeįmanoma gyventi. Ekspertai tai aiškina tuo, kad kadaise drąsių vyrukų gyvenime staiga išsivysto vyriško dirglumo sindromas. Kas tai yra? Ir ar tai laukia absoliučiai visų šio amžiaus vyrų? Skaitykite toliau straipsnyje.

Kokiais vyrai tampa sulaukę 40 metų

Kai po 35–40 metų pradeda keistis vyro elgesys, įprasta kalbėti apie vidutinio amžiaus krizę. Kiekvienas tai patiria savaip. Tačiau dažnai žmogus tampa labai irzlus, dėl to šeimoje kyla kivirčai, o blogiausiu atveju – net skyrybos. Psichologai šį reiškinį aiškina taip. Tiesiog tuo metu dažnai vyrai susiduria su vyriško dirglumo sindromu. Ir to priežastis yra hormoninio fono pažeidimas.

Sulaukus 40 metų, testosterono, pagrindinio vyriško hormono, kiekis pradeda mažėti. Kūne jis yra atsakingas už daugelį aspektų. Pavyzdžiui, raumenų augimą ir kaulų stiprumą, taip pat atmintį ir patrauklumą. Kalbant apie su amžiumi susijusį hormonų mažėjimą, šie pokyčiai gali sukelti psichologines problemas.

Ne kiekvienas vyras, sulaukęs 40 metų, susidurs su šia problema. Viskas priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo. Jeigu jūsų vyras sportuoja, teisingai maitinasi, neserga jokiomis ligomis, o intymumo prasme viskas yra gerai, tai tokie pasikeitimai užklups vyresniame amžiuje.

Norint suprasti, ar vyras turi šią problemą, pakanka išanalizuoti jo elgesį. Per didelis dirglumas, agresyvumas, blanki nuotaika, nerimas, savikontrolės stoka, staigūs nuotaikų svyravimai, žema savivertė – visa tai rodo vyrų dirglumo sindromą.

Vyrų dirglumo sindromas

Vyrai linkę slėpti savo emocijas, prisiimti per daug įsipareigojimų ir nesidalyti savo patirtimi su artimaisiais. Tai sukelia nuolatinį stresą, kuris su amžiumi tampa lėtine problema.

Tai taip pat lemia testosterono sumažėjimą. Ir pagrindinis sunkumas čia yra tas, kad žmogus pradeda patirti dar daugiau streso, nes ne visi supranta, kaip susidoroti su andropauze. Dėl to hormonų nepakankamumas tik blogėja. Ir stresas niekada neišnyksta.

Galimų problemų spektras yra platus. Tai ne tik sukelia šeiminius kivirčus ir nesusipratimus, bet ir sukelia problemų lovoje. Nekaltinkite dėl to savo sutuoktinio. Žmonos užduotis – padėti vyrui viską išsiaiškinti ir, jei reikia, kreiptis į specialistą, kuris paskirs tinkamą gydymą.

Jei pastebėjote, kad jūsų mylimasis tapo labai irzlus, verta apie tai pasikalbėti. Ne visi vyrai žino apie vyrų dirglumo sindromą, andropauzę ir pasekmes, kurias sukelia šios problemos. Kartais vienos urologo konsultacijos neužtenka. Sunkumai kyla psichologiniame lygmenyje. Ir tada psichoterapeutas turėtų imtis šio klausimo.

Vyrų dirglumo sindromas pasireiškia ne tik sulaukus tam tikro amžiaus. Tai dažnas reiškinys, panašus į PMS. Tiesa tokia, kad per mėnesį testosterono lygis vyro organizme patiria daugybę transformacijų. Pirmąsias 2 ciklo savaites jis didėja, o vėliau mažėja.

Būtent šiuo metu jūsų mylimasis gali per daug pasakyti nesusimąstęs ir dėl to jūs susipyksite. Bet tai nereiškia, kad absoliučiai visada ir visiems vyrams sindromas pasireiškia kiekvieną mėnesį. Vėlgi, viskas priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo ir sveikatos.

Dabar jūs žinote, kodėl jūsų vyras gali taip elgtis. Nepykite ant jo, o pasistenkite jam padėti ir nukreipti tinkama linkme. Šią problemą galima išspręsti tik kartu. Ir skyrybos tokiu atveju ne visada bus išeitis. Jei susidūrėte su panašiomis problemomis, pasidalykite savo patirtimi komentaruose. Tai bus naudinga kitiems mūsų skaitytojams!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---