Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kaip išgyventi išsiskyrimą: psichologo patarimai

Per visą savo gyvenimą žmonės ne kartą užmezga naujus santykius. To priežastys yra įvairios. Po išsiskyrimo užplūstantys jausmai gali labai varijuoti.

Merginos neretai mano, kad pasaulis joms yra nepagrįstai žiaurus. Jos klausia savęs: „Kodėl aš tokia nelaiminga?“

Net ir tada, jei mergina pati inicijavo skyrybas, ją gali apimti liūdesio ir savigailos banga. Tiksliau, iš pradžių, kai tik mergina praneša savo partneriui apie skyrybas, ji gali būti įkvėpta, kupina energijos ir besimėgaujanti laisve.

Vis dėlto, vėliau euforiją keičia melancholija ir noras susigrąžinti nutrauktus santykius.  Tokiomis akimirkomis yra ypač svarbus artimųjų palaikymas, nes emocinė būsena  tampa nestabili: stresas ir liūdesys gali sukelti depresiją. Stanislavas Sambursky, klinikinis psichologas ir kanalo „Ecological Psychologist Zen“ autorius, pastebi, kad  tapatinimasis su filmų herojėmis ir draugėmis panašiose situacijose yra nepageidautina ir neproduktyvu.

Baimė prarasti vyro rodomą dėmesį

moteris

Nestabili emocinė būsena sukelia baimę prarasti vyro rodomą dėmesį. Būtent todėl moterys pradeda ieškoti naujo partnerio. Tuo metu jos nėra išrankios savo partneriui, be to, jos nesupranta, kad dar nėra pasiruošusios naujiems santykiams.

Morališkai tam nepasiruošusi moteris užmezga santykius su jos nevertu vyru. Vienatvės baimė nublanksta, tačiau nukenčia santykių kokybė.

„Aš, kaip psichologas, rekomenduoju nebijoti trumpalaikės vienatvės. Būtina išgyventi tai, kas nutiko, suvokti netektį ir suprasti, kad moteris gali būti laiminga ir be vyro“.

Tuo atveju, kai nepavyksta ištverti išsiskyrimo skausmo, labai pravers psichologo pagalba. Susitikimų metu moteris supras savo emocijas, jas išgyvens ir išmoks įveikti sunkumus ateityje.

Depresija po išsiskyrimo

Depresija – dažna moterų palydovė po išsiskyrimo. Depresija pasireiškia labai įvairiai: nuolatiniu nuovargiu, nerimu, nesidomėjimu tuo, kas vyksta aplink, mintimis apie savižudybę, ir t.t. Jei aplanko mintys apie savižudybę, to tikrai nereikėtų ignoruoti. Tai – akivaizdus ženklas, kad reikia specialisto pagalbos.

Svarbu žinoti, kad depresija yra adekvatus atsakas į išsiskyrimą, taip pat ir į ligą ar į artimo žmogaus mirtį. Depresijos trukmė gali būti labai skirtinga: tai gali trukti kelias savaites, mėnesius ar net kelis metus. Vis dėlto, bėgant laikui emocijos tampa ne tokios stiprios.

„Aš, kaip psichologas, nepatariu per daug pasiduoti jausmams ir emocijoms, kad visa tai neužvaldytų proto. Kur kas palankiau visą energiją nukreipti į sportą, pomėgius, keliones, bendravimą su draugais ar į kitą naudingą veiklą“.

Išsiskyrimas yra neišvengiamas procesas. Vis dėlto, nuo paties žmogaus priklauso tai, kaip jis tą išgyvens:  pasiduos užplūstančioms emocijoms, ieškos naujo partnerio, ar į viską žvelgs optimistiškai ir stengsis savo laiką išnaudoti naudingai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---