Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kodėl jums nesiseka meilėje: 3 galimos priežastys

Visos šios priežastys yra psichologinės nuostatos, valdančios mintis, reakcijas, veiksmus. Ir kol jos nebus pakeistos kitomis, norimi pokyčiai neįvyks… Kai nesėkmės yra susijusios su meilės santykiais, tai tampa ypač skaudu „Nejaugi aš – pats blogiausias?“ Ne, tikrai ne, bet yra kai kas, ką turėtumėte žinoti.

Kai kurios moterys dėl visų nesėkmių bando kaltinti vyrus, kurie dėl savo šuniškos prigimties negali pasirinkti vienos partnerės. O kitos įnirtingai bando tobulėti per mankštas, grožio procedūras ir asmeninio augimo treniruotes. Tiek pirmasis, tiek antrasis moterų tipas negauna norimo rezultato. Pirmasis, nes kaltinimai ir įtarinėjimai niekada neduoda teigiamo poveikio jokioje gyvenimo srityje, o antrasis taip pat neturi prasmės, nes chroniškos meilės nesėkmės dažniausiai nutinka dėl psichologinių priežasčių, o ne todėl, kad esate „nepakankamai graži“.

Pirmoji priežastis – nerealūs reikalavimai

Jie gali būti pervertinti arba prieštaringi, dažnai primena kai kurių darbdavių reikalavimus, kurie ieško kandidatų, turinčių aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip dešimties metų darbo patirtį, o pretendento amžius neturi viršyti 30 metų.

Kuo moteris sėkmingesnė profesinėje veikloje, tuo daugiau reikalavimų ji kelia būsimam išrinktajam. Ji nori šalia savęs matyti žmogų, pasiekusį didesnės sėkmės nei ji pati: materialinį turtą, draugų pripažinimą, aukštas pareigas, nori, kad „gyvenimo aprašyme“ nebūtų buvusių žmonų, vaikų, alimentų ir paskolų.

Toks požiūris iš pradžių klaidingas, nes laimingus santykius jai teks kurti ne su butu, profesija ar pinigų lagaminu, o su visa tai pasiekusiu žmogumi. O kas tikrai svarbu – psichologinis suderinamumas, asmeninės savybės, gebėjimas eiti į kompromisus. Deja, dažnai tokius dalykus moteris meta į šoną kaip nereikšmingus, bet su jais teks gyventi.

Ir kiekvienas žmogus, daug pasiekęs savo gyvenime, nesėdėjo kamputyje, laukdamas „tos vienintelės“. Jį supa daug įvairių žmonių, jis turi daug veiklų ir pomėgių, hobių, be to – kad karjera sėkmingai eitųsi, jam tenka ir nemažai dirbti. Toks vyras tampa prestižiniu trofėjumi, tačiau jį gavusi gaus ir darbo dienas savaitgaliais, mažiau atostogų, užimtą dienotvarkę bei nesutvarkytas smulkmenas namuose, nes toks vyras tiesiog neturi laiko rūpintis lašančiu čiaupu.

Antroji priežastis yra „Nesvarbu kas, svarbu, kad imtų“

Moteris taip nori „ištekėti“, kad jai net nesvarbu, su kuo ji tai daro. Kai kurioms merginoms ši idėja tampa svarbesnė nei iš tikro yra. Kartais ji susidaro dėl tėvų nuostatų, kartais dėl ketinimo taip padidinti savo statusą. Ypač dažnai noras tuoktis kyla tada, kai draugės išteka viena po kitos, o jai niekas niekada nepateikė pasiūlymo.

Mergina ima atkakliai spausti savo partnerį, puola jį pykčio priepuolius, kelia barnius ir bando sukelti gailesčio jausmą. Tačiau isteriškas elgesys ir kryptingas „tikslo“ siekimas vyrus tik atbaido. Arba vyras iš pradžių nesiruošė tuoktis, arba, net jei ketino, tada ne tuo momentu, kai santykiai jau pernelyg komplikuoti ir pilni priekaištų bei įžeidimų.

Ratas užsidaro – moteris priekaištauja vyrui, kad jis nenori vesti, jis sako, kad ji jį per daug spaudžia, jis nori pats priimti šį sprendimą, moteris atsako, kad jei nedarys spaudimo, jis niekada neapsispręs dėl vedybų. Ir taip toliau, kol kas nors žengia žingsnį link išėjimo iš šio rato. O tai, dažniausiai, baigiasi ne vestuvėmis, bet skyrybomis.

Trečioji priežastis – nesėkmingas scenarijus

Kai maža mergaitė priima tvirtą sprendimą, tai rimta. Ryškus pavyzdys – Anglijos karalienė Elžbieta I, kai vaikystėje nusprendė nesituokti, kad vyras vėliau nenukirstų galvos. Puikus ketinimas, kai tavo tėvas yra pats karalius Henrikas VIII. Šį vaikišką norą galima tvirtai pamiršti, bet tai nereiškia, kad mūsų norai nėra svarbūs.

O moteris, kuri užaugo šeimoje, kur santuoka nebuvo laiminga, gali būti save specialiai programuojanti nesėkmei. Jei tėtis įžeidinėjo ar smurtavo prieš mamą, gali būti, kad tokia moteris nenori tuoktis giliai pasąmonėje. Nors ji ir ieško sutuoktinio, bet visada atsiranda „kažkas“ dėl ko tuoktis negalima. Tvirtą šeimą reikėtų kurti išsprendus savo asmenines problemas. Netikėtai visiems, o dažnai ir pačiai, santykiai vis nutrūksta? Pirmiausia pasirūpinkite savimi.

Psichologinių įsitikinimų keitimas

Visos šios trys priežastys yra psichologinės nuostatos, valdančios mintis, reakcijas, veiksmus. Ir kol jų nepakeisi, niekas neveiks, neatsiras norimų pokyčių. Reikėtų suprasti, kad nesėkmės priežastis slypi ne išoriniuose veiksniuose, o vidiniuose mūsų pačių nusistatymuose. Būtina persvarstyti prioritetus, suprasti, kas mums trukdo ir kas neturi nieko bendra su mylimu žmogumi ir gyvenimu kartu su juo.

Idealių žmonių nėra, o vyras neturėtų pateisinti jūsų didelių lūkesčių, kaip ir jūs neturėtumėte atitikti kažkieno idėjų, kad „laikas tuoktis“. Gali būti, kad pati negalėsite perrašyti gyvenimo scenarijaus, tuomet teks kreiptis pagalbos į specialistus, tačiau dabar tai nėra problema.

Svarbiau suprasti, kad laimė – tai dvasios būsena, ir tai nepriklauso nuo žiedo ant piršto ar nuo žmogaus buvimo ar nebuvimo šalia. Rūpinkitės savimi ir nebijokite kreiptis į psichologą lygiai taip, kaip kreipiatės į odontologą, kai suskausta dantį.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---